rozwiń zwiń
Ammatyzer

Profil użytkownika: Ammatyzer

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 1 rok temu
10
Przeczytanych
książek
11
Książek
w biblioteczce
7
Opinii
23
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Książka słaba i nieobiektywna. Nie wątpię, że w ściśle zhierarchizowanej instytucji dochodzi do patologicznych sytuacji. Nie wątpię, że wśród kadry nauczającej oprócz kompetentnych wykładowców znajdują się i tacy, którzy nie tylko nie powinni uczyć, ale nawet poziom ich wiedzy pozostawia wiele do życzenia. Wypunktowanie tych rzeczy to jedna pozytywna rzecz, którą mogę o tej pozycji napisać.
Brak obiektywizmu widać szczególnie w sposobie prezentacji niektórych przedmiotów wykładanych w ramach nauki. „Wstęp do Pisma Świętego”, który powinien studentom dać wiedzę na takie tematy, jak chociażby formowanie się kanonu Biblii, powstawanie ksiąg biblijnych czy też podstawowe instrumenty do krytyki tekstu jest w kilku zdaniach przedstawiony jako „Wstęp do nie wiadomo czego”. Dalej „Psychologia rozwojowa” – moim zdaniem nieodzowna dla każdego kto pracuje z ludźmi w różnym wieku (nauczycieli, lekarzy i księży) – przedstawiona została z jednej strony jako przedmiot wykładany na niezwykle niskim poziomie, a z drugiej jako niezwykle wręcz pomocny dla pedofili w sutannach dający im nieoceniony wgląd w psychikę dzieci, którymi mogą później łatwiej manipulować. Podobnie wygląda sytuacja przy opisie katechetyki (metodyki?).
Narzekanie na przymusową pracę kleryków przy sprzątaniu seminarium czy przy rozładunku paczek dla Caritasu, uważam wręcz za niestosowne. Być może się mylę, ale studenci WSD albo nic nie płacą za swoje utrzymanie, albo są to też kwoty symboliczne. (Z pewnością w Seminarium Franciszkanów wszystkie koszty są pokrywane przez Zakon – co do innych nie mam pewności) Aby utrzymać się na politechnice trzeba liczyć na pomoc rodziny i imać się różnorodnych prac, żeby mieć zapewnione rzeczy niezbędne do przeżycia.
Reasumując – można przeczytać, ale nie traktować jako źródła pewnej wiedzy o Seminarium. Autor do obiektywnych nie należy.

Książka słaba i nieobiektywna. Nie wątpię, że w ściśle zhierarchizowanej instytucji dochodzi do patologicznych sytuacji. Nie wątpię, że wśród kadry nauczającej oprócz kompetentnych wykładowców znajdują się i tacy, którzy nie tylko nie powinni uczyć, ale nawet poziom ich wiedzy pozostawia wiele do życzenia. Wypunktowanie tych rzeczy to jedna pozytywna rzecz, którą mogę o tej...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka ta ma już swoje lata. Wyraźnie widać, że była pisana przed wielu,wielu laty, gdy trauma okresu najgorszego stalinizmu była jeszcze w miarę świeża. Pobrzmiewają w niej echa "interwencji" wojsk Układu Warszawskiego w Czwchosłowacji i buntu studentów w Poznaniu. Pomimo tak dużej odległości w czasie, analiza systemu komunistycznego,który przez tyle lat był zaszczepiany w Polsce, w mojej ocenie wydaje się nic nie tracić na swojej aktualności. Autor będący obcokrajowcem dostrzega i opisuje nie tylko mechanizmy rządzące życiem szarych obywateli krajów bloku sowieckiego, ale też analizuje podstawy filozofii, która doprowadziła do powstania tego wynaturzonego tworu, jakim jest kraj komunistyczny. Autor nie aspiruje do miana autorytetu w dziedzinie znajomości realiów komunizmu. Pisze raczej z pozycji człowieka, który miał okazję przyjrzeć się dogłębnie opisywanym przez siebie zjawiskom i pragnie je przedstawić takimi, jakimi sam je zobaczył i w sposób w jaki je zrozumiał. Nadaje to książce pewną lekkość i ułatwia jej czytanie. Choć książka ta nie jest już być może pierwszej młodości, warto po nią sięgnąć.

Książka ta ma już swoje lata. Wyraźnie widać, że była pisana przed wielu,wielu laty, gdy trauma okresu najgorszego stalinizmu była jeszcze w miarę świeża. Pobrzmiewają w niej echa "interwencji" wojsk Układu Warszawskiego w Czwchosłowacji i buntu studentów w Poznaniu. Pomimo tak dużej odległości w czasie, analiza systemu komunistycznego,który przez tyle lat był zaszczepiany...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Pierwsza książka o Świecie Dysku, po przeczytaniu której doskonale zrozumiesz, dlaczego powstały następne.
Pierwszy turysta Świata Dysku, Dwukwiat, pochodzący z tajemniczego i pełnego złota kontynentu Przeciwwagi postanawia odwiedzić słynne Ankh-Morpork. Przypadkowo udaje mu się przeżyć pierwsze spotkania z tubylcami i zatrudnić jako przewodnika nieudanego maga Rincewinda, który choć ma problemy z zapamiętaniem i wykorzystaniem najprostszych zaklęć, wykazuje się niezwykłym talentem do uciekania i ratowania swojej (oraz Dwukwiata) skóry. Zdolność ta, potrafiąca doprowadzić do szewskiej pasji nawet samego Śmierć, okazuje się niezwykle przydatna przy spotkaniu z innymi mieszkańcami Świata Dysku, zwłaszcza gdy samo jego istnienie zostaje zagrożone.
W świetnym przekładzie PWC książkę czyta się bardzo szybko. Miłośnicy literatury fantasy znajdą w niej wiele prześmiewczych odwołań do klasyki tego gatunku.

UWAGA: Jeśli rano musisz iść do pracy, nie zaczynaj czytać wieczorem!

Pierwsza książka o Świecie Dysku, po przeczytaniu której doskonale zrozumiesz, dlaczego powstały następne.
Pierwszy turysta Świata Dysku, Dwukwiat, pochodzący z tajemniczego i pełnego złota kontynentu Przeciwwagi postanawia odwiedzić słynne Ankh-Morpork. Przypadkowo udaje mu się przeżyć pierwsze spotkania z tubylcami i zatrudnić jako przewodnika nieudanego maga Rincewinda,...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Ammatyzer

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


ulubieni autorzy [2]

Terry Pratchett
Ocena książek:
7,3 / 10
137 książek
8 cykli
Pisze książki z:
5292 fanów
Rafał A. Ziemkiewicz
Ocena książek:
6,3 / 10
55 książek
4 cykle
Pisze książki z:
396 fanów

statystyki

W sumie
przeczytano
10
książek
Średnio w roku
przeczytane
1
książka
Opinie były
pomocne
23
razy
W sumie
wystawione
10
ocen ze średnią 7,2

Spędzone
na czytaniu
49
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
1
minuta
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]