Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Świętujemy i rozdajemy 100 książek! [KONKURS]

LubimyCzytać
23.04.2021

Takiej nagrody w lubimyczytać.pl jeszcze nie było! Rozdamy 100 książek, jeśli tylko powiecie nam, jak świętujecie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Do zgarnięcia są nowości i gorące premiery.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Świętujemy i rozdajemy 100 książek! [KONKURS]

Dziś święto każdego czytelnika, pisarza, wydawcy i księgarza! 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji lubimyczytać.pl składa najlepsze życzenia wszystkim, którzy kochają literaturę, tworzą ją, ilustrują, promują tłumaczą, a także o niej opowiadają. Wszystkiego najlepszego dla tych, którzy nie wyobrażającym sobie życia bez literatury!

Reklama

Nic nie stoi na przeszkodzie, by dzisiejszy dzień hucznie świętować, pomimo przebywania w domu. Mamy nadzieję, że będziecie się dziś świetnie bawić!

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Początki tradycji świętowania miłości do książek sięgają dwóch dekad wstecz. Formalnie Światowy dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Data 23 kwietnia to nie przypadek – to właśnie tego dnia przypada rocznica urodzin lub śmierci Williama Szekspira, Miguela de Cervantesa, Vladimira Nabokova, Maurice’a Druona czy Halldóra Laxnessa.

Wybitni pisarze patronują świętowaniu, które w różnych krajach przybiera różne formy – na przykład w Hiszpanii czytelnicy obdarowują się różami i książkami. My również chcielibyśmy obsypać Was książkami! Z okazji Światowego Dnia Książki zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie, w którym do zgarnięcia jest aż 100 książek!

Konkurs 100 książek na Światowy Dzień Książki

Czy dzisiejszy dzień będziecie hucznie świętować, czy też stawiacie na spokojny wieczór z relaksującą lekturą? Złożycie życzenia ulubionemu twórcy za pośrednictwem Facebooka, wrzucicie na Instagram zdjęcie najukochańszej książki? A może ocenicie przeczytane książki na lubimyczytać.pl i wystawicie im oceny?

Zasady konkursu

Chcemy dowiedzieć się, jak spędzacie dzisiejszy dzień!

  1. W komentarzu do tej aktualności prześlij nam „kartkę z pamiętnika – 23 kwietnia”.
  2. W tekście, stylizowanym na wpis do pamiętnika/dziennika, opisz dzisiejszy dzień z punktu widzenia czytelnika. Jak świętujesz Światowy Dzień Książki?
  3. Autorów dziesięciu najciekawszych i najbardziej kreatywnych wpisów nagrodzimy pakietami książek!

Do wygrania

10 pakietów książkowych po 10 książek. 10x10 = 100 książek dla czytelników!

Reklama

Poniżej najważniejsze postanowienia regulaminu:

  • Konkurs trwa od 23 kwietnia do 9 maja. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce oraz konto na portalu lubimyczytać.pl. Wyniki zostaną opublikowane najpóźniej 24 maja 2021 roku.
  • Zgłaszając pracę do Konkursu, uczestnik Konkursu oświadcza i potwierdza, że przedmiotowy tekst jest jego własnością i oraz że posiada prawa autorskie do tekstu, w tym prawo do wysyłania go na Konkurs.
  • Prace powinny zostać umieszczone bezpośrednio w wątku konkursowym.
  • Prace powinny mieć formę tekstu nie dłuższego niż 2000 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany najpóźniej dwa tygodnie od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Pełną wersję regulaminu znajdziecie tutaj.

Miłej zabawy!

[ec]

Reklama

komentarze [251]

Sortuj:
0
0
10.05.2021 08:43

Światowy dzień książki to dobry tren
By nigdy nie dopadł Cię leń
Dlatego każdy nie najlepszy dzień
W dzień z książką zmień
I Świętuj z nią jej Światowy Dzień
I niech omija Cię podły leń


83
17
09.05.2021 23:59

23.04.2021
Dzień się już kończy, a ja dopiero teraz mam chwilę, żeby coś napisać. Boże, co ja dzisiaj przeżyłam to serio nie wierzę.
Ale zacznijmy od początku. Z okazji Światowego Dnia Książki postanowiłam wziąć wolne w pracy i poświęcę się czytaniu. Wyciskacz łez to to czego mi trzeba.
Jak się pewnie domyślacie mój plan legł jednak w gruzach. Wolne dostałam, ale przez...

więcej

202
23
09.05.2021 23:42

23.04.2021, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Dzisiejszy dzień minął mi pod znakiem rozmyślań. O tym wspaniałym święcie dowiedziałam się w ostatniej chwili, nie mogłam więc przygotować się do niego odpowiednio. Fizycznie nie byłam w stanie pozwolić sobie na najbardziej oczywiste jego obchody. Uczciłam je więc przede wszystkim w myślach.
Wspominałam bohaterów i...

więcej

Reklama
1144
69
09.05.2021 23:28

23 kwietnia 2021

Dziś jest Światowy Dzień Książki. Siedzę sobie właśnie przy biurku, w przeglądarce jak zwykle otwartych mam miliony zakładek. Głównie artykuły o tematyce literackiej, które czekają na chwilę wolnego czasu, oraz nowe rozdziały mang, które wciąż czekają na przeczytanie.

Upijam łyk herbaty. Mój wzrok pada na stosik książek zgromadzonych przy łóżku....

więcej

319
21
09.05.2021 23:27

23 kwietnia 2021 r.
Dzienniku!
Dziś jest wyjątkowy dzień! Zgadnij dlaczego. Nie ma sensu. Na pewno nie zgadniesz. Bo skądże Ty, notesie o pustych stronach, który tylko dzięki mnie zostałeś obdarowany pięknymi, cyklicznymi zapiskami moich dni miałbyś wiedzieć o Dniu – jedynym Dniu w kwietniu. O Dniu – jedynym Dniu w roku, noszącym oficjalną nazwę: Światowy Dzień Książki i...

więcej

205
1
09.05.2021 22:50

Drogi Pamiętniku,

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. W myśl idei słów Wisławy Szymborskiej spędziłam Dzień Książki i Praw Autorskich. Czy jest lepsza okazja niż dzisiaj, aby odrodzić w moich bliskich miłość do literatury? Chyba oboje się zgadzamy, że 23.04 jest idealny. Rodzice, jak i moja siostra kiedyś odpoczywali przy dobrej...

więcej

280
47
09.05.2021 22:09

23.04.2021 godzina 17:45

Dzisiaj rano z radością dowiedziałam się, że jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Co prawda Google nie miał specjalnego obrazka na stronie startowej, ale na forach aż huczało, więc stwierdziłam, że okazja jest i trzeba ją uczcić...

[No przecież piszę na temat! Proszę mi nie przerywać, bo mnie to rozprasza...]

Wiedziałam, że to będzie...

więcej

448
382
09.05.2021 21:42

23 kwietnia 2021 r
Och Kochany Pamiętniku!
Dziś miałam straszny koszmar. Obudziłam się zlana potem, krzycząc "niezrozumiałe" dla Męża słowa.
Śniło mi się, że w naszym mieszkaniu wybuchł pożar! Wszystko rozpoczęło się od salonu i z dużą prędkością doszło do sypialni i pokoju Antosia. Słyszałam Jego krzyk, widziałam oczy pełne łez, kiedy uciekaliśmy korytarzem do piwnicy....

więcej

0
0
09.05.2021 21:42

23 kwietnia 2021 roku – relacja i refleksja pewnego mola książkowego
Był to dzień jak każdy inny. Jak każdy inny poprowadził mnie przez zakamarki wyobraźni pisarzy, trafne frazy poetów, emocjonujące relacje reporterów, inspirujące akapity esejów…
Urodziny Szekspira zaczęłam celebrować już przy śniadaniu, od wiersza noblisty Josifa Brodskiego „Szkoda, że cię tu nie ma”. W...

więcej

553
68
09.05.2021 21:18

23 kwietnia 2021

Dziś jest piątek, dzień wspaniały
Liczę na odpoczynek doskonały.
Zanim to nastąpi muszę się z łóżka zwlec
I przed zajęciami może jakieś śniadanie zjeść.

Jednak najpierw usiądę w fotelu, założę okulary
I za pomocą książki urządzę sobie małe od życia wagary.

Rozdział już skończony, mam chrapkę na kolejny
Wtedy dzień, choć ponury, nie będzie beznadziejny.
...

więcej

zgłoś błąd