Z książką w kinie

LubimyCzytać
22.04.2013

We wtorek, 23 kwietnia, w kinie Iluzjon odbędzie się ostatni seans  przeglądu "Z książką w kinie" organizowanego z okazji Światowego Dnia Książki. Będzie to "Czas apokalipsy", film wybrany przez publiczność w internetowym plebiscycie. Seans rozpocznie się o godz. 20.15, a przed projekcją, o 18.30, zapraszamy na rozmowę o filmowych adaptacjach literatury.

"Czas apokalipsy" to kultowa już ekranizacja Jądra ciemności Josepha Conrada przeniesiona w realia wojny w Wietnamie. 

Bilety na seans w cenie 15 zł

Dla wszystkich, którzy przyjdą na seans z książką, na podstawie której powstał wyświetlany film, bilet w specjalnej cenie – 5 zł

Wygraj podwójne zaproszenie na film! Kto zagrał rolę pułkownika Kurtza? Trzy pierwsze osoby, które wyślą prawidłową odpowiedź na adres konkurs@lubimyczytac.pl otrzymają podwójne zaproszenie na jutrzejszy seans.

Podczas spotkania przed projekcją dowiemy się między innymi, co o ekranizacjach myślą pisarze, jak od kuchni wygląda praca scenarzysty i jakimi kryteriami kierowała się redakcja KINA wybierając filmy na nasz przegląd.

W debacie udział wezmą:

Zygmunt Miłoszewski - pisarz i publicysta, autor powieści kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim (Uwikłanie, Ziarno prawdy).

Piotr Wereśniak - reżyser, scenarzysta i pisarz. Pierwsze doświadczenia filmowe zdobył w 1992, gdy wygrał konkurs czasopisma Film na najlepszy pomysł filmowy. Popularność przyniósł mu filmKiler, do którego napisał scenariusz, oraz film komediowy Zróbmy sobie wnuka. Jest autorem książek Zabili mnie we wtorek i Nie szukaj mnie. Współautor scenariusza do Pana Tadeusza w reż. A. Wajdy.

Jakub Popielecki -  redaktor portalu Filmweb.

Andrzej Kołodyński - redaktor naczelny miesięcznika KINO. Krytyk filmowy, autor, redaktor i tłumacz książek o filmie. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej. W latach 1973-1992 kierował działem zagranicznym tygodnika Film. 

Spotkanie poprowadzi Justyna Sobolewska - krytyczka literacka, dziennikarka.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym przeglądu.

Reklama

komentarze [0]

Sortuj:
zgłoś błąd