Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10605/dolacz-do-stowarzyszenia-milosnikow-literatury-i-placka-z-kartoflanych-obierek

Dołącz do Stowarzyszenia Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek

8 wartościowy tekst

Netflix zaprezentował zwiastun ekranizacji „Stowarzyszenia Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek”. Film pojawi się na platformie już 10 sierpnia.

Powieść autorstwa Mary Ann Shaffer i Annie Barrows została opublikowana w 2008 roku, jednak na ekranizację musieliśmy poczekać, aż do 2018 roku. Netflix, który ostatnio zasypuje nas propozycjami książkowych ekranizacji, proponuje zabrać nas na wakacje na uroczą wyspę Guernsey. Bilety dostępne od 10 sierpnia, bo właśnie wtedy premierę będzie miał film Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek.

Niezwykła historia o ludzkich uczuciach i książkach, które pomagają znieść rzeczy niemożliwe do zniesienia. Jest rok 1946. Juliet, młoda pisarka, objeżdża zniszczoną Anglię, promując swą książkę i szukając tematu do następnej. Przypadkiem dowiaduje się o małej wyspie Guernsey, na której istnieje dziwne Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek. Powołali je podczas wojny rolnicy i gospodynie, by uratować kilka osób przed aresztowaniem. Ale jak się ma literatura do placka z obierek? Zaciekawiona Juliet odwiedza Guernsey. Urzeczona przyrodą, ciszą, a przede wszystkim serdecznością ludzi, postanawia osiąść na wyspie. Znajduje tu nie tylko kopalnię tematów, ale także miłość.

W rolach głównych będziemy mogli zobaczyć: Lily James („Kopciuszek”), Michiel Huisman („Wiek Adaline”), Glen Powell („Swatamy swoich szefów”), Matthew Goode („Downton Abbey”), Jessica Brown Findlay („Downton Abbey”), Katherine Parkison („Technicy-magicy”), Tom Courtenay („Doctor Zhivago”), Penelope Wilton („BFG: Bardzo Fajny Gigant”).

Zaznaczyliście już 10 sierpnia w kalendarzach? Będziecie oglądać?


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
11-07-2018 16:11
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 1260
ginewra
12-07-2018 10:28
Książka mnie zauroczyła, chciałabym obejrzeć film!
książek: 11
Eskarina
12-07-2018 14:42
Książka całkiem sympatyczna. Do tego w filmie wystąpi kilku aktorów, których lubię, więc oczywiście obejrzę :)
książek: 2480
jatymyoni
12-07-2018 15:05
Książka mnie zachwyciła, więc z chęcią obejrzę film.
książek: 1874
Iwona
13-07-2018 12:20
Książka jest cudowna :) Czekam niecierpliwie na film.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Czerwona Królowa

Gra o Tron, średniowiecze, Niezgodna, igrzyska Śmierci, X-Meni; to właśnie Czerwona Królowa. Muszę przyznać, że z tą książką mam dość duży problem, po...

zgłoś błąd zgłoś błąd