Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11511/pisarz-rzuca-wyzwanie-trumpowi

Pisarz rzuca wyzwanie Trumpowi

2 wartościowy tekst

„Porozmawiajmy o murze Trumpa i pozwólmy ludziom zdecydować. Debatowałeś z 18 politykami z partii Republikanów w trakcie swojej kampanii prezydenckiej, jestem pewien, że dasz sobie radę z jednym pisarzem”.

Jednym z postulatów prezydenta USA Donalda Trumpa w trakcie kampanii prezydenckiej było wybudowanie muru na granicy z Meksykiem, aby powstrzymać przepływ imigrantów z tamtego kraju do Stanów Zjednoczonych. Jednak Kongres, w którym większość stanowią Demokraci, skutecznie rzuca prezydentowi kłody pod nogi i na razie nie dysponuje on wystarającymi na ten cel funduszami. O murze zaczynają dyskutować wszyscy Amerykanie, także ci, którzy na co dzień nie zajmują się polityką. 

Pisarz Don Winslow rzucił wyzwanie Donaldowi Trumpowi na Twitterze i zaprosił go do debaty na temat muru. Autor jest teraz w trakcie promocji swojej nowej książki zatytułowanej „The Border” („Granica”), można więc zastanawiać się, czy nie jest to z jego strony zręczny chwyt marketingowy. Jak sam zaznacza, „piszę o tamtejszym regionie, bo sam tam mieszkam. I nie, nie jest to strefa terroru i zbrodni, jak wierzy większość ludzi”.

„Porozmawiajmy o murze Trumpa i pozwólmy ludziom zdecydować. Zrobię to nawet w twojej stacji – FoxNews. W jakimkolwiek programie. Z jakimkolwiek prowadzącym. Kiedy tylko zechcesz. Debatowałeś z 18 politykami z partii Republikanów w trakcie swojej kampanii prezydenckiej, jestem pewien, że dasz sobie radę z jednym pisarzem. Daj mi znać”.

Prezydent Donald Trump nie odniósł się w żaden sposób do rzuconego przez Winslowa wyzwania, ale temat szybko podjął Stephen King, którego blurb znalazł się na okładce nowej książki Winslowa. Mistrz Grozy jest niezwykle aktywnym użytkownikiem Twittera, jego konto obserwuje ponad 5 milionów ludzi. W poruszanych tematach nie stroni od polityki; do tego stopnia krytykował prezydenta Stanów Zjednoczonych, że ten zablokował go na Twitterze. King odpowiedział na tweeta swojego znajomego.

„Zapłacę 10 tysięcy dolarów, żeby to zobaczyć!”

Przypomnijmy, że King ostatnio poinformował fanów, że jeszcze w tym roku pojawi się jego nowa powieść.

Powiązane treści:
Nowa powieść Kinga jeszcze w tym roku

We wrześniu czytelnicy będą mogli sięgnąć po nową książkę Mistrza Grozy. Instytut to powieść o uwięzionych w tytułowym ośrodku dzieciakach o paranormalnych zdolnościach, których losy splatają się z wątkiem szeryfa z małego amerykańskiego miasteczka.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2156
LubimyCzytać
22-02-2019 12:04
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 372
Marcin
22-02-2019 14:44
Trochę bez sensu inicjatywa. Po to ludzie wybierają prawicowych polityków, bo chcą prawicowych reform. Po co robić potem jakieś sondaże, czy referenda.
książek: 107
Aleksander_Iwanowicz
22-02-2019 18:17
Tylko jeśli się nie mylę, ichniejszy system jest taki (i tak było chyba w przypadku Trumpa), że można wygrać prezydenta, nawet jeśli zdobyłeś liczbowo mniej głosów (chodzi o te od szarych Kowalskich i Smithów) od kontrkandydata.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Doktor Sen

Pióro Kingowi się poprawiło od Lśnienia. Doskonała kontynuacja jednej z najlepszych książek mistrza horroru. Jedyne co w tej książce irytuje jest pona...

zgłoś błąd zgłoś błąd