rozwiń zwiń

Hiszpania: Media masowe i wybory w obliczu terroryzmu

Okładka książki Hiszpania: Media masowe i wybory w obliczu terroryzmu
Bogusława Dobek-OstrowskaMichał Kuś Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
180 str. 3 godz. 0 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
180
Czas czytania
3 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-229-2792-2
Tagi:
media komunikowanie masowe
Średnia ocen

                5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
186
186

Na półkach:

książkę wypożyczyłem z jednego powodu: żeby dowiedzieć się od zawodowców o tym, jak wielki wpływ na wynik wyborów z 2004 miały zamachy w Madrycie. Moje rozczarowanie nie miało granic.

Wśród mnóstwa licznych szczegółowych tekstów, których związku z tematem nie udało mi się dociec (np. "Telefonia komórkowa jako narzędzie obywatelskiego nieposłuszeństwa") znalazłem bodaj dwa, które jakoś przymierzają się, zresztą okrężnie, do problemu, ale ich zawartość rozczarowuje.

Z książki w sumie wynika, że zamachy w Madrycie nie miały żadnego wpływu na wynik wyborów. Piszę "w sumie wynika", bo nikt tak nie napisał bezpośrednio, ale dobór tematów i rozkład akcentów tak sugeruje. Wybija się pogląd, że to raczej pełna hipokryzji propaganda PP, jej próby wymanewrowania za pomocą zamachów opozycji oraz przegrzanie tematu spowodowały, że elektorat się od partii odwrócił i zagłosował na PSOE.

PP była partią mocno wspierająca wojnę na Bliskim Wschodzie. Narzuca się teza, że zamiarem zamachowców było zastraszenie elektoratu, co im się w znacznym stopniu udało. Mimo systematycznej przewagi w sondażach, PP poległa i wygrała PSOE, która domagała się końca imperialistycznej wojny w Zatoce. Byłby to chyba najbardziej szokujący w ostatniej historii Europy przykład, jak jeden zamach terrorystyczny zmienił losy kraju. Niestety, ta teza w ogóle nie jest weryfikowana.

książkę wypożyczyłem z jednego powodu: żeby dowiedzieć się od zawodowców o tym, jak wielki wpływ na wynik wyborów z 2004 miały zamachy w Madrycie. Moje rozczarowanie nie miało granic.

Wśród mnóstwa licznych szczegółowych tekstów, których związku z tematem nie udało mi się dociec (np. "Telefonia komórkowa jako narzędzie obywatelskiego nieposłuszeństwa") znalazłem bodaj dwa,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    4
  • Przeczytane
    2
  • Media/Komunikacja
    1
  • 2012
    1
  • Hiszpania
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Hiszpania: Media masowe i wybory w obliczu terroryzmu


Podobne książki

Przeczytaj także