Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11228/konkurs-premiera-filmu-plomienie-juz-28-grudnia

[KONKURS] Premiera filmu „Płomienie” już 28 grudnia!

  wartościowy tekst

Koreański kandydat do Oscara, najwyżej w historii oceniony film w canneńskim wydaniu „Screen Daily” (3,8/4), gwiazda serialu „The Walking Dead” Steven Yeun, Haruki Murakami i William Faulkner. To po prostu musiało się udać. „Płomienie” trafią do polskich kin już 28 grudnia. Nie znajdziecie lepszego filmu na zakończenie tego roku! A my mamy dla was specjalne zaproszenia. 

Dla tego projektu reżyser Chang-dong Lee porzucił emeryturę. Trudno mu się zresztą dziwić. Koreański obraz jest kandydatem do Oscara 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, zdobył także pięć innych nagród i pięć nominacji. Na swoim koncie ma już Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI). Na ekranie będzie można zobaczyć gwiazdę serialu „The Walking Dead” Stevena Yeuna.

Scenariusz jest luźną adaptacją opowiadania „Spalenie stodoły” Harukiego Murakamiego ze zbioru opowiadań Zniknięcie słonia. Film jest także wyraźnym ukłonem w kierunku Williama Faulknera, który w 1939 roku również napisał opowiadanie zatytułowane Spalenie stodoły. Reżyser wraz ze współscenarzystą Jung-mi Ohem, z którym zwykle pracuje, zamieścił w tej z pozoru nieskomplikowanej opowieści wiele podtekstów i subtelnych aluzji do obu opowiadań.

Jong-soo żyje z dorywczych prac w położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej miasteczku Paju. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, dawną koleżankę z klasy. Idą na drinka, a Hae-mi wyznaje, że lubiła Jong-soo, kiedy była młodsza, ale on zawsze ją ignorował. Dziewczyna opowiada koledze o bliskich planach podróży do Afryki i prosi go o karmienie kota, kiedy jej nie będzie. Następnego dnia para spotyka się w mieszkaniu Hae-mi, co kończy się namiętnym seksem. Niedługo potem Hae-mi wyjeżdża, a zakochanemu Jong-soo pozostaje tylko snucie planów o wspólnej przyszłości.

Kilka tygodni później Jong-soo odbiera telefon od Hae-mi, która utknęła na trzy dni na lotnisku w Nairobi z powodu alarmu terrorystycznego. Dziewczyna prosi chłopaka, aby odebrał ją z lotniska następnego dnia. Hae-mi pojawia się tam jednak w towarzystwie bogatego Bena, którego spotkała w Kenii. Po Bena zajeżdża porsche i Hae-mi wybiera ekskluzywne auto przybysza zamiast brudnej ciężarówki Jong-soo.

Aby wybrnąć z tej niezręcznej sytuacji, Ben zaprasza Hae-mi i Jong-soo na obiad. W designerskim mieszkaniu nowego znajomego Jong-soo na osobności mówi Hae-mi o swoich wątpliwościach co do zamiarów Bena...

Kapitalne zdjęcia, długie ujęcia, nastrojowe oświetlenie oraz wiarygodne aktorstwo nie pozwoliły mi oderwać od ekranu oczu.

Radek Folta, Movies Room

Oto film, który rozumie moc sugestii – siłę cichego, palącego koszmaru, który przenika widza do szpiku kości.

Lawrence Garcia, Mubi

Konkurs!

Mamy zaproszenia gwarantujące darmowe wejście na pokaz filmu „Płomienie” – dla mieszkańcow Warszawy 20 podwójnych wejściówek na pokaz przedpremierowy, a dla mieszkańców Poznania – 8 podwójnych wejściówek.

Warszawa

  • termin: 19 grudnia (środa)
  • godzina 18:00
  • Kino Elektronik

 

Poznań

  • wejściówki do wykorzystania w dniach 28 grudnia 2018 - 6 stycznia 2019
  • Kino Pałacowe w Centrum Kultury Zamek

 

Wystarczy, że napiszesz nam, dlaczego to właśnie do Ciebie powinno trafić to zaproszenie.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@lubimyczytac.pl. Macie czas do 16 grudnia. W temacie wiadomości wpiszcie tytuł filmu i nazwę miasta.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
12-12-2018 11:19
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 2718
isobel
13-12-2018 13:24
Steven Yeun? biorę w ciemno. dziękuję. tyle mi wystarczy.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Niepokonani

Mieliśmy przyjemność poznania książki z dziećmi "Niepokonani " podczas akcji "czytam dzieciom z maobmaze". Książka zawiera wiele...

zgłoś błąd zgłoś błąd