rozwiń zwiń

Gwiazdy już zagłosowały w Plebiscycie Książka Roku 2020. Obejrzyj wideo!

LubimyCzytać LubimyCzytać
16.02.2021

Do głosowania w szóstej edycji Plebiscytu Książka Roku 2020 lubimyczytac.pl i Allegro zachęcają znane i popularne gwiazdy. Anna Dereszowska zdradza czytelnikom, że czyta w wannie, a Tomek Ciachorowski przyznaje się do pisania po książkach. Robert Makłowicz podkreśla z kolei, że najbardziej lubi te książki… które już przeczytał. Obejrzyjcie wszystkie wideo, poznajcie czytelnicze sekrety gwiazd i zagłosujcie w Plebiscycie!

Gwiazdy już zagłosowały w Plebiscycie Książka Roku 2020. Obejrzyj wideo!

Gwiazdy głosują w Plebiscycie Książka Roku 2020

Tegoroczny Plebiscyt Książka Roku 2020 lubimyczytac.pl i Allegro to szósta edycja największego w Polsce głosowania, w którym czytelnicy wybierają swoje ulubione tytuły. Do oddania głosów na swoich faworytów namawiają w tym roku: aktorka Anna Dereszowska, muzyk Wojtek Mazolewski, aktor Tomek Ciachorowski, osobowość telewizyjna Robert Makłowicz, a także dziennikarka i autorka cyklu „ĄĘ” Kamila Kalińczak i fotograf Michał Wilczewski znany jako „Wujaszek Liestyle”. Z ramienia organizatorów kampanię wspierają Izabela Sadowska (lubimyczytac.pl) oraz Dagmara Brzezińska (Allegro).

Półmetek Plebiscytu Książka Roku 2020

Plebiscyt podsumowuje najważniejsze książki ubiegłego roku – publikacje, które cieszyły się popularnością i Waszym uznaniem. Głosowanie trwa od początku lutego, a do tej pory oddaliście już blisko 150 tys. głosów. Nominowanych jest 245 książek z 65 wydawnictw. Jak zawsze możecie głosować na książki w każdej z 12 kategorii, a w tym roku również w specjalnej kategorii dodatkowej Fundacja / Stowarzyszenie Roku 2020.

W kategorii Fundacja / Stowarzyszenie Roku 2020 nominowane są organizacje, aktywnie i efektywnie wspierały środowisko literackie oraz branżę książki w czasie pandemii COVID-19. W głosowaniu udział biorą: Fundacja Wisławy Szymborskiej, Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, Fundacja Powszechnego Czytania, Stowarzyszenie Unia Literacka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Na ten cel Allegro przekaże kwotę 250 tys. zł.

Zagłosujcie, wybierając swoich faworytów, a następnie weźcie udział w naszej zabawie. Przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać karty podarunkowe o wartości 500 zł do wykorzystania w Allegro oraz pakiety książek!

Obejrzyjcie wideo i poznajcie czytelnicze nawyki gwiazd

Robert Makłowicz to koneser nie tylko wyszukanych smaków potraw, ale i książek! Jesteście ciekawi, po jakie książki najchętniej sięgnąłby na deser? Obejrzyjcie poniższe wideo i sprawdźcie sami!

Tomek Ciachorowski zdradził swój sekret! Okazuje się, że popularny aktor pisze po książkach. Ciekawe, co napisał w tytułach nominowanych w Plebiscycie Książki Roku 2020 Lubimyczytać.pl Allegro…

Anna Dereszowska przyznaje – tak, czyta w wannie! A dlaczego to właśnie tam znajduje czas na lekturę?

To nie moment, by brać na tapet poprawność językową. Kamila Kalińczak bierze tym razem w swoje ręce los nominowanych w Plebiscycie Książki Roku 2020 Lubimyczytać.pl Allegro i głosuje na nominowane tytuły!

Trasa koncertowa z Wojtkiem Mazolewskim? Tego jeszcze nie graliśmy! Zapraszamy na podróże małe i duże w czternastu kategoriach Plebiscytu Książka Roku 2020 Lubimyczytać.pl Allegro.

Wujaszek Liestyle radzi, jaką kategorię wprowadzić do plebiscytu w przyszłym roku! A póki co głosujemy na te książki, które mamy, albo… rozdaliśmy. Na całe szczęście głosy oddane w Plebiscycie nie znikają jak książki Wujaszka!

Produkcją kampanii zajęło się MOON Films. Reżyserował Piotr Onopa, operatorem był Mateusz Szlachtycz. Koncepcja kampanii: Piotr Partyka, Katarzyna Sobala / Pracownia Szumu.

Pamiętajcie, że głosy można oddawać od 1 do 28 lutego 2021 roku pod adresem lubimyczytac.pl/plebiscyt. Wyniki ogłosimy 8 marca. Wybierzmy razem Książki Roku 2020!


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
GrzegorzAleksander 22.02.2021 13:23
Czytelnik

Lubimyczytać pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 16.02.2021 11:43
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post