Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12551/lilana-przeczytaj-fragment-nowej-ksiazki-dla-dzieci

„Lilana” – przeczytaj fragment nowej książki dla dzieci

  wartościowy tekst

Małgorzata Strękowska-Zaremba, znana pisarka mądrych i ciepłych książek dla dzieci, wraca z nową opowieścią. Tym razem zabiera młodszych czytelników (i tych starszych również!) do pełnej zieleni tajemniczej krainy, tytułowej „Lilany”. Okazuje się jednak, że ten raj ma swoje sekrety. Co się stanie, gdy odkryje je główna bohaterka Natalia?

Nie szukali Lilany, to ona na nich czekała…

Wracając z wakacji, rodzice Natalii nagle gubią drogę i trafiają do zanurzonej w zieleni osady, o której zapomniał cały świat. W Lilanie życie płynie inaczej – zupełnie jak w tajemniczym ogrodzie zamkniętym w butelce. Pewnie dlatego mama, tata, Natalia i nawet mały Kajtek czują, że tylko tutaj mogą być naprawdę szczęśliwi. Choć chyba najbardziej mama, która po zamieszkaniu w szklanym domu, zawsze wypełnionym światłem, wreszcie zaczyna się uśmiechać… 

Zatopiona w słońcu i zieleni osada ma jednak wiele niepokojących sekretów. Natalia przekonuje się o tym, gdy spotyka w lesie ogromne ćmy o oszronionych skrzydłach, a potem odkrywa, że nikt poza nią ich nie widzi. Czy to możliwe, by Lilana żądała od Natalii zapłaty za podarowane jej rodzinie szczęście?

„Lilana” to opowieść o rodzinie i poczuciu bezpieczeństwa, którego wszyscy szukamy. To historia, w którą zagłębić powinny się nie tylko dzieci, lecz także – a może przede wszystkim – dorośli czytelnicy.

Małgorzata Strękowska-Zaremba to pisarka i dziennikarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiej Sekcji IBBY oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Autorka książek dla dzieci, opowiadań i tekstów edukacyjnych. Laureatka wielu konkursów, m. in. w 2004 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”. Za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów” w 2006 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, a w 2007 roku wyróżnienie Fundacji Świat Dziecka w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006, jak również nominację do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Małego Donga – nagrody dziecięcego jury. W 2008 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 za książkę „Złodzieje snów”. W 2009 roku za tę samą książkę przyznano jej II nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej; nagrodzona książka wpisana została na listę skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Autorka została również nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award 2016.

Poniżej fragment książki, która dziś, tj. 14 sierpnia, ma swoją premierę. Książka przeznaczona jest dla czytelników w wieku 9-14 lat.

Lilana

Fragment książki "Lilana", autor: Małgorzata Strękowska-Zaremba


Artykuł sponsorowany


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2341
LubimyCzytać
14-08-2019 10:53
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Promyczek

Wow, nie myślałam, że ta książka zrobi na mnie takie wrażenie. Nie myślałam, że będzie książką tak dobitnie uczącą pokory. Po jej lekturze czuję się z...

zgłoś błąd zgłoś błąd