Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/2976/zadaj-pytanie-arturo-perez-reverte

Zadaj pytanie Arturo Pérez-Reverte!

4 wartościowy tekst

Fot. wyd. Znak

Jest jednym z najwybitniejszych pisarzy hiszpańskich. I według niektórych źródeł „w pojedynkę przekonał Hiszpanów do czytania”. Do 10 października czekamy na Wasze pytania do jednego z najznamienitszych pisarzy hispanojęzycznych! 

Arturo Pérez-Reverte urodził się w 1951 roku w hiszpańskim mieście Kartagena. Pochodzi z marynarskiej rodziny. Jako chłopiec inspirował się przygodami Hermana Melville’a (autora Moby Dicka), Josepha Conrada, Roberta Louisa Stevensona czy Jacka Londona. Fascynował się też życiorysami Homera i Cervantesa. Przez dwadzieścia jeden lat (1973-1994) pracował jako reporter dla hiszpańskiej prasy, radia i telewizji. Dwanaście lat pracował dla dziennika "Pueblo" i dziewięć dla TVE (telewizji hiszpańskiej) jako specjalista ds. konfliktów zbrojnych. Jako reportażysta opisywał między innymi: różne fazy wojny w Libanie, na Saharze, wojnę w Nikaragui, Czadzie, Mozambiku, kryzys w Libii, a także rewolucję w Rumunii i wojnę na Półwyspie Bałkańskim. 

Powszechnie bardziej znany jest jako pisarz i autor fikcyjnych powieści aniżeli dziennikarz i reportażysta. Jego książki zostały przetłumaczone na dwadzieścia dziewięć języków, a kilka z nich doczekało się ekranizacji np. na podstawie Klubu Dumas Roman Polański wyreżyserował "Dziewiąte wrota".

Dziś 61-letni Pérez-Reverte mieszka z żoną i córką Carlotą w okolicach Madrytu. Często też odwiedza rodzinną Kartagenę, gdzie cumuje swój ukochany jacht. Najnowsza książka Mężczyzna, który tańczył tango jest okrzyknięta najbardziej szelmowską i zmysłową powieścią w twórczości Artura Pérez-Reverte. 

Do 10 października czekamy na Wasze pytania do jednego z najznakomityszych pisarzy hispanojęzycznych! Przekażemy autorowi najciekawsze, a odpowiedzi opublikujemy na LC w formie wywiadu. 

Spośród wszystkich pytań wybierzemy trzy, które nagrodzimy egzemplarzem książki "Mężczyzna, który tańczył tango". 


Pokaż wszystkie rozmowy
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 26  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 152
VanValfar
10-10-2013 20:01
1. Czy fascynuje Pana epoka napoleońska? "Dzień Gniewu", "Huzar", czy nawet "Klub Dumas" odnoszą się do tej epoki.
2. Czy brakuje Panu czasów, gdy był Pan reporterem?
3. Czy lubi Pan gry strategiczne? Szachy, czy gry bitewne przewijają się na kartach Pańskich powieści.
książek: 2107
LubimyCzytać
11-10-2013 08:42
Dziękujemy za wszystki pytania. Wybrane przekażemy autorowi.
książek: 791
Magdalena
28-04-2014 13:20
Kiedy możemy spodziewać się odpowiedzi autora? :)
książek: 609
Alathea
01-05-2014 17:47
Trochę czasu już minęło.
książek: 2107
LubimyCzytać
02-05-2014 10:58
Autor nie miał czasu, aby odpowiedzieć na Wasze pytania, więc uzyskaliśmy zgodę tygodnika "Wprost" na przedruk ich wywiadu, który przeprowadził Piotr Kofta. Został opublikowany w październiku.
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/3090/tango-to-zycie
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Wilcze kobiety

Książki Hanny Greń uwielbiam, szczególnie ze względu na wyrazistych bohaterów. Nie inaczej jest z "Wilczymi kobietami". Szybka akcja, zawił...

zgłoś błąd zgłoś błąd