Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12146/j-k-rowling-nie-wyda-czterech-nowych-ksiazek-o-harrym-potterze

J.K. Rowling nie wyda czterech nowych książek o Harrym Potterze…

3 wartościowy tekst

ale zrobi to Pottermore Publishing, wydawnictwo specjalizujące się w elektronicznych książkach o magicznym świecie Hogwartu, ulicy Pokątnej i Hogsmeade.

Wiemy, że wielu potteromaniaków chętnie by zobaczyło na półkach sklepowych następne części sagi o młodym czarodzieju, niestety musimy zdementować plotki obiegające internet. Do sprawy odniosła się także sama pisarka za pośrednictwem swojej strony internetowej. Cztery książki dotyczące Harry'ego Pottera nie będą autorstwa J.K. Rowling. Zapowiedziane e-booki z serii „A History of Magic”, które zostaną wydane przez Pottermore Publishing, wywodzą się z wystawy przygotowanej przez The British Library i samą autorkę cyklu o przygodach przyjaciół z Hogwartu. Odnosząc się do szkolnych lekcji magii, e-booki będą podróżą przez ludowe wierzenia, z których Rowling czerpała, pisząc sagę o Harrym.

Dzięki prezentowanej w Londynie i Nowym Jorku ekspozycji zwiedzający mieli wgląd w proces twórczy autorki. Pokazane zostały liczne rękopisy oraz rysunkowe szkice Hogwartu, ułatwiające J.K. Rowling orientację w stworzonym przez nią świecie. Swoje miejsce znalazł także Jim Kay, który odpowiedzialny jest za pięknie ilustrowane kolekcjonerskie wydania kolejnych książek z serii o Harrym Potterze. Magiczny świat Hogwartu uzupełniony został o liczne muzealne eksponaty ze zbiorów The British Library i New-York Historical Society, odnoszące się do zielarstwa, astronomii oraz wierzeń w magiczne stworzenia i przedmioty. Cała wystawa została udostępniona on-line, dzięki czemu można ją wirtualnie zwiedzić pod tym adresem.

Do wystawy przygotowana została zresztą publikacja „Harry Potter. A History of Magic”, pełniąca rolę bogato ilustrowanego katalogu. A zatem większość treści, które znajdą się w nadchodzących czterech e-bookach… była dostępna już wcześniej i z pewnością większość fanów Harry'ego, Rona i Hermiony zdążyła się już z nimi zapoznać.

 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 11  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 163
Mirage
05-06-2019 22:05
Osobiście lubię tego typu dodatki do wykreowanego przez autora świata, więc być może się nimi zainteresuje. Chociaż pewnie poczekam, aż ktoś się wypowie na ich temat, kiedy już wyjdą. Całe szczęście nie jest to kolejna książka o Potterze, bo tak jak niektórzy już tu się wypowiedzieli, nie ma co bez sensu na siłę ciągnąć tematu. Jak dla mnie zostało wszystko zakończone i tak powinno zostać.... Osobiście lubię tego typu dodatki do wykreowanego przez autora świata, więc być może się nimi zainteresuje. Chociaż pewnie poczekam, aż ktoś się wypowie na ich temat, kiedy już wyjdą. Całe szczęście nie jest to kolejna książka o Potterze, bo tak jak niektórzy już tu się wypowiedzieli, nie ma co bez sensu na siłę ciągnąć tematu. Jak dla mnie zostało wszystko zakończone i tak powinno zostać. Natomiast bardzo chętnie poczytałabym jakieś historię związane chociażby z innymi szkołami, ale to dość wątpliwe, więc niczego nie oczekuje =)
pokaż więcej
książek: 2602
Kasia
06-06-2019 00:47
Potter się skończył w zasadzie już w połowie 5 części, potem to już nie to. Za to zdecydowanie polecam Trafny wybór Trafny wybór tej autorki!
książek: 1708
Lyzitea
12-07-2019 09:52
Czytałam tę książkę jakoś zaraz jak wyszła i niestety nie przypadła mi ona do gustu. Ot taka historia na raz.. :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 824
RAFWOLO9027
06-06-2019 09:11
Teraz to tylko nabijanie kabzy nowe stare ksiazki
książek: 456
Ailleann
06-06-2019 23:24
"(...) pisząc sagę o Harrym".

Poważnie?
książek: 1842
Renax
07-06-2019 06:51

Odnosząc się do szkolnych lekcji magii, e-booki będą podróżą przez ludowe wierzenia, z których Rowling czerpała, pisząc sagę o Harrym.

- czyli takie trele morele, żeby kupowano...
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kara

Ludzie co to jest za okładka?! Wydawnictwo robi sobie żarty, czy jak?! Po za tym wstyd, że coś takiego ma kontynuację...

zgłoś błąd zgłoś błąd