Ekonomia

83-7150-858-1
ekonomia, prosto wyłożone
biznes, finanse
Marek

Autor omawia podstawowe aspekty organizacji gospodarczej społeczeństw wolnorynkowych, ze specjalnym uwzględnieniem pozycji, jaką Wielka Brytania zajmuje w Unii Europejskiej. Przystępnie wyjaśnia zagadnienia produkcji, dystrybucji i wymiany dóbr, zarówno w obrębie jednego kraju, jak i w aspekcie międzynarodowym. Analizie poddaje funkcjonowanie fabryk, firm i przemysłu, oraz sposób, w jaki na nie wpływają wielkie instytucje: banki, firmy ubezpieczeniowe, związki handlowe oraz administracje lokalne i centralne. Dokładnie opisuje rolę, jaką w kontroli nadużyć, promowaniu społecznego postępu i zarządzaniu koniunkturą odgrywa rząd. Historyczny rozwój ekonomii przedstawiany jest w miarę prezentacji kolejnych tematów. Mimo iż książkę opracowano przede wszystkim z myślą o samodzielnej nauce, stanowi ona jednak pełnowartościowy podręcznik dla szkół oraz uczelni wyższych.

źródło opisu: Zysk i s-ka, 1002

źródło okładki: http://sklep.zysk.com.pl