Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12018/zapraszamy-na-wielka-wymiane-ksiazek-z-polki-na-polke-konkurs

Zapraszamy na wielką wymianę książek „Z półki na półkę”! [KONKURS]

4 wartościowy tekst

Warszawskie Targi Książek to wydarzenie skupiające tych, dla których ważna jest literatura. Nie może tam zabraknąć również Lubimyczytać.pl. Ponownie podejmujemy inicjatywę, która przy każdej edycji cieszy się popularnością nie mniejszą, niż spotkania z najpoczytniejszymi pisarzami. Wymiana „Z półki na półkę” już w sobotę, 25 maja!

Liczne, pełne najgorętszych nowości stoiska wystawców sprawiają, że wizytę na książkowych targach łatwo zakończyć z torbami wypełnionymi pozycjami, które dołączą do naszej domowej biblioteczki. Co jednak z tymi książkami, które już kurzą się na półkach? Jak dać im drugie życie i umożliwić ich lekturę innym czytelnikom? Jednym ze sposobów jest wzięcie udziału w akcji „Z półki na półkę” – dzięki niej przeczytane książki będzie można wymienić na inne.

Co wyróżnia naszą Wielką Wymianę?
📖 można na niej upolować nowości przekazywane przez współpracujące z Lubimyczytać.pl wydawnictwa,
📖 na wymianę można przynieść maksymalnie 5 książek,
📖 data wydania przyniesionych książek nie może być wcześniejsza niż 2000 rok,
📖 wymieniamy się książkami, które nie są zniszczone i z przyjemnością zostaną kolejny raz przeczytane.

Wielką Wymianę Książek Lubimyczytać.pl organizuje cyklicznie na największych imprezach książkowych w Polsce. Poprzednia edycja miała miejsce w marcu w Poznaniu, a jej popularność była najlepszym dowodem na to, że nasi użytkownicy bardzo lubią tę formę zdobywania nowych tytułów. Teraz spotykamy się w sobotę 25 maja o godzinie 12:00 w sali Amsterdam (na Stadionie Narodowym, czyli w miejscu, gdzie odbywają się Warszawskie Targi Książki).

Wśród tytułów dostępnych na wymianie znajdziecie sporo gorących nowości – do tej pory publikacje przekazały na ten cel takie wydawnictwa, jak  Akapit Press, Czwarta Strona, Drzewo Babel, FILIA, Jaguar, SQN, wydawnictwa z grupy Publicat (Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo Książnica), Dom Wydawniczy REBIS, Replika, Media Rodzina, Zysk i S-ka. Bardzo dziękujemy za ich wsparcie! Lubimyczytać.pl również przekazuje książki z własnych pokaźnych zbiorów.

Do wszystkich, którzy planują wziąć udział w akcji, mamy jedną uwagę. Prosimy nie przynosić zniszczonych książek. Nie wymieniamy podręczników, słowników, encyklopedii, atlasów czy innych nieaktualnych tytułów.

Więcej informacji o zasadach wymiany można znaleźć na wydarzeniu na portalu Facebook

Program Warszawskich Targów Książki jest niezwykle bogaty, a Lubimyczytać.pl pojawi się w nim nie tylko przy okazji wymiany. Serdecznie zapraszamy odwiedzających na spotkanie „Wielkość rynku książek niedostępnych w handlu – czy jest szansa na drugie życie książki?”, organizowane przez Polską Izbę Książki. Otworzy je prezes Lubimyczytać.pl, Izabela Sadowska, która potem weźmie również udział w dyskusji (czwartek, 23 maja, g. 13.00–14.00). 

Ciekawie zapowiada się również panel dyskusyjny z jej udziałem, zatytułowany „Śmierć krytyka w epoce kultu amatora”, dotyczący roli krytyków i… czytelników, którzy coraz częściej przejmują rolę opiniotwórczych mediów (sobota, 25 maja, g. 13.00–14.00). Serwis Lubimyczytać.pl, pełen wartościowych recenzji naszych użytkowników, jest tego dobrym przykładem.

KONKURS 

Mamy dla Was 30 jednorazowych zaproszeń na Warszawskie Targi Książki. Aby je zdobyć, wystarczy napisać odpowiedź na pytanie: „Dlaczego  zaproszenie na Warszawskie Targi Książki ma trafić właśnie do mnie”? Na odpowiedzi czekamy do 20 maja – piszcie je w komentarzach do tej aktualności. 

Do zobaczenia na Warszawskich Targach Książki!

Powiązane treści:
Już niedługo Warszawskie Targi Książki

Wielkimi krokami zbliżają się Warszawskie Targi Książki. Spotkania z autorami, panele dyskusyjne, a także niezliczona ilość wystawców – to wszystko sprawi, że już od 23 maja stadion PGE Narodowy zamieni się w raj dla książkowych maniaków. Co więcej, serwis lubimyczytać.pl zorganizuje wielką wymianę książkową, na którą już teraz zapraszamy.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 50  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1142
DithLuan
20-05-2019 13:15
Gdy tam nie pójdę, nie wzdycham, ale płaczę,
Wnet stracę zmysły, jak targów nie zobaczę;
Jednak gdy nie długo mogę je oglądać,
Czegoś mi braknie, coś zakupić żądam;
I marząc sobie zadaję pytanie:
Czy to są targi? czy raj na stadionie?

Gdy się zakończą, nie mogę ni razu
Stoisk tych wszystkich odnowić obrazu?
Jednakże nieraz czuję mimo chęci,
Że te promocje są blisko mej pamięci.
I znowu sobie...
Gdy tam nie pójdę, nie wzdycham, ale płaczę,
Wnet stracę zmysły, jak targów nie zobaczę;
Jednak gdy nie długo mogę je oglądać,
Czegoś mi braknie, coś zakupić żądam;
I marząc sobie zadaję pytanie:
Czy to są targi? czy raj na stadionie?

Gdy się zakończą, nie mogę ni razu
Stoisk tych wszystkich odnowić obrazu?
Jednakże nieraz czuję mimo chęci,
Że te promocje są blisko mej pamięci.
I znowu sobie powtarzam pytanie:
Czy to są targi? czy raj na stadionie?

Cierpiałam nieraz, nie myślałam wcale,
Aby więcej kupić na którymś straganie;
Idąc bez celu, nie pilnując drogi,
Wielokrotnie okrążam twoje skromne progi;
I wchodząc sobie zadaję pytanie;
Czy to są targi? czy raj na stadionie?

Dla twych towarów portfela nie poskąpię,
Po twą zawartość do bankomatu wstąpię;
Choć dużej forsy nie ma w koncie mojem,
Zakupy byłyby mi zdrowiem i pokojem.
I znowu sobie powtarzam pytanie:
Czy to są targi? czy raj na stadionie?

Kiedy na książce położę dłonie,
Luba mię jakaś spokojność owionie,
Zda się, że lekkim snem zakończę dzień swój;
Lecz mnie przebudza głosów w głowie chór,
Które mi głośno zadaje pytanie:
Czy to są targi? czy raj na stadionie?

Kiedym dla ciebie tę piosenkę składałam,
Biletów na Targi wcale żem nie miała;
Pełna zdziwienia, sama się cuduję,
O bilety proszę, i ładnie rymuję;
I zapisałam na końcu takie pytanie:
Czy konkurs wygrałam? Pytam was ładnie?
pokaż więcej
książek: 2057
awita
20-05-2019 20:29
Tym razem, jeszcze bardziej niż zawsze, chciałabym znaleźć na Targach i to każdego dnia! Niedawno odkryłam literaturę rumuńską (zupełnie mi dotychczas nieznaną), a przeczytałam, że gościem honorowym Targów będzie tym razem Rumunia i pojawią się tutaj znakomici pisarze. Bardzo jestem ciekawa spotkań z: Lucianem Teodorovicim, Varujanem Vosganianem i (zwłaszcza) z Cristanem Teodorescu, który... Tym razem, jeszcze bardziej niż zawsze, chciałabym znaleźć na Targach i to każdego dnia! Niedawno odkryłam literaturę rumuńską (zupełnie mi dotychczas nieznaną), a przeczytałam, że gościem honorowym Targów będzie tym razem Rumunia i pojawią się tutaj znakomici pisarze. Bardzo jestem ciekawa spotkań z: Lucianem Teodorovicim, Varujanem Vosganianem i (zwłaszcza) z Cristanem Teodorescu, który będzie podpisywał swoją nową książkę "Kocie opowieści". Muszę zdobyć autograf i - ponieważ jestem kociarą - przeczytać ją jak najszybciej i zrobić wpis na LC. Cieszę się również, że będę miała okazję odwiedzić stoiska wydawnictw (Książkowe Klimaty, Amaltea), które odważyły się publikować niszowe książki, takie które raczej nie trafią na listy bestsellerów, a warte są odkrycia. Baaardzo ucieszyłabym się z zaproszenia!
pokaż więcej
książek: 1252
byłem_fprefectem
20-05-2019 23:26
Pojadę klasykiem: bo mi się ta wejściówka po prostu należy.
A ponadto wiem gdzie Wisła jest na mapie i nie chce mi się siedzieć cały dzień na kanapie. Bo Mitrandir to mój mellon stary. Bo mi w las poszły ogary. Bo w czasie letniej nocy Puk przynosi mi kocyk. Znam też Mirmiła i Tytusa de Zoo (gimby tego nie wiedzo). Choć może niepiękny ale całkiem niegłupi i na dokładkę nie dałem się jeszcze...
Pojadę klasykiem: bo mi się ta wejściówka po prostu należy.
A ponadto wiem gdzie Wisła jest na mapie i nie chce mi się siedzieć cały dzień na kanapie. Bo Mitrandir to mój mellon stary. Bo mi w las poszły ogary. Bo w czasie letniej nocy Puk przynosi mi kocyk. Znam też Mirmiła i Tytusa de Zoo (gimby tego nie wiedzo). Choć może niepiękny ale całkiem niegłupi i na dokładkę nie dałem się jeszcze upupić. I jeszcze jest tysiąc powodów innych, a na targach można będzie parę nowych dokupić jeśli się nie dam na wejściu złupić.
pokaż więcej
książek: 19
Kamień
21-05-2019 03:10
Targi książki to dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo w jednym miejscu jest nagromadzona taka ilość książek, autorów i czytelników, że można się naprawdę porządnie nacieszyć tym wszystkim. Chciałbym upolować kilka książek oraz uścisnąć rękę paru pisarzom, których lubię i podziwiam i nie mogę się doczekać, kiedy będzie to możliwe.
książek: 2254
LubimyCzytać
22-05-2019 12:53
Dziękujemy za udział w konkursie!

Darmowe wejściówki na Warszawskie Targi Książki będą czekały na użytkowników: _Magnolia_, _outsider_, AagaA, Abuelo, Aina, aktorka246, Alfalfa, Anksunamun, asia_pe, awita, bartus0077, Bete_Noire, byłem_fprefectem, Danuta, dosia1125, Elderflower, electric_cat, Eponine, Gosia, Inka, Jakub94, kachwi, KaroDeMolka, Karolina, lilvixen, nigrum, Przeznaczenie,...
Dziękujemy za udział w konkursie!

Darmowe wejściówki na Warszawskie Targi Książki będą czekały na użytkowników: _Magnolia_, _outsider_, AagaA, Abuelo, Aina, aktorka246, Alfalfa, Anksunamun, asia_pe, awita, bartus0077, Bete_Noire, byłem_fprefectem, Danuta, dosia1125, Elderflower, electric_cat, Eponine, Gosia, Inka, Jakub94, kachwi, KaroDeMolka, Karolina, lilvixen, nigrum, Przeznaczenie, Shadowfax91, Słonie_jajo, whitemoth.

Gratulujemy!
pokaż więcej
książek: 742
lilvixen
22-05-2019 15:06
Super ! Bardzo dziękuję :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Cień

Czy ktoś po przeczytaniu też miał wrażenie, że Przechrzta za bardzo zwraca uwagę na to co powiedzą inni? Połowa decyzji bohaterów jest motywowana tym...

zgłoś błąd zgłoś błąd