rozwiń zwiń

Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: , ,

Niestety zawiodłem się. Jedyne dobre opowiadanie to Muchobójca, reszta miała potencjał ale autor chyba nie chciał tego wykorzystać. Mam wielką ochotę dać dwie gwiazdki ale przez tego Muchobójcę dam 3.

Niestety zawiodłem się. Jedyne dobre opowiadanie to Muchobójca, reszta miała potencjał ale autor chyba nie chciał tego wykorzystać. Mam wielką ochotę dać dwie gwiazdki ale przez tego Muchobójcę dam 3.

Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

Piękna i smutna opowieść. Pocieszać się trzeba tym że podczas Dagor Dagorath powróci Turin i zemści się na Melkorze tak jak to zostało przepowiedziane :)

Piękna i smutna opowieść. Pocieszać się trzeba tym że podczas Dagor Dagorath powróci Turin i zemści się na Melkorze tak jak to zostało przepowiedziane :)

Pokaż mimo to


Na półkach: , , , ,

Spotkamy się tam gdzie nie ma mroku... a później wszystkich nas złamią

Jeszcze nigdy żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia. Jestem wręcz zaszokowany, a raczej załamany wizją świta Orwella. Czy ludzie naprawdę tacy są? Czy taka jest władza? Czuje się obdarty z nadziei, pozbawiony wszelkich idei. Czy warto w cokolwiek wierzyć gdy i tak cię złamią? Gdy i tak przyznasz się do wszystkiego? Czy naprawdę można zrobić coś takiego ze światem? Czy można zmienić przeszłość? Czy można tak upodlić ludzkość? Czy sens istnienia może się wyrażać w wiecznym deptaniu butem ludzkiej twarzy?
Podczas lektury pojawiały się różne uczucia - niedowierzanie, strach, smutek. Do końca liczyłem że mu się uda, że wydarzy się to COŚ i już będzie dobrze... Złamali go. Zdradził ją a ona jego. I to zabolało najbardziej...

Niema nadziei

Spotkamy się tam gdzie nie ma mroku... a później wszystkich nas złamią

Jeszcze nigdy żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia. Jestem wręcz zaszokowany, a raczej załamany wizją świta Orwella. Czy ludzie naprawdę tacy są? Czy taka jest władza? Czuje się obdarty z nadziei, pozbawiony wszelkich idei. Czy warto w cokolwiek wierzyć gdy i tak cię złamią? Gdy i tak...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

Książka Andrzeja Nadolskiego to świetne źródło informacji na temat Bitwy pod Grunwaldem. Autor opisuje nie tylko przebieg walk ale także sytuacje przed bitwą, uzbrojenie wojsk Krzyżackich, Polskich i Litewskich oraz wydarzenia po Bitwie pod Grunwaldem. Nie rozpisuje się jednak i nie zanudza czytelnika, a w moim przypadku laika. Polecam każdemu Grunwald 1410 każdemu kto szybko chce się zapoznać z tą tematyką.

Książka Andrzeja Nadolskiego to świetne źródło informacji na temat Bitwy pod Grunwaldem. Autor opisuje nie tylko przebieg walk ale także sytuacje przed bitwą, uzbrojenie wojsk Krzyżackich, Polskich i Litewskich oraz wydarzenia po Bitwie pod Grunwaldem. Nie rozpisuje się jednak i nie zanudza czytelnika, a w moim przypadku laika. Polecam każdemu Grunwald 1410 każdemu kto...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , ,

Muszę przyznać że wizja świata wykreowana przez Lema jest oryginalna, co jest oczywiście zaletą, jednak mi nie przypadła do gustu. Kolejną zaletą Dzienników Gwiazdowych jest ukryty sens podróży. Lem przekazuje nam idee i poglądy pod postacią niekiedy absurdalnych przygód. Niestety niektóre z tych przygód niezbyt mi się podobały. Może po prostu nie zrozumiałem co autor chciał mi przekazać?

Muszę przyznać że wizja świata wykreowana przez Lema jest oryginalna, co jest oczywiście zaletą, jednak mi nie przypadła do gustu. Kolejną zaletą Dzienników Gwiazdowych jest ukryty sens podróży. Lem przekazuje nam idee i poglądy pod postacią niekiedy absurdalnych przygód. Niestety niektóre z tych przygód niezbyt mi się podobały. Może po prostu nie zrozumiałem co autor...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , , ,

W końcu po tylu latach przeczytałem jedno z dzieł Kinga i mogę śmiało powiedzieć że opinie o tym autorze nie są przesadzone. Gdy zacząłem czytać Pod Kopułą zawiało mi nudą ale szybko jej miejsce zajęło zaciekawienie, fascynacja, niedowierzanie. King pisze świetnie, prosto ale jednak coś w tym jest. Stosując krótkie podrozdziały zagrał na mojej ciekawości zmuszając mnie do nieprzerwanego czytania. Bo musiałem wiedzieć co stało się z bohaterem A gdy autor przeskakuje do bohatera B. A King umie kreować bohaterów. Wszyscy główni bohaterowie są oryginalni, niepowtarzalni a zarazem prości. Jedni są źli tak bardzo że zdarzało mi się wracać i czytać raz jeszcze bo nie chciało mi się w to wierzyć. Ale to co łączy wszystkich bohaterów to to że są interesujący. Każdy ma swoją rolę, czytelnik nie ma wrażenia że jakaś postać jest w tej powieści niepotrzebna. Na wielkie brawa zasłużył sobie King za przedstawienie zmiany zachodzącej w społeczności gdy nagle zostaje odcięta od świata. Po prostu przerażające a jednak takie prawdziwe.
Wczoraj, tj. 27.01.2011, gdy po 23 przeczytałem ostatnią stronę dałem tej książce na Lubimy Czytać 5 gwiazdek. Dzisiaj jednak zmieniłem swoje zdanie i dałem 4. Książka ma wadę. Gdyby to była błahostka to mógłbym te 5 gwiazdek zostawić. Ale chodzi o zakończenie. Po pierwsze jest za krótkie, King mógł spokojnie pociągnąć jeszcze przez 50 stron. Czuć niedosyt, ma się wrażenie jakby autor się gdzieś śpieszył. A po drugie Skórzogłowi całkowicie mi tu nie pasują. Zadowoliłbym się zwykłym, prostym zakończeniem w stylu eksperyment czy terroryści. Jeśli King chciał koniecznie wprowadzić wątek Skórzogłowych to mógł bardziej to rozwinąć.
Kończąc napiszę że Pod Kopułą trafiła na półkę Ulubione i na pewno kiedyś do niej wrócę.
Polecam

W końcu po tylu latach przeczytałem jedno z dzieł Kinga i mogę śmiało powiedzieć że opinie o tym autorze nie są przesadzone. Gdy zacząłem czytać Pod Kopułą zawiało mi nudą ale szybko jej miejsce zajęło zaciekawienie, fascynacja, niedowierzanie. King pisze świetnie, prosto ale jednak coś w tym jest. Stosując krótkie podrozdziały zagrał na mojej ciekawości zmuszając mnie do...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , , , ,

Genialne

Genialne

Pokaż mimo to