Myśli niesforne

9788396882004

Myśli, nie tylko niesforne, wierszem pisane

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 29.09.2023 r.

Tomik to już druga książka Ilony Borek i również dla mnie druga. Tym razem mam ogromną przyjemność patronować temu zbiorowi wyjątkowych tekstów, więc tym bardziej polecam go Waszej uwadze, gdyż naprawdę warto zagłębić się w ten klimatyczny poetycki świat.

Myśli goszczą w głowie każdego z nas, tak naprawdę w każdym momencie. Bywa, że jest ich mniej lub więcej, bywają pożądane lub mniej. Czasem mówi się, że myśli galopują w czyjejś głowie, lub mówimy o złotych myślach. Ale kiedy myśli są niesforne? Myślę (tak, ja znowu o myślach),że to refleksja, której każdy z Was doświadczy po lekturze i za każdym razem będzie ona trochę inna.

Jeśli już o refleksjach mowa to tomik naprawdę do nich zmusza, czy Czytelnik tego chce, czy nie. Ilona Borek słowami maluje piękny, nieraz nostalgiczny świat. Bardziej lub mniej zabiera Czytelnika w podróż do niego, a to jak bardzo się w nią zagłębimy, zależy tylko od nas.

Bardzo lubię pióro Autorki i to jak pisze swoje teksty, które wzbudzają wiele emocji. Jak to z poezją bywa, można ją czytać na wiele sposobów, przez co każdy Odbiorca znajdzie w tym tomiku coś dla siebie. Wiersze w "Myślach niesfornych" są bowiem bardzo różnorodne, prawie tak różnorodne jak myśli w głowie każdego z nas.

Ogromną rolę w tym zbiorze odgrywa natura, Autorka przykłada do niej dużą wagę. Zmienność pór roku, powiew nowego i przyroda jako wręcz bohater wierszy to to, co zdecydowanie mnie zachwyciło. Ilona Borek wskazuje, jak bardzo jesteśmy połączeni z otaczającym nas światem.

"Myśli niesforne" to tomik, w którym mam wrażenie odnajdzie się każdy Czytelnik, który sobie na to pozwoli. Chociaż myśli zostały spisane przez jedną osobę, to tak naprawdę są to myśli każdego z nas. Piękno świata, wrażliwość duszy, upływ czasu, zmienność nie tylko pór roku to między innymi tematy, z którymi zetkniecie się w tym zbiorze.

To lektura, której naprawdę warto poświęcić wolną chwilę. Zatrzymać się, chociaż na moment, pozwolić myślom, nie tylko tym niesfornym, na chwilę odpocząć i zagłębić się w wyjątkowym świecie utkanym z poezji.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Autorki — bardzo dziękuję za możliwość przeczytania i objęcia tej pozycji patronatem medialnym.

Myśli, nie tylko niesforne, wierszem pisane

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 29.09.2023 r.

Myśli goszczą w...

Zapraszam na kilka refleksji po przeczytaniu,,Myśli niesforne" Ilona Borek-strona autorska

Miewamy dużo myśli, czasem te mysli galopują, bywają niesforne. Niekiedy myślimy za dużo, zamartwiamy się zupelnie niepotrzebnie, tym co by bylo gdyby...

Trzeba się czasem odciąć od tych galopujących Myśli. Usiąść na ławce w parku w lesie, zatrzymać się na chwilę, uspokoić skołatane serce❤️

Zachwycić się otaczającym nas światem, pięknem przyrody, blaskiem słońca, ☀️

Jak cudownie opisała piękno przyrody autorka. Wniknęła bardzo głęboko do serca czytelników, zwróciła uwagę na piękno, które widzimy na co dzień, ale ono nam umyka, bo może za szybko żyjemy, wciąż biegniemy za kimś, za czymś... A to piękno jest niezmienne, ono po prostu jest , wystarczy wyostrzyć swój wzrok i nim się zachwycić.

Zmieniają się pory roku, zmieniamy się i my. Mamy swoje cele, do których dążymy, wspinamy się na coraz wyższe szczebelki, a potem nagle buum spadamy a upadek jest wielki i dotyka nas głęboko, czy wstaniemy, czy się podniesiemy...

Pisarka w sposób bardzo subtelny, delikatny niczym powiew wiosennego wiatru w tej poezji słów misternie utkała nasze potrzeby, sposób radzenia sobie z nimi właśnie na bazie natury i jej cyklicznych zmian. Zaklęła w słowach, myśli każdego z nas. Odkryła piękno i wrażliwość naszej duszy. Uwrażliwiła nas na drugiego człowieka, na jego wady i zalety na jego inność, którą każdy z nas posiada i przez to jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju❤️

Dziękuję kochana autorko za tą niezwykłą podróż w głąb siebie 🍁

Zanurz się i ty w tej historii.

Z serca polecam i dziękuję autorce za życzliwość i dobroć 🍁

Moc ciepłych myśli przesyłam 🍁🍁🍁🍁

Monika W Krainie Powieści

• Współpraca recenzencka
  • Z dedykacją i autografem autora
  • Książka papierowa
  • Patronat medialny

Dodaj cytat z książki Myśli niesforne