Pyrkon 2020/2021 - nowa data imprezy. Organizatorzy wyjaśniają nam sytuację

LubimyCzytać
17.02.2021

Tegoroczna edycja Pykonu, największej w Polsce imprezy poświęconej fantastyce, została ponownie przełożona. Znamy nową datę oczekiwanego wydarzenia, a specjalnie dla czytelników serwisu lubimyczytac.pl organizatorzy przedstawili ogólny plan na festiwal. Wydarzenie jest objęte naszym patronatem.

Pyrkon 2020/2021 - nowa data imprezy. Organizatorzy wyjaśniają nam sytuację fot. Adam Jastrzębowski
Reklama

Informacja nie powinna zaskakiwać – jubileuszowa, 20. już z kolei edycja Pyrkonu, została raz jeszcze przesunięta. Pierwotnie impreza miała się odbyć w 2020 roku, jednak z powodu pandemii organizatorzy musieli kilkakrotnie przesuwać termin. Najnowsza data jest wakacyjna – festiwal ma się odbyć pomiędzy 2 a 4 lipca 2021 roku.

Nowa data Pyrkonu: 2-4 lipca 2021

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie zakupione do tej pory bilety zachowują ważność na lipcową datę Pyrkonu, natomiast w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wycofano się ze stworzenia tak zwanej Strefy Wypoczynkowej. Najnowsze doniesienia w sprawie imprezy znajdują się również w serwisie Patronite, na którym można wspierać organizację wydarzenia. W obecnej sytuacji zagrożona jest przyszłość festiwalu i potrzebne są środki na przetrwanie organizacji, dlatego tak istotna jest pomoc fanów dla fanów.

Dzięki Tobie będziemy mogli stale pracować nad imprezą, nawet jeżeli Pyrkon 2021 miałby zostać przesunięty na kolejny rok!  - deklarują organizatorzy.

Biorąc pod uwagę coraz to nowe komunikaty, postanowiliśmy zbadać u źródła, jak wygląda aktualna sytuacja ze strategią na tegoroczny festiwal. W tym celu skontaktowaliśmy się z Jakubem Orłowskim z działu promocji Pyrkonu, któremu zadaliśmy kilka pytań.

Marcin Waincetel: Żyjemy w dynamicznych, ale również przysłowiowo ciekawych czasach. Na czym polegają i jak wyglądają obecnie przygotowania do kolejnej edycji Pyrkonu?

Jakub Orłowski: Oprócz tego, że faktycznie mamy ciekawe czasy za oknem, to przygotowania do Pyrkonu idą dość standardową drogą. Planujemy rozmieszczenie atrakcji na terenie MTP, prowadzimy rozmowy z gośćmi, z wystawcami i partnerami. Na wszystko to oczywiście musimy położyć zmienną wynikającą z reżimu sanitarnego. Ponieważ aktualnie nie ma żadnych wytycznych rządowych dla wydarzeń, to bazujemy na wytycznych GIS z zeszłego roku dla strefy żółtej.

Czy w związku z przedłużającymi się obostrzeniami i coraz to nowymi datami festiwalu planujecie wprowadzić modyfikacje w harmonogramie? Nowi goście? Inne atrakcje? Czy coś będzie usunięte, a może coś dodane?

Staramy się w miarę możliwości zachować jak najwięcej z dotychczasowego kształtu Pyrkonu, który pokochali nasi uczestnicy. Pracujemy również nad pojawieniem się atrakcji prowadzonych online.

Reklama

Czy według ciebie zmiana formuły Pyrkonu (a także innych festiwali) będzie trwała? I czy edycje wirtualne już zawsze będą jeśli nie zastępować, to równolegle towarzyszyć edycjom stacjonarnym?

Jestem bardziej niż pewny, że dawne formuły – sprzed covidowych czasów – wrócą najszybciej jak to będzie możliwe. Naszym sprzymierzeńcem jest piramida potrzeb Maslowa. (śmiech) Ludzie są istotami stadnymi i będą dążyć do spotkań na żywo, do integracji, do wspólnej zabawy. Widzimy to po naszych uczestnikach. Działania online są przyjmowane ciepło, ale – tu cytat z uczestników – „to nie to samo co na żywo". Koncert transmitowany na YouTube również nie jest w stanie oddać klimatu wspólnego przeżywania wydarzenia. Być może działania online będą swego rodzaju poszerzeniem oferty wydarzeń.

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
397
24
19.02.2021 01:11

Patrząc na aktualną sytuację epidemiczną do data 02-04.07 jest nieosiągalna. Sytuacja poprawi się nie prędzej jak na jesień, a i co do tego nie ma pewności.


447
28
18.02.2021 18:42

No - bardzo wyczerpująca wypowiedź. O wsparcie zabiegają ale udzielone informacje bardzo skąpe.


952
277
17.02.2021 13:03

Mam bilety z zeszłego roku, ale chyba zrezygnuję - dla mnie Pyrkon był szansą spotkania zagranicznych autorów i zgarnięcia autografów, ale w obecnej sytuacji nie wyobrażam sobie by ktoś miał przyjeżdżać, o podpisywaniu książek kolekcje kilkuset ludzi nie mówiąc. Szkoda. Trzeba trzymać kciuki żeby stare dobre czasy rzeczywiście wróciły.


Reklama
3004
4
17.02.2021 08:22

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd