Skip Beat!, Vol. 1

Skip Beat
komiksy
angielski
Ruda_iron

Kyoko knows she's not plain and uninteresting, no matter what Sho says. With the help of a little makeover, Kyoko's ready to exact her revenge. But first she needs to land an audition, and she sets her sights on the agency where Sho's lead rival works. Her persistence pays off, but her broken heart turns out to be a disadvantage. Kyoko has lost the will to love anybody, let alone fans she's never met. Can the agency see past this problem to Kyoko's true star potential?

źródło opisu: http://www.viz.com

źródło okładki: http://www.viz.com

| 2014-06-14
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: maj 2014

Po wstępnym szoku wywołanym faktem, iż na Lubimy Czytać są również mangi, postanowiłam napisać opinię o tej pozycji, a co.

Do mang bardzo trudno jest mnie przekonać, ale w tym wypadku nie miałam wyjścia - twórcy anime oferują jedynie 25 odcinków, petycja o drugi sezon stoi w miejscu, a ja byłam uzależniona, więc co miałam zrobić?
Wiele osób (raczej płci żeńskiej) powiedziałoby pewnie, że temat jest oklepany, występuje parę niedociągnięć i jakby nie było dużą uwagę skupiono na aspektach romantycznych.
Jednak oryginalne wątki, zabawne dialogi, sytuacje i główna bohaterka, a zwłaszcza te właśnie aspekty romantyczne, z rozdziału na rozdział coraz lepsze, sprawiają, że Skip Beat jest na swój sposób historią unikatową.
I baby, przyznać się - każda prędzej czy później wciąga się w romanse.
Minusem są bardzo krótkie chaptery i długi okres oczekiwania na następne - bardzo łatwo zapomnieć co się już wydarzyło.
Jednakże niewymagającym fankom mangi jak najbardziej polecam ;)

Secret | 2015-01-12

Ja normalnie kocham tę mangę. Jest świetna. Ma w sobie wiele humoru, dawkę romantyzmu i świetnych bohaterów. Kyoko jest po prostu genialna, żałuję tylko, że akcja rozwija się tak wolno. Ren Tsuruga, menadżer Yoshiro, Lory (prezes LME) każdy z tych bohaterów zdobył moją sympatię, oprócz oczywiście Fuwy Shotaro. To była pierwsza manga, którą miałam okazję przeczytać. Przez wiele dni, po przeczytaniu, nie mogłam przestać o niej myśleć. Do tej pory należy do kanonu moich ulubionych historii. Nie wiem ile razy przeczytałam ją do tej pory, ale wiem, że jeszcze nie raz spotkam się z Mogami i Renem. Przyznam, że czasem kreska irytowała mnie bardzo (ze względu na długie twarze), ale mogę śmiało powiedzieć, że im dalej tym kreska jest lepsza. Oczywiście manga dalej wychodzi, a ja z niecierpliwością czekam na kolejne tomy (obecnie jest chyba 36, czy 37 -ale nie jestem pewna, wiem że niedługo wyjdzie ch. 220 <: ).
Jeżeli chcecie się pośmiać, przejąć, pozłościć się (szczególnie na Fuwę) oraz...

Marin | 2018-03-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Manga