Mozaika

2007-01-01
2007-01-01
978-83-7506-016-4
Maria Streszewska-Hallab

Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Ratownik; Mozaika; Tajemnica kamiennego kręgu; Magiczna godzina Robert Goddard, Andrew Gross, Kristin Hannah, Soheir Khashoggi, James Patterson
KSIĄŻKI WYBRAN... Robert Goddard, And...

Książka czasami nudna tak naprawdę rozkręca się mniej więcej po połowie. Jednak pozostawia zadumę i lekki niedosyt niedokończonej opowiedzianej historii...

Mozaika - połączenie różnych kultur, ras i tradycji na obrazie, którym jest życie.
Czy piękna mozaika życia wytrzyma różnice kulturowe między kamyczkami, z których jest zbudowana?

Powieść, która z każdym momentem stawała się coraz ciekawsza. Historia, jakiej się nie spodziewałam.
To tutaj ścierają się dwie kultury: amerykańska i arabska.

Opowieść o ludzkich wyborach i trudnych do podjęcia decyzjach. O dojrzałości, kompromisach i poświęceniu.
Ale przede wszystkim jest to książka o człowieku.

Polecam książkę osobom zainteresowanym tematem różnic kulturowych tych dwóch społeczności.

To tutaj ścierają się dwie kultury: amerykańska i arabska.

Opowieść o ludzkich wyborach i...

Zabrakło mi trochę większego dramatyzmu akcji. Wyidealizowana rodzina muzułmańską i cała główna bohaterka, przez co opowieść o rozbijającej się rodzinie mogłaby być poruszająca gdyby nie sztuczne zachowania bohaterów. Każdy chyba wie jak bardzo Muzułmanie różnią się od Katolików i mam wrażenie, że trochę nie prawdziwie zostały opisane ich podejście do amerykańskiej religii i tradycji, chociaż jest książką została napisana przez samą Soheir Khashoggi, która jak sama mówiła, pomimo iż jej książki są zakazane w jej rodzinnym kraju to i tak kocha swoje pochodzenie i tradycje. W ogóle nie rozumiem. Jeżeli ktoś poszukuje wciągającej historii i prawdziwych zachowań różnić religijnych i kulturowych, w tej książce tego nie znajdzie. Powieść pomimo, że jest króciutka potrafiła się momentami dłużyć i dłużyć... Jest po prostu ciężko napisana

Historia Diny półkrwi Libanki która wydaje się wiedzie idealne życie w Nowym Jorku. Ma męża z bogatej jordańskiej rodziny, syna oraz dwójkę bliźniaków. Sytuacja zmienia się po 11 września gdzie mąż czujący niechęć otoczenia zabiera bliźniaki do Jordani z obawy o wpływ amerykańskiej kultury, która już zmieniła w jego odczuciu syna-heteroseksualistę. Zrozpaczona Dina nie mogąc liczyć na dyplomacje, postanawia zatrudnić prywatnego detektywa który ma wykraść dzieci i oddać je jej. Książka w ciekawy sposób pokazuje różnice kulturowe pomiędzy kulturą zachodu a kulturą Bliskiego Wschodu. Czy jest możliwy kompromis?

Jedna z moich ulubionych pozycji. Poruszająca opowieść o miłości rodziców do dzieci, która przez różnice w poglądach obojga - wygląda z dwóch stron zupełnie inaczej. Wciągająca historia, przy której czytelnik chce zostać aż do samego końca.

Dina Ahmad nawet przez chwilę nie pomyślała, że jej szczęśliwe i bezpiecznie życie może zmienić się w ciągu jednej chwili. Kobieta od lat prowadzi luksusową kwiaciarnię, ma przystojnego męża Karima oraz troje dzieci – najstarszego Jordana i ośmioletnie bliźniaki Suzy i Alego. Od czasu tragicznych wydarzeń z jedenastego września 2001 roku jej rodzina musi radzić sobie z falą niechęci wobec Arabów, złośliwymi docinkami na ulicy czy fałszywymi uśmiechami ze strony współpracowników. Dina stara się ignorować te zachowania i czuje, że stopniowo wszystko zaczyna wracać do normy. Niestety jej mąż nie jest tego samego zdania. Na dodatek twierdzi, że dzieci powinny wychowywać się w jego ojczyźnie, aby ustrzec się przed zgubnymi wpływami zachodniej kultury. Pewnego dnia Karim po prostu zabiera bliźnięta i wywozi je do Jordanii bez zgody Diny. Zrozpaczona i przerażona kobieta postanawia odzyskać ukochane dzieci za wszelką cenę.

Powieść porusza bardzo ważny i trudny temat, jakim jest asymilacja w obcej kulturze. Stany Zjednoczone uchodzące za symbol wolności i niezależność, nie są tak przyjaznym miejscem do życia, jak głosi obiegowa opinia.

2041

Podpisuję się pod opinią BagatElki.
Nie doczytałam do końca. Można się domyślić, że w końcu ta "wspaniała" matka odbierze dzieci "niedobremu" ojcu. Szkoda moich nerwów!

Podpisuję się pod opinią BagatElki.

Kobieta z Zachodu i Islam. Problem trudny i dziś już trochę oklepany, ale książka jest naprawdę niezła. Mieszanka powieści obyczajowej z sensacją.

Temat, jakich w powieściach wiele. Natomiast tło kulturowe nadaje tej opowieści odmienny, nieco głębszy charakter.

Poruszająca książka .... pewnie w duzej mierze dlatego , ze sama jestem matka i nie wyobrazam sobie życia bez dzieci ...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2011
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie
  • Własne
  • Historie Wschodu - Syria, Liban, Jordania, Izrael, Turcja
  • "Uprowadzenie/Porwanie"
  • Wokół Azji Południowo-Zachodniej (Bliskiego Wschodu)