Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/974/orhan-pamuk-przyjedzie-do-polski

Orhan Pamuk przyjedzie do Polski

3 wartościowy tekst

fot. Wikipedia

To będzie literackie wydarzenie roku. Noblista Orhan Pamuk spotka się z czytelnikami podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada. Zapraszamy do Krakowa od 22 do 28 października.

Urodzony w Stambule w 1952 roku Orhan Pamuk to obecnie jeden z najważniejszych pisarzy świata. Szwedzka Akademia uzasadniając werdykt noblowski napisała: Nagrodzono pisarza, który w poszukiwaniu melancholijnej duszy swojego rodzinnego miasta odkrył nowe symbole zderzenia i przenikania się kultur.

Pierwsza powieść Pamuka "Cevdet Bej i synowie" została opublikowana w 1982 roku. Kolejne wydawane w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ugruntowały jego pozycję. Dzisiaj, pisarz jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród literackich m.in. Prix du Meilleur Livre Étranger, Premio Grinzane Cavour oraz Międzynarodowego IMPAC Dublin Literary Award.

W Polsce nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazało się dziewięć książek Orhana Pamuka: Śnieg, Nazywam się Czerwień, Nowe życie, Stambuł. Wspomnienia i miasto, Dom ciszy, Biały zamek, Muzeum niewinności, Cevdet Bej i synowie oraz Czarna księga.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2214
LubimyCzytać
25-06-2012 10:59
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

Po raz pierwszy miałam styczność z tą autorką przy okazji książek o każdy-chce-ją-przelecieć-i-ma-taaakie-moooce merysójce niedokładnie zakamuflowa...

zgłoś błąd zgłoś błąd