Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9864/czerwony-parasol---fragment-powiesci

„Czerwony parasol“ - fragment powieści

2 wartościowy tekst

Już dziś do księgarni trafia oparta na faktach powieść sensacyjna Czerwony Parasol. Wiktor Mrok odsłania szczegóły tajnych metod działania służb specjalnych, zachowując lekkość przekazu i barwny język.

Czerwony Parasol od początku do końca trzyma czytelnika w niesłabnącym napięciu, zaskakując nagłymi zwrotami akcji. Wyraźne wątki polityczno-historyczne stanowią mocne tło szpiegowskiej, kryminalnej akcji, która toczy się w różnych krajach i na różnych kontynentach.

Wiktor Mrok w bardzo ciekawym stylu opisuje historię Tatiany, młodej gimnastyczki. Dziewczyna, po powrocie z treningu, w domu − w zamożnej dzielnicy Moskwy − znajduje brutalnie zamordowanych rodziców i siostrę. Zabezpieczona przez ojca, z tajemniczymi ampułkami i pendrive’em, które odkryła w domowej skrytce, dorasta w ciągu kilku chwil. Od tego momentu będzie musiała podejmować decyzje, od których zależy nie tylko jej życie. Czy wykaże się instynktem, który pozwoli jej przetrwać? Czy doświadczy bezwzględności wroga? A może sama okaże się bezwzględna? Pewne jest jedno: nikomu nie można ufać.

Powierzając młodej dziewczynie rolę głównej postaci, Mrok odważnie przełamuje stereotyp bohatera powieści sensacyjnej, dbając przy tym o zachowanie konwencji gatunku.

Aby czytelnik mógł się przekonać, jak wciągająca to lektura, wydawnictwo Initium udostępnia fragment powieści.

Zapraszamy do lektury!


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 11  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
19-01-2018 11:07
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 845
Weronika
19-01-2018 14:45
Cieszę się, że i w tym roku mogę dzięki udostępnianiu fragmentu lektur nie tylko w czasopiśmie 'pocisk' ale i tutaj spr czy język, styl, budowa i ogólnie wstęp do/ zarys fabuły przypadnie mi do gusty i uda się zweryfikować jakże duży stosik książek do przeczytania :)
książek: 881
Olga
19-01-2018 16:41
duży zbieg okoliczności - autor kryminału o nazwisku Mrok (; rozumiem, że to pseudonim literacki? kolejne wcielenie Mroza?
książek: 845
Weronika
19-01-2018 18:51
hahah w sumie ciekawe :D, gdyby jeszcze był stały poziom twórczości nie miałabym za złe, że codziennie pisze po kilka godzi tyle tego produkuje, że wydawnictwo wydawać nie nadąża i mógłby mieć ze 100 pseudonimów :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 608
Anaesz
20-01-2018 12:57
Książkę czytałam jako ebook bodajże rok temu ( wydana w innym wydawnictwie ). Wg mnie to udany debiut, ciekawy i trzymający w napięciu. Przyjemna lektura. Polecam
książek: 10
Jureq
20-01-2018 14:07
Szczerze mówiąc, to fragment wybrali bardzo zniechęcający. Jeśli całość jest tak napisana, to szkoda czasu.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Jeszcze będzie przepięknie

Jaśmina po kilkunastu latach małżeństwa zostaje opuszczona przez męża. Nie może się z tym pogodzić, mimo że w głębi wie, że jej małżeństwo skończyło s...

zgłoś błąd zgłoś błąd