Międzynarodowy festiwal poetycki Spoke’n’Word w Warszawie

LubimyCzytać LubimyCzytać
29.11.2018

14. edycja kultowego warszawskiego festiwalu poetyckiego upłynie pod znakiem wielości: na scenie DZiK-a spotkają się artyści spoken word z jedenastu krajów europejskich. Podczas ich wspólnego show dowiedziecie się, co łączy teleskop Hubble’a, truskawki w jogurcie, niemiłe e-maile od koleżanek z pracy oraz dobrze poskładane rymy. Padną ważne pytania: Co się dzieje po wyłączeniu Facebooka? Czy można stworzyć państwo singli? Czy zakochani ludzie częściej się przewracają? Gdzie jest nasza chęć życia? Ile dzieci można nakarmić za 6 milionów euro? Czy można zadać jeszcze jedno pytanie? Niewykluczone, że na scenie pojawi się stwór cały w piórach. Będzie cytat z Petofiego i z Witkacego. Zaproszone poetki i zaproszeni poeci – mistrzowie slamu i poezji spoken word w swoich krajach – przygotują specjalny performans. Wygląda na to, że 1 grudnia 2018 roku w niewielkiej warszawskiej przestrzeni będziemy mieć wszechświat. 

Międzynarodowy festiwal poetycki Spoke’n’Word w Warszawie

Poezja spoken word w eksperymentalny sposób czerpie z literatury, muzyki, teatru i performansu. Jest hybrydą, dzięki której możemy doświadczyć innej rzeczywistości lub kilku rzeczywistości naraz. Przełamując ograniczenia gatunkowe i bawiąc się konwencjami literackimi, muzycznymi czy teatralnymi, pozwala przemycić treści całkiem serio: bolesne, wyparte, zmarginalizowane. W tym tkwi jej największa siła.

Podczas 14. SPOKE'N'WORD FESTIVAL będziecie mogli przekonać się o różnorodności podejść do poezji spoken word. Do udziału zostali zaproszeni artyści z Austrii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii i Węgier. 

Spoke’n’Word Festival to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal poezji spoken word i jeden z niewielu warszawskich festiwali poetyckich odbywających się nieprzerwanie od 14 lat.

A tak wyglądała 11. edycja festiwalu.

Sobota, 1 grudnia 2018 roku, godz. 18.00

DZiK
Dom Zabawy i Kultury
Belwederska 44A, Warszawa

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Aguniolek 29.11.2018 16:39
Czytelniczka

Ciekawe w jakim języku tę poezję podadzą i czy faktycznie jest możliwe zrozumienie poezji Duńskiej i Niemieckiej skoro to inna płaszczyzna kontemplacji i inna kultura wyrazu?
Zastanawia mnie fakt tłumaczenia takiego "widowiska"?
To musi być bardzo ciekawe doświadczenie...
Pewnie będzie dużo śmiechu...

(Może tak trochę z innej beczki napiszę,ale miałam okazję oglądać...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 29.11.2018 11:15
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post