Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
913769 czytelników
2121 dyskusji
129497 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] To nie jest miejsce dla kobiet – wygraj książkę „Różany eter”.

To nie jest miejsce dla kobiet – wygraj książkę „Różany eter”.

Róża Zimmerman, wychowanka sierocińca, dostaje się na pierwszy rok studiów medycznych. Oprócz Róży rok akademicki zaczynają dwie inne studentki. Dziewczęta rozpoczynają niełatwą walkę o przetrwanie w męskim świecie, przeżywają pierwsze miłosne uniesienia i mierzą się z własnymi słabościami. Jednocześnie Róża musi rozwikłać tajemnicę związaną ze swoim pochodzeniem. Ma wrażenie, że ktoś nieustannie podąża jej śladem, a od nieznajomego darczyńcy otrzymuje zaskakujący prezent. W mieście dochodzi do serii tajemniczych zabójstw, narasta atmosfera strachu, a gazety rozpisują się o zagadkowym człowieku w masce…

Bohaterki książki „Różany eter” rozpoczęły studia medyczne, w czasach gdy kobiety nie były jeszcze na nich mile widziane. Czy kiedykolwiek zdarzyło się wam, że zostaliście potraktowani stereotypowo właśnie ze względu na płeć? Który stereotyp jest najbardziej krzywdzący?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Różany eter - Jacek Skowroński

Różany eter

Autor: Julia Gambrot

Miłość, medycyna i fascynująca podróż w czasy la belle époque! Róża Zimmerman, wychowanka sierocińca, dostaje się na pierwszy rok studiów medycznych. Oprócz Róży rok akademicki zaczynają dwie inne studentki. Dziewczęta rozpoczynają niełatwą walkę o przetrwanie w męskim świecie, przeżywają pierwsze miłosne uniesienia i mierzą się z własnymi słabościami. Jednocześnie Róża musi rozwikłać tajemnicę związaną ze swoim pochodzeniem. Ma wrażenie, że ktoś nieustannie podąża jej śladem, a od nieznajomego darczyńcy otrzymuje zaskakujący prezent. W mieście dochodzi do serii tajemniczych zabójstw, narasta atmosfera strachu, a gazety rozpisują się o zagadkowym człowieku w masce… Kim jest? Co łączy go z Różą? Czy bohaterce uda się odkryć prawdę o własnej przeszłości? Pozwól się przenieść w czasy, kiedy pierwsze kobiety wkraczały w świat medycyny. Daj się uwieść mocy „Różanego eteru“!

Regulamin
  • Konkurs trwa 5 - 11 lipca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Lira. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1231
ogarbejbe
11-07-2019 22:46
Baba za kierownicą? Jeździsz jak baba... Kto tej babie dał prawo jazdy. Il3ż razy słyszymy te słowa. Ile razy śmiejemy się z takiego żartu. To jeden z najgorszych stereotypów jakie funkcjonują. Bo przecież kobiety jeżdżą. Ba uważa się, że są spokojniejszymi i o wiele racjonalniejssymi kierowcami niż mężczyźni. Ale dalej je obrażamy, stresujemy i obwiniamy. A dlaczego? Bo mężczyźni się boją utraty przewagi? Trzeba walczyć z takim podejściem i zmieniać świat. Dla przyszłych pokoleń, dla naszych córek.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2320
LubimyCzytać
11-07-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 264
Oleńka
13-07-2019 11:26
- Ty to się masz fajnie, wakacje masz, nic nie robisz.
- Jak to nic, obiady gotuję, pół dnia stoję przy garach.
- Eeetam, baby od tego są, żeby...
Nie dokończył, dostał w łeb patelnią.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2320
LubimyCzytać
16-07-2019 13:06
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Wamp_irka
Walkiria98
Hopsztos
cysiek08
Annabel Lee

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 70
Wamp_irka
16-07-2019 13:25
Dziękuję :) jest mi niezmiernie miło, gratulacje dla zwycięzców
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd