Adam Widmański

Polski wydawca, w latach 80. członek kierownictwa Niezależnej Oficyny Wydawniczej, jeden z twórców wydawnictwa W.A.B.. Z wykształcenia jest lekarzem. W czasie studiów podjął współpracę z Niezależną O... Polski wydawca, w latach 80. członek kierownictwa Niezależnej Oficyny Wydawniczej, jeden z twórców wydawnictwa W.A.B..

Z wykształcenia jest lekarzem. W czasie studiów podjął współpracę z Niezależną Oficyną Wydawniczą, początkowo zajmował się drukiem, składem i transportem wydawnictw, za swoją działalność był aresztowany przez ok. dwóch miesięcy. Od 1986 był członkiem kierownictwa oficyny, zajmował się też koordynacją prac wydawniczych.

W 1991 był razem z Wojciechem Kuhnem twórcą wydawnictwa W.A.B. i jego udziałowcem, a następnie także prezesem zarządu. Odszedł z wydawnictwa w 2011.

W 2008 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

źródło opisu: Wikipedia

źródło zdjęcia: materiały wydawnictwa Poradnia K

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity
Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity
Stanisław Tekieli, Adam Widmański

6,1 (29 ocen i 4 opinii)
Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity Seria: Dreszcze
Grupa polskich żeglarzy szykuje się do uczty w tawernie na greckiej wysepce Lewicie. W tym samym czasie porucznik Konstantinos Stawropulos, erudyta i alkoholik, dyscyplinarnie przeniesiony z komendy...
czytelników: 98 | opinie: 4 | ocena: 6,1 (29 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
30
68
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (30)

Powiązane treści
Kryminał na cztery ręce

Jak doszło do tego, że pisarz i wydawca założyli spółkę autorską? Czy bardzo się sprzeczali, pisząc? I czy autor kryminałów musi znać na pamięć wszystkie rozkłady jazdy i plany miast? Tego dowiecie się z wywiadu z Adamem Widmańskim i Stanisławem Tekielim, nowym kryminalnym duetem, który powołał do życia porucznika Stawropulosa i kazał mu rozwikłać tajemnicę Lewity. 


więcej
Patronaty tygodnia

W tym tygodniu czeka nas moc atrakcji – tak książkowych, jak i okołoksiążkowych. Premiery gorących tytułów w liczbie piętnastu i Festiwal Conrada – wszystkie opatrzone naszą patronacką pieczątką. Czy w ogóle musimy mówić więcej?


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd