rozwiń zwiń

Z Olsztyna do Kudyp. Ścieżka przyrodnicza.

Okładka książki Z Olsztyna do Kudyp. Ścieżka przyrodnicza.
Czesław Hołdyński Wydawnictwo: Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody ART w Olsztynie turystyka, mapy, atlasy
44 str. 44 min.
Kategoria:
turystyka, mapy, atlasy
Wydawnictwo:
Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody ART w Olsztynie
Data wydania:
1998-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1998-01-01
Liczba stron:
44
Czas czytania
44 min.
Język:
polski
ISBN:
8387443506
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Rośliny obcego pochodzenia w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem gatunków inwazyjnych Zygmunt Dajdok, Władysław Danielewicz, Czesław Hołdyński, Barbara Tokarska-Guzik, Alina Urbisz, Adam Zając, Maria Zając
Ocena 0,0
Rośliny obcego... Zygmunt Dajdok, Wła...
Okładka książki Rare, relict and endangered plants and fungi in Poland Wojciech Adamowski, Kompała-Bąba Agnieszka, Barć Alicja, B. Andres, Wojciech Bąba, Beata Barabasz-Krasny, Joanna Bloch-Orłowska, Anna Bomanowska, Krystyna Boratyńska, Adam Boratyński, Edward Bróż, Emilia Brzosko, Anna Bujakiewicz, Renata Bula, Grzegorz Bzdon, Elżbieta Cieślak, Marek T. Ciosek, Anna Cwener, Aneta Czarna, Joanna Czarnecka, Andrzej Czylok, Zygmunt Dajdok, Anna Delimat, Barbara Fojcik, Ludwik Frey, Zygmunt Głowacki, Barbara Grzybowska, Agnieszka Henel, Czesław Hołdyński, A. Hys, Janina Jakubowska-Gabara, Małgorzata Jankowska-Błaszczuk, Anna Katarzyna Jasińska, Ewa Jendrzejczak, Zygmund Kącki, Andrzej Keczyński, Józef Kiszka, Anna Koczur, Tadeusz Korniak, Joanna Korzeniak, Robert Kościelniak, Roksana Krause, Leszek Kucharski, Anna Kujawa, Grażyna Łaska, Stefania Loster, Bożena Łuszczyńska, Janusz Łuszczyński, Jolanta Marciniuk, Paweł Marciniuk, Ryszard Markowski, Zbigniew Mirek, Roman Muranyi, Joanna NIta, Barbara Nagengast, Agnieszka Nikel, Arkadiusz Nowak, Barbara Nowak, Sylwia Nowak, Teresa Nowak, Tomasz Olszewski, Zbigniew Osadowski, Joanna Osmęda, Jerzy B. Parusel, Wojciech Paul, Katarzyna Piórek, Ewa Pirożnikow, Monika Podgórska, Kornelia Polok, Alojzy Przemyski, Edward Ratuszniak, Michał Ronikier, Anna Rysiak, Agnieszka Sadowska, Jakub Sawicki, Anna K. Sawilska, Roman Sikorski, Ewa Sitek, Karolina Sobierajska, Anna Sołtys-Lelek, Krzysztof Spałek, Wojciech Stachnowicz, Monika Szczecińska, Ewa Szczęśniak, P. Szewczyk, Artur Szymczyk, Krystyna Towpasz, Lech Urbaniak, Beata Węgrzynek, Marek Wierzba, Wanda Wójtowicz, Beata Woziwoda, Iwona Wróbel, Małgorzata Wrzesień, Małgorzata Wyrzykiewicz-Raszewska, Tomasz Załuski, Anna Zduńczyk, Roman Zieliński, A. Żukowska
Ocena 0,0
Rare, relict a... Wojciech Adamowski,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2799
1535

Na półkach: , ,

"W przeciwieństwie do większości wielkich miast Polski, mieszkańcy Olsztyna mają do wyboru bardzo duże możliwości obcowania z przyrodą."
Chociaż ostatnio zauważyłam, że nawet najmniejsze zielone skrawki Olsztyna są zabudowywane, to jednak jest jeszcze sporo zieleni w mieście. Lecz w przypadku stolicy Warmii i Mazur nie ma potrzeby zbyt daleko jechać, żeby jakby odpocząć od powszechnej betonozy i dużego ruchu samochodowego. Dookoła miasta jest wiele rozległych kompleksów leśnych a także kilka jezior. Wystarczy więc kilka godzin lub nawet mniej żeby bez wielu zbędnych przygotowań spędzić wolny czas w ciszy, nad wodą lub w lesie, obcując z przyrodą.
Znane przysłowie: cudze chwalicie, swego nie znacie, tu sprawdza się całkowicie. Gdy zupełnie przypadkowo dowiedziałam się z tv o arboretum tuż za Olsztynem... Gdy rozmawiałam ze znajomymi, to każdy wzruszał ramionami i ze zdziwieniem odpowiadał, że nie słyszał o czymś takim w okolicy.

"Idea utworzenia niewielkiego arboretum w okolicach Olsztyna zrodziła się kilkanaście lat temu w środowisku leśników Warmii i Mazur. Do tego celu w Nadleśnictwie Kudypy wydzielono fragment oddziału leśnego 278, leżący w rozwidleniu szosy Olsztyn - Ostróda i drogi na Sząbruk, który jest końcowym punktem leśnej ścieżki dydaktycznej "Kudypska Polana"."
W bibliotece znalazłam ten przewodnik, który został wydany już w 1998 roku, bo właśnie wtedy zostało utworzone arboretum, dlatego zdziwiłam się jeszcze bardziej, że prze tyle lat tak mało jest rozpowszechnione, jednak gdy zajrzałam na stronę internetową, to moje zdziwienie nico zmalało, tam jest wszystko, nawet wirtualne zwiedzanie...
W tym przewodniku opisano leśną ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą "Kudypska Polana", która można przejść pieszo oraz dużo dłuższą trasę rowerową z dziewięcioma przystankami. Autorzy zadbali również o opisy tras dojazdu do Nadleśnictwa Kudypy, chociaż obecnie dojazd jest trochę zmodyfikowany, gdyż mamy częściową obwodnicę miasta, więc zdecydowanie łatwiej dojechać do arboretum.

"Kompleks leśny bezpośrednio przylegający do Olsztyna od strony północnej i ciągnący się w kierunku Dobrego Miasta oraz w kierunku zachodnim na Ostródę, zwany lasami kudypskimi, jest częścią historycznej Puszczy Galindzkiej."
I chociaż to dość krótka broszura, to jednak zawiera sporo treści i można się wiele dowiedzieć przed zwiedzaniem arboretum i podziwianiem natury.

"W przeciwieństwie do większości wielkich miast Polski, mieszkańcy Olsztyna mają do wyboru bardzo duże możliwości obcowania z przyrodą."
Chociaż ostatnio zauważyłam, że nawet najmniejsze zielone skrawki Olsztyna są zabudowywane, to jednak jest jeszcze sporo zieleni w mieście. Lecz w przypadku stolicy Warmii i Mazur nie ma potrzeby zbyt daleko jechać, żeby jakby odpocząć od...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    2
  • 2023
    1
  • Biblioteka
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Więcej
Czesław Hołdyński Z Olsztyna do Kudyp. Ścieżka przyrodnicza. Zobacz więcej
Czesław Hołdyński Z Olsztyna do Kudyp. Ścieżka przyrodnicza. Zobacz więcej
Czesław Hołdyński Z Olsztyna do Kudyp. Ścieżka przyrodnicza. Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także