withwords_alexx

Profil użytkownika: withwords_alexx

Nie podano miasta Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 16 godzin temu
909
Przeczytanych
książek
909
Książek
w biblioteczce
834
Opinii
22 599
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Kobieta
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. - W. Szymborska 📚 IG: @withwords_alexx

Opinie


Na półkach: ,

„[…] czasami opłacało się przed kimś otworzyć, opowiedzieć, chociaż część swojej historii. Odnaleźć w tym zrozumienie. Dać się poznać”, czyli trzeci tom Miasta gasnących świateł.

Aleksandra Świderska powraca z trzecim tomem serii Miasto gasnących świateł, na który bardzo czekałam. Tym razem jest to sensacja (a nie jak to miało miejsce w dwóch poprzednich tomach — połączenie kryminału z romansem), więc przygotujcie się na historię rodem z filmów z Jamesem Bondem. Sama autorka wspomina, że to właśnie filmy z tym bohaterem zainspirowały ją do napisana Równonocy. Bardzo lubię filmy sensacyjne, a poprzednie tomy udowodniły, że Aleksandra Świderska ma potencjał, więc miałam spore oczekiwania.

Jachty, szybkie samochody, piękne kobiety i ładni chłopcy. Ekskluzywne hotele, pościgi oraz strzelaniny. Przez jedną decyzję życie Konrada Gronczewskiego – człowieka podejrzanego o sterowanie dolnośląską grupą przestępczą – zaczyna przypominać to, jakie do tej pory prowadził tylko James Bond na srebrnym ekranie.
Mężczyzna ma w tym swój cel – przemieszczając się od jednego do drugiego europejskiego kraju, podąża śladami seryjnej morderczyni i… ucieka. Od niego. Od człowieka, który stał się dla niego wszystkim, i którego teraz próbuje pomścić.
Konrad nie wie jednak, że w czasie tej morderczej pogoni to on może stać się ofiarą – on, albo niespodziewany towarzysz jego podróży, Antoni Moskal – i że aby do tego nie dopuścić, będzie musiał nie tylko poprosić o pomoc dawnych przyjaciół, ale również zanurzyć się w swoją przeszłość.
Monaco, Londyn, Paryż i alpejskie jezioro Como – w tej pełnej blichtru scenerii rozpoczyna się dramatyczna gra, w której nie sposób przewidzieć zwycięzcy. Nadchodzi Równonoc.

Nie ma sensu sięgać po tę książkę, nie znając przynajmniej pierwszego tomu, a najlepiej czytać je chronologią wydawania, czyli najpierw Mgła, Burza i dopiero Równonoc. Akcja tego tomu dzieje się pomiędzy zakończeniem tomu pierwszego a rozpoczęciem drugiego. Śledzimy w nim, jak Konrad Gronczewski wyrusza za mordercą znanym z Mgły. Wcześniej myślałam (przed zapowiedziami autorki), że będzie to kontynuacja Burzy, dlatego ostrzegam tych, co nie śledzą social media Świderskiej, że Równonoc to tak jakby historia uzupełniająca fabułę. Niemniej jednak to opowieść świetnie napisana i trzymająca w napięciu do samego końca. Ubolewam, że tak mało tutaj naszego głównego bohatera — Adama, ale rozumiem, że autorka chciała tutaj skupić na postaci Konrada.

Aleksandra Świderska stworzyła naprawdę sympatycznych bohaterów, którym się kibicuje. Nie brak tutaj także bogatej reprezentacji LGBTQ+. Całość jest naturalna i świetnie wywarzona. Bardzo realistycznie zostały oddane emocje, jakie targają postaciami. Wraz z Konradem zwiedzimy kilka krai — od Wielkiej Brytanii po Włochy. Akcja toczy się dynamicznie i nie ma czasu na nudę. Książkę czyta się błyskawicznie. Każda z postaci ma swój charakterek i przekonania — w tym tomie lepiej poznamy Antoniego Moskal oraz innych przyjaciół Konrada, który będzie musiał zmierzyć się z przeszłością.

Jeśli polubiliście dwa poprzednie tomy, to myślę, że ten również przypadnie wam do gustu. Dla mnie jedna z najlepszych książek tego roku, którą mogę śmiało polecić fanom zarówno kryminałów, jak i sensacji. Miasto gasnących świateł to kawał świetnej roboty, autorka przemyślała każdy, nawet najmniejszy detal. Wszystko ze sobą współgra, tworząc historię pełną napięcia. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu — co autorka zdradza na końcu książki — to jeszcze nie koniec historii bohaterów Miasta gasnących świateł.

„[…] czasami opłacało się przed kimś otworzyć, opowiedzieć, chociaż część swojej historii. Odnaleźć w tym zrozumienie. Dać się poznać”, czyli trzeci tom Miasta gasnących świateł.

Aleksandra Świderska powraca z trzecim tomem serii Miasto gasnących świateł, na który bardzo czekałam. Tym razem jest to sensacja (a nie jak to miało miejsce w dwóch poprzednich tomach —...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

„Jeśli chcesz dotrzeć do środka labiryntu, musisz wykorzystać umiejętności kryminalistyczne, infiltracyjne i wiele, wiele innych. To ostateczny sprawdzian dla oszusta”, czyli powrót do szkoły dla oszustów.

Akademia Crook Haven to powieści, które przyciągnęły mnie do siebie motywem szkoły dla wyjątkowych uczniów. Piękna okładka przyciąga wzrok, a opis zwiastował ciekawą historię. J. J. Arcanjo powraca z drugim tomem serii polecanej dla fanów Harry'ego Pottera czy też serii Nevermoore. Czy kolejna część nadal trzyma poziom?

Gabriela, ucznia drugiej klasy szkoły złodziei Crookhaven, czeka w tym roku sporo pracy. Tym razem w turnieju Włamania drugoklasiści zwani Łotrami muszą przeniknąć do działu nauczycielskiego biblioteki, a w planie lekcji pojawiają się nowe zajęcia o nazwie odzyskiwanie.
Gabriel wraz ze swoją przebojową ekipą dowiaduje się też o istnieniu labiryntu Maravela – ukrytej głęboko pod dnem jeziora, zapomnianej przez szkołę zagadkowej konstrukcji pełnej przeszkód, z których każda jest niebywale wymagającym sprawdzianem umiejętności młodych oszustów.
W drugim tomie serii o Crookhaven poznajemy bliżej sekretną szkołę, która uczy, jak czynić zło, żeby pewnego dnia naprawić świat.

Motyw szkoły dla wyjątkowych uczniów jest niczym wyjęty z opowieści o młodym czarodzieju J. K. Rowling. Różnicą jest to, że nie jest to magiczna szkoła, nie znajdziecie tam zaklęć czy też potworów. Ta szkoła ma na celu wykształcić złodziejów, by ci mogli naprawić świat poprzez oszukiwanie złych ludzi i zwracania własności niewinnym. Myślę, że jest to lektura dla nieco młodszej młodzieży.

Zapomniany labirynt to lektura pełna zaskakujących zwrotów akcji, emocji oraz wielu przygód. Czytelnik nie ma czasu na nudę, a autor ukazuje ważne tematy, takie jak siła przyjaźni, która pokazuje, że pomimo przeciwności i różnic w charakterach naszych bohaterów, mogą oni tworzyć zgrany zespół i liczyć na siebie w najtrudniejszych chwilach. Oprócz tego znajdziecie tutaj sporo łamigłówek i zagadek oraz niecodziennych misji. A przeszłość zawsze prędzej czy później dogoni naszych bohaterów. Naprawdę można obdarzyć sympatią postacie wykreowane przez J. J. Arcanjo — kibicujemy im od pierwszych stron książki.

Mimo że Szkoła oszustów, jak i Zapomniany labirynt mają podobną budowę fabuły, to obie książki czytało mi się z przyjemnością. Napisana jest prostym, przyjemnym językiem i czyta się ją błyskawicznie (historia na jeden wieczór). Dynamiczna akcja i ciekawi bohaterowie sprawiają, że historię śledzi się z rosnącym zaciekawieniem. Idealnie sprawdzi się na prezent dla młodszej młodzieży. Ja wypatruję kolejnego tomu. Okładki tej serii bardzo mi się podobają — pięknie prezentują się na półce.

„Jeśli chcesz dotrzeć do środka labiryntu, musisz wykorzystać umiejętności kryminalistyczne, infiltracyjne i wiele, wiele innych. To ostateczny sprawdzian dla oszusta”, czyli powrót do szkoły dla oszustów.

Akademia Crook Haven to powieści, które przyciągnęły mnie do siebie motywem szkoły dla wyjątkowych uczniów. Piękna okładka przyciąga wzrok, a opis zwiastował ciekawą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

„Bo bardziej niż ludzi nie znoszę wszelakiego szkaradztwa pętającego się tam, gdzie nie potrzeba. Nie zmienia to faktu, że ludzie są niewdzięczni w swojej naturze. Nigdy nie potrafiłem ich zrozumieć”, czyli słowiańska mitologia w uniwersalnym wydaniu.

Opis tej książki zwiastował wszystko to, co lubię w książkach fantasy. Słowiańskie wierzenia, duchy, demony, mitologia i magia. Mieszanka wybuchowa, która naprawdę dobrze brzmiała i miałam spore oczekiwania wobec niej. Jest pierwszy tom serii Bliskie spotkania czarciego stopnia i jednocześnie debiut autora — Adama Wyrzykowskiego.

Gdy robotnicy podczas prac na rzece odkopują drewniany posąg opatrzony wizerunkiem prastarego bóstwa, zaczynają się dziać rzeczy, których nie sposób wytłumaczyć. Tajemniczy totem skrywa w sobie odwieczne sekrety i wprowadza chaos w życie sennego miasteczka.
Trzynastoletni Makary i jego przyjaciele zostają wciągnięci w spiralę tajemnic i niepokojących wydarzeń. Wspierają ich duchy i demony ze słowiańskich wierzeń, gotowe stanąć do walki z siłami ciemności.
Dlaczego koty mają dziewięć żywotów? Czy dwunasta to na pewno godzina duchów, a skrzaty to jedynie życzliwe karzełki skrycie pomagające ludziom? Co kryją okalające miasto gęste lasy, w jakiej nowej profesji po wiekach ukrycia odnalazła się Baba Jaga i jaki związek z całą historią ma błąkający się w podziemiach szkoły duch?
Adam Wyrzykowski zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez magię i mitologię słowiańską, gdzie przyjaźń staje się bronią przeciwko zagrożeniu, a walka o przetrwanie nabiera nowego wymiaru. Czy Makaremu i jego przyjaciołom uda się rozwiązać zagadkę zniknięcia małej Bereniki i ocalić miasteczko przed potężnymi siłami Czarnoboga?

Klątwa Czarnoboga to książka zarówno dla młodszych czytelników, jak i starszych. Opowiada historię 13-latków, którzy będą musieli się zmierzyć z potężnymi siłami Czarnoboga. Autor naprawdę zrobił porządny research na temat słowiańskiej mitologii, widać, że chciał jak lepiej oddać jej klimat. Na końcu książki można znaleźć bestiariusz, dzięki któremu będzie łatwiej uporządkować swoją wiedzę. Klątwa Czarnoboga to opowieść o walce dobra ze złem. Nie zabraknie tutaj wielu magicznych istot, bożków, demonów, duchów czy też nimf. Makary, nasz główny bohater, chce pomóc przyjacielowi odzyskać siostrę. Wraz z innymi znajomymi wyruszają na misję, podczas której spotkają wiele ciekawych istot. Adam Wyrzykowski podejmuje tematy, z którymi nastolatkowie zmagają się na co dzień — brak akceptacji ze strony rówieśników, hejt, brak porozumienia z rodzicami czy też problemy z nadwagą. Te wątki przedstawione są bardzo realistycznie i można łatwo utożsamić się z bohaterami i ich kłopotami.

Fabuła jest dopracowana w każdym nawet najmniejszym szczególe. Aż trudno uwierzyć, że jest to debiut literacki. Autor chciał stworzyć książkę, po którą sięgnąłby w przyszłości jego syn i myślę, że mu się to udało. Fani słowiański motywów także nie będą zawiedzeni. Książka napisana jest lekkim językiem, a dialogi zabarwione są sarkazmem i humorem. Akcja toczy się dynamicznie i nie ma tutaj miejsca na nudę. Choć opowieść liczy sobie 500 stron, to do samego końca autor potrafi zaciekawić czytelnika. Bardzo polubiłam postacie wykreowane przez Wyrzykowskiego — kibicuje się im od pierwszych stron.

Klątwa Czarnoboga to fantastyczna opowieść o przyjaźni, poszukiwaniu własnego miejsca w świecie i odwiecznej walce dobra ze złem. Zachwyci zarówno młodszych czytelników, jak i wiernych fanów fantastyki. Napisana przyjemnym językiem opowieść, która swoim klimatem oczaruje niejednego czytelnika. Nie spodziewałam się, że ta historia tak bardzo mnie wciągnie. Mam nadzieję, że szybko dostaniemy kolejne tomy tej serii. Klątwa Czarnoboga na pewno znajdzie się w moich zestawieniu najlepszych książek tego roku. Warto zapoznać się z tą historią.

„Bo bardziej niż ludzi nie znoszę wszelakiego szkaradztwa pętającego się tam, gdzie nie potrzeba. Nie zmienia to faktu, że ludzie są niewdzięczni w swojej naturze. Nigdy nie potrafiłem ich zrozumieć”, czyli słowiańska mitologia w uniwersalnym wydaniu.

Opis tej książki zwiastował wszystko to, co lubię w książkach fantasy. Słowiańskie wierzenia, duchy, demony, mitologia i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika withwords_alexx

z ostatnich 3 m-cy
withwords_alexx
2024-06-02 10:44:44
withwords_alexx oceniła książkę Równonoc na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-06-02 10:44:44
withwords_alexx oceniła książkę Równonoc na
8 / 10
i dodała opinię:

„[…] czasami opłacało się przed kimś otworzyć, opowiedzieć, chociaż część swojej historii. Odnaleźć w tym zrozumienie. Dać się poznać”, czyli trzeci tom Miasta gasnących świateł.

Aleksandra Świderska powraca z trzecim tomem serii Miasto gasnących świateł, na który bardzo czekałam. Tym raz...

Rozwiń Rozwiń
Równonoc Aleksandra Świderska
Średnia ocena:
8.5 / 10
46 ocen
withwords_alexx
2024-05-30 11:10:08
withwords_alexx oceniła książkę Zapomniany labirynt na
7 / 10
i dodała opinię:
2024-05-30 11:10:08
withwords_alexx oceniła książkę Zapomniany labirynt na
7 / 10
i dodała opinię:

„Jeśli chcesz dotrzeć do środka labiryntu, musisz wykorzystać umiejętności kryminalistyczne, infiltracyjne i wiele, wiele innych. To ostateczny sprawdzian dla oszusta”, czyli powrót do szkoły dla oszustów.

Akademia Crook Haven to powieści, które przyciągnęły mnie do siebie motywem szkoły ...

Rozwiń Rozwiń
Zapomniany labirynt J.J. Arcanjo
Cykl: Akademia Crookhaven (tom 2)
Średnia ocena:
8.4 / 10
38 ocen
withwords_alexx
2024-05-26 09:43:58
withwords_alexx oceniła książkę Klątwa Czarnoboga na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-26 09:43:58
withwords_alexx oceniła książkę Klątwa Czarnoboga na
8 / 10
i dodała opinię:

„Bo bardziej niż ludzi nie znoszę wszelakiego szkaradztwa pętającego się tam, gdzie nie potrzeba. Nie zmienia to faktu, że ludzie są niewdzięczni w swojej naturze. Nigdy nie potrafiłem ich zrozumieć”, czyli słowiańska mitologia w uniwersalnym wydaniu.

Opis tej książki zwiastował wszystko ...

Rozwiń Rozwiń
withwords_alexx
2024-05-18 09:12:06
withwords_alexx oceniła książkę Jedyne ocalałe na
6 / 10
i dodała opinię:
2024-05-18 09:12:06
withwords_alexx oceniła książkę Jedyne ocalałe na
6 / 10
i dodała opinię:

„Nie zmienisz tego, co się stało. Jedyne, na co masz wpływ, to jak sobie z tym poradzisz”, czyli Riley Sager powraca z kolejną powieścią.

Riley Sager to autor kilku książek, które na pewno kojarzycie, chociażby z okładek. Jedyne ocalałe to dla mnie drugie spotkanie z twórczością Sagera (w...

Rozwiń Rozwiń
Jedyne ocalałe Riley Sager
Średnia ocena:
6.8 / 10
1574 ocen
withwords_alexx
2024-05-12 09:28:37
withwords_alexx oceniła książkę Insomnia na
5 / 10
i dodała opinię:
2024-05-12 09:28:37
withwords_alexx oceniła książkę Insomnia na
5 / 10
i dodała opinię:

„Nie bądź zgorzkniała. Trzeba sobie radzić z tym, co daje nam los. Nie można tego zmienić”, czyli paranoja i psychoza.

Sarah Pinborough to autorka wielu książek, ale ja do tej pory jakoś nie miałam ochoty sięgnąć po jej twórczość. Widząc w zapowiedziach Insomnia, postanowiłam dać jej szan...

Rozwiń Rozwiń
Insomnia Sarah Pinborough
Średnia ocena:
7.5 / 10
129 ocen
withwords_alexx
2024-05-05 13:03:45
withwords_alexx oceniła książkę Asystentka złoczyńcy na
7 / 10
i dodała opinię:
2024-05-05 13:03:45
withwords_alexx oceniła książkę Asystentka złoczyńcy na
7 / 10
i dodała opinię:

„Nie chciała zostać czarnym charakterem, ale kiedy człowiek przez całe życie wypatruje słońca, w końcu zaczyna tęsknić za deszczem”, czyli klasyki animacji przerobione na książkę.

Asystentka złoczyńcy to pierwszy tom serii o tym samym tytule autorstwa Hannah Nicole Maehrer. Jest to debiut...

Rozwiń Rozwiń
withwords_alexx
2024-05-01 14:17:22
withwords_alexx oceniła książkę Noce aż po wieczność na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-01 14:17:22
withwords_alexx oceniła książkę Noce aż po wieczność na
8 / 10
i dodała opinię:

„Nie mogę zabrać ci twoich dni, życia i słońca. Jestem szczęściarzem, że mam twoje noce, to musi mi wystarczyć”, czyli finał dylogii o warszawskich wampirach.

Małgorzata Wilk debiutowała w tamtym roku z książką Noce za nocami. To była dla jedna z moich ulubionych powieści 2023 roku, dlate...

Rozwiń Rozwiń
Noce aż po wieczność Małgorzata Wilk
Średnia ocena:
7.7 / 10
53 ocen
withwords_alexx
2024-04-28 10:20:03
withwords_alexx oceniła książkę Furia na
6 / 10
i dodała opinię:
2024-04-28 10:20:03
withwords_alexx oceniła książkę Furia na
6 / 10
i dodała opinię:

„Ludzie chcą czytać o ludziach – i z doświadczenia wiem, że z reguły przeskakują opisowe akapity”, czyli nietypowa narracja pośród intrygujących bohaterów.

Alex Michaelides to autor znany z takich bestselerowych powieści jak Pacjentka czy też Boginie. Dla mnie jest to drugie spotkanie (po...

Rozwiń Rozwiń
Furia Alex Michaelides
Średnia ocena:
7.1 / 10
138 ocen
withwords_alexx
2024-04-25 15:18:52
withwords_alexx oceniła książkę Znak i omen na
7 / 10
i dodała opinię:
2024-04-25 15:18:52
withwords_alexx oceniła książkę Znak i omen na
7 / 10
i dodała opinię:

„Jutro o wschodzie słońca już mnie tutaj nie będzie”, czyli pierwsza księga nowej serii Marah Woolf.

Marah Woolf to autorka kilkunastu książek. Miałam okazją poznać się z nią przy pierwszym tomie Iskry bogów — Nie Kochaj mnie. Do książki przekonał mnie opis, który zwiastował ciekawą powie...

Rozwiń Rozwiń
Znak i omen Marah Woolf
Cykl: Wiccańskie kredo (tom 1)
Średnia ocena:
8 / 10
167 ocen
withwords_alexx
2024-04-14 10:19:38
withwords_alexx oceniła książkę Genialne umysły na
6 / 10
i dodała opinię:
2024-04-14 10:19:38
withwords_alexx oceniła książkę Genialne umysły na
6 / 10
i dodała opinię:

„— Czasami ofiary stanowią substytut — zawyrokował w końcu Dean. - Jestem żonaty, ale nigdy nie uszłoby mi na sucho zabójstwo żony, dlatego morduję dziwki i udaję, że to ona. Umiera moje dziecko i odtąd każdego malucha w czapce z daszkiem traktuję jak swojego”, czyli młodzieżowy kryminał.
...

Rozwiń Rozwiń
Genialne umysły Jennifer Lynn Barnes
Cykl: The Naturals (tom 1)
Średnia ocena:
7.7 / 10
1018 ocen

ulubieni autorzy [10]

Harlan Coben
Ocena książek:
7,2 / 10
42 książki
4 cykle
6862 fanów
Rick Riordan
Ocena książek:
8,0 / 10
68 książek
17 cykli
3762 fanów
Remigiusz Mróz
Ocena książek:
7,1 / 10
68 książek
14 cykli
6558 fanów

Ulubione

J.R.R. Tolkien Władca Pierścieni Zobacz więcej
Guillaume Musso Zjazd absolwentów Zobacz więcej
Remigiusz Mróz Lot 202 Zobacz więcej
Tess Gerritsen Kształt nocy Zobacz więcej
Guillaume Musso Zjazd absolwentów Zobacz więcej
Remigiusz Mróz Lot 202 Zobacz więcej
Adam Christopher Ciemność nad miastem Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
909
książek
Średnio w roku
przeczytane
114
książek
Opinie były
pomocne
22 599
razy
W sumie
wystawione
859
ocen ze średnią 6,9

Spędzone
na czytaniu
6 060
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
2
godziny
22
minuty
W sumie
dodane
3
W sumie
dodane
1
książek [+ Dodaj]