104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem

Okładka książki 104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem Kamila i Paweł Florczak
Okładka książki 104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem
2023-04-26
2023-04-26
9788383220796
PODRÓŻE; Z DZIECKIEM; ATRAKCJE; POLSKA

Nienajgorzej, ale mocno subiektywne kontrowersyjne klasyfikacje atrakcji, nierówny podział ilości atrakcji według regionów, pomylona lokalizacja Zamków Książ i Czocha na mapie.

Wakacje, czyli czas odpoczynku i podróży. A jak podróże to zabawa i zwiedzanie. Teraz pomyślmy o wyjeździe z dziećmi. Z zabawą raczej nie ma problemu. Dzieci mają się bawić, a większość z nich kocha place zabaw, wesołe miasteczka, aquaparki itp. Z zwiedzaniem może być trochę trudniej, ale wiele miejsc otwiera się na „rodzinnych turystów” przygotowując kąciki i instalacje dla młodszych odwiedzających. Przegląd miejsc, które mogą zainteresować opieńków przygotowali Kamila i Paweł Florczak w przewodniku „Polska z pomysłem. 104 atrakcje dla dzieci”. Jak piszą we wstępie wszystkie opisane obiekty odwiedzili i przetestowali na trójce własnych dzieci.

Książka zawiera różnorodne atrakcje, a podzielono je tematycznie: „Wodne szaleństwo” (baseny i aquaparki, „Nauka pełna doświadczeń” (interaktywne centra naukowe),„W świecie dinozaurów” (dinoparki),„Kolej na... kolej” (czyli coś dla fanów pociągów),„Muzeum nie musi być nudne” (muzea dedykowane dzieciom lub z instalacjami dla nich, albo prowadzące różnego rodzaju warsztaty),„Na łonie natury (parki, ogrody botaniczne itp.),„Tylko zabawa” (lunaparki, centra rozrywki),„Tajemnicze i magiczne krainy” (miszmasz niebanalnych miejsc),„Wiejskie klimaty” (skanseny),„W książęcych rezydencjach” (zamki),„Oko w oko ze zwierzętami” (głównie zoo). Łatwo można „namierzyć” miejsca, które spodobają się naszym dzieciom.

Ostatni rozdział nazywa się „Trasy”. Podzielony został na województwa. Jest tu gotowy plan wycieczki dla każdego regionu z oszacowaniem czasu, jaki powinna zając nam dana atrakcja. Dla mnie jest raczej przegląd propozycji dla każdego województwa. Przyznam, że znam wszystkie obiekty z mojej okolicy i raczej nie rzucałam bym się na zaproponowaną trasę, a wolała zrobić tzw. „wypady”. Ale to ja.

Z przewodnika można korzystać na dwa sposoby. Może posłużyć do szukania nowych celów naszych podróży. Nie wiemy, gdzie wyskoczyć na weekend. Kartkujemy w przewodnik i... termy w Uniejowie wyglądają zachęcająco (taki przykład, oczywiście). Publikacja zaopatrzona jest w mapkę, więc planując pobyt w danym rejonie łatwo możemy sprawdzić, co on oferuje. Ruszacie zwiedzać Toruń? Może warto zarezerwować miejsce na warsztatach pieczenia pierników?

Kamila i Paweł Florczak w przemyślany sposób opisują prezentowana miejsca: krótki opis, co tam znajdziemy, adres, orientacyjne ceny, jak dojechać oraz ich własna opinia – te elementy składają się na każdą z charakterystyk. Dla mnie ten ostatni element, chociaż subiektywny, jest najbardziej wartościowy. Takie praktyczne spojrzenie na dany obiekt. Coś czego na jego stronie nie znajdziemy. Coś czego często szukamy na grupach w mediach społecznościowych.

Autorzy zaprezentowali zarówno oczywiste atrakcje dla dzieci np. lunaparki, jak i te mniej np. ruiny zamków, czy muzea. Sprawnie opisali dlaczego ich zdaniem warto je odwiedzić, jak zwiedzać je z dzieckiem np. gdzie można zamówić tzw. rodzinne oprowadzanie, oraz na co zwracać uwagę biorąc sobą malucha. Poza tym starają się odrobinę zmieć naszą definicję urlopu. Wiele osób narzeka, że wakacje z dzieckiem to nie wakacje. Fakt, raczej leniwie nie poleżysz z lampką wina na tarasie, jednak można odpoczywać w inny sposób. I warto się tym czasem cieszyć.

Szukanie ciekawych miejsc, idealnych na wycieczkę rodzinną, zajmuje mi zawsze mnóstwo czasu. Bardzo się cieszę, że w nasze ręce trafiłą książka "104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem". Jest ona autorstwa małżeństwa Kamili i Pawła Florczak. Są także autorami bloga podróżniczego www.readyforboarding.pl, wielu książek i e-booków. Pokazują w jaki sposób pogodzić opiekę nad dziećmi z podróżowaniem :)

Książka jest bardzo atrakcyjnie wydana. Ma ponad 350 stron. Podzielona jest na atrakcje ze względu na ich typ. Jest to świat dinozaurów, łono natury, muzea czy zamki. Każda atrakcja przedstawiona jest na kilku stronach. Są zdjęcia tego miejsca, jego krótka historia oraz najważniejsze atrakcje. Dodatkowo znajduje się kontakt z adresem www, wskazówki jak dojechać, ceny oraz opinia małżeństwa. Takich atrakcji, jak sugeruje tytuł, jest 104. Każdy rozdział jest innego koloru. Ułatwiło to rozmieszczenie punktów na mapie, która znajduje się na przodzie książki. Oprócz kropki na mapie jest także nr, który w spisie treści wskazuje nam stronę opisanego miejsca.

Książkę bardzo Wam polecam, zwłaszcza jeśli chcecie podróżować z dziećmi i w szybki sposób znaleźć jakieś ciekawe miejsce.

Z dziećmi dobrze jest mieć plan i wiedzieć gdzie się wybieramy tak by móc ich danym miejscem zainteresować.
Tutaj znajdziemy aż 104 miejscowki, które w spisie treści mamy podzielone na kategorie, dzieki czemu możemy wybrać atrakcje zgodne z zainteresowaniami naszych dzieci ❤️ a jest w czym wybierać! Dinozaury? Kolej? Zamki? A może wolicie popluskać się w wodzie?
Ja lubię w tym przewodniku konkrety jakimi są kontakt do danego miejsca, dojazd i ceny 👍 możemy tu też przeczytać opinie autorów, a nawet obejrzeć ich relacje z pobytu dzieki kodowi QR 💪 jest tu też całe mnóstwo zdjęć ❤️ wewnątrz okładki znajdziemy mapę z zaznaczonymi miejscami opisanymi w przewodniku, mamy też przygotowane 10 gotowych tras na zwiedzanie podzielonych na województwa.

Ja lubię...

104 Atrakcje dla dzieci - Polska z pomysłem

A co tu znajdziecie ?
Macie przed sobą świetny zbiór bardzo ciekawych miejsc które możecie zaplanować i odwiedzić.
Jeśli uwielbiacie wodne szaleństwo, zabawę poprzez naukę, muzea, stare koleje, świat dinozaurów, łono natury, zabawa, tajemnicze i magiczne krainy, wiejskie klimaty, zamki, zoo i przede wszystkim w pełni zorganizowane trasy.
Każda z atrakcji jest w pełni przyszykowane do drogi, znajdziecie tu ciekawe zdjęcia, kontakt do miejsca które chcecie odwiedzić.
Najłatwiejszy i wygodny dojazd , cennik wejściówek, opinie oraz mapę Polski na której znajdziecie szybko interesujące Was miejsca ✨
W rolce umieściłam Wam część miejsc które już odwiedziliśmy dzięki takim zorganizowanym przygotowaniom do wycieczki.
Każdy z Was znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie, nie zależnie czy wolicie spacery czy wycieczki bardziej wymagające emocjonalnie tutaj na pewno znajdziecie wspaniale miejsca warte odwiedzenia i zapamiętania na dłużej ❤️

104 Atrakcje dla dzieci - Polska z pomysłem

A co tu znajdziecie ?

Kiedy w łapki wpadła mi "Polska z pomysłem. 104 atrakcje dla dzieci" autorstwa blogerów @readyforboarding byłam przeszczęśliwa! Choć muszę przyznać, że zaskoczył mnie ten przewodnik. Nie ma tu klasycznych opisów tras wycieczkowych, tylko cała masa atrakcji dla dzieci. Całość podzielona jest według klucza aktywności. Są więc rozdziały o tematyce wodnego szaleństwa (znajdziecie tu najfajniejsze zdaniem autorów aquaparki i termy),Nauka Pełna Doświadczeń to zbiór miejsc w stylu centrum Nauki Kopernik, PGE Giganty Mocy, cykl Na łonie natury ( o ciekawych miejscach w plenerze typu arboretum, park),czy Tylko zabawa! (Majaland, Farma iluzji, Rabkoland itp.)
Takich rozdziałów jest 12. Wszystko pięknie udokumentowane fotkami i skrupulatnymi opisami wraz z oceną pobytu wg autorów. Pod opisami znajdziecie również kod qr, który odsyła do kanału na yt gdzie można dane miejsce obejrzeć na filmie.

Zaczęły się wakacje, niektórzy będą podróżować i zwiedzać różne miejsca. Być może ktoś szuka ciekawego przewodnika, dlatego dziś polecamy książkę Kamili i Pawła Florczaków pt. „104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem”. To publikacja Wydawnictwa Bezdroże, w której znajduje się mnóstwo inspiracji o miejscach, gdzie można wybrać się z dzieckiem. 😉
Mamy tutaj różnorodne miejsca takie jak parki wodne, centra nauki, rozrywki, muzea, zamki, ogrody zoologiczne i inne przyrodnicze atrakcje. Możne powiedzieć, że książka jest różnorodnym przewodnikiem i jednocześnie poradnikiem, który przygotowali autorzy będący doświadczonymi podróżnikami, a także rodzicami. Twórcy tej książki zwiedzają z dziećmi różne fascynujące miejsca i dzielą się swoimi doświadczeniami. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/07/104-atrakcje-dla-dzieci-polska-z-pomysem.html

Mamy tutaj różnorodne...

Zapewne prezenty na Dzień Dziecka macie już spakowane, ale nigdy nie zaszkodzi dorzucić do nich coś jeszcze. Zwłaszcza, gdy jest wyjątkowe. I z takim prezentem dziś do Was przychodzę, a jest nim - wspólny czas z dzieckiem.

Może rzecz banalna, bo przecież jesteście z nimi prawie 24h na dobę, ale czas czasowi nie równy i można być z dziećmi obok i pilnować, aby sobie krzywdy nie zrobiły lub wykorzystać go na maksa.

To co chętni?

Ja tu tylko temat zanęcam, ale prawdziwą petardę pomysłów i podpowiedzi organizacyjnych serwują autorzy tej książki - Kamila i Paweł Florczak z ważnymi testerami proponowanych tu atrakcji, czyli dziećmi. 104 miejsca i tyleż samo powodów do spędzenia z najmłodszymi czasu w niecodzienny sposób. Autorzy stawiają na różnorodność, dlatego znajdziecie tu coś więcej niż tylko parki rozrywki i to jest świetna decyzja, bo nigdy nie wiecie, gdzie spodoba się Wam najbardziej. Może zaskoczy Was Centrum Pieniądza NBP, Termy Uniejów, Parowozownia w Skierniewicach, Funzeum, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Europejskie Centrum Solidarności, Dolina Skrzatów, czy Skansen w Sierpcu. Są też aquaparki, zamki i warownie, krainy dinozaurów i przyrodnicze atrakcje. Dla każdego coś miłego.

Autorzy oceniają każdy z obiektów pod kilkoma aspektami, w tym atrakcyjności dla danej grupy wiekowej. W większości z nich jednak miło i przyjemnie spędzicie czas wspólnie. Pani Kamila i Pan Paweł to podróżnicy w wieloletnim doświadczeniem, tą książką próbują udowodnić, że wycieczki z dziećmi nie muszą się źle kojarzyć (choć nie obiecują, że będzie łatwo). Podróże to idealny pretekst do odkrywania świata, poszerzania horyzontów, odpoczynku i bycia ze sobą razem.

Czy to nie najlepszy prezent, jaki możecie dać swoim dzieciom (i sobie też)?

Jeśli zastanawiacie się co ciekawego zobaczyć z dziećmi w Polsce, czy to w swoich rejonach czy będąc przy okazji na wyjeździe, to mam książkową propozycję, która może okazać się dla Was bardzo przydatna.

Kamila i Paweł z @readyforboarding pokazują, że podróżowanie z dziećmi jest możliwe (sami podróżują po świecie ze swoją trójką!) i choć nie zawsze będzie łatwe, to oczywiście jak najbardziej wartościowe, dla całej rodziny.

W książce "104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem" zebrali odwiedzone przez nich miejsca, które podzielili na 11 kategorii:

☀️ wodne szaleństwo

☀️ nauka pełna doświadczeń

☀️ w świecie dinozaurów

☀️ kolej na... kolej

☀️ muzeum nie musi być nudne

☀️ na łonie natury

☀️ tylko zabawa

☀️ tajemnicze i magiczne krainy

☀️ wiejskie klimaty

☀️ w książęcych rezydencjach

☀️ oko w oko ze zwierzętami.

Każda przedstawiona atrakcja to rzetelny opis, kilka faktów czy danych historycznych, zdjęcia a także dane kontaktowe, informacje odnośnie dojazdu, ceny, dodatkowe atrybuty (np. "rekomendujemy nosidło") oraz, co uważam za najcenniejsze, własna opinia autorów.

Na wstępie książki znajdziemy też sporo cennych rad doświadczonych podróżników, a na końcu gotowe, przykładowe trasy zwiedzania dla każdego województwa.

To 360 stron samych konkretów, które bardzo przyjemnie się czyta, zwłaszcza wzrokowcom, bo piękne zdjęcia, zastosowane kolory, czy wypunktowania umilają lekturę.

Ale to nie wszystko! Niektóre z opisywanych miejsc zawierają także kod QR, prowadzący do filmu autorów na ich kanale YT!

Jestem pewna, że ten przewodnik zainspiruje Was do wspólnych podróży i odkrywania Polski wraz z dziećmi.

Ja się cieszę, że ta pozycja trafiła do naszej biblioteczki i na pewno skorzystamy z niej nie raz.

Zapraszam do zdjęć zawartości książki na: https://kawauzolzy.blogspot.com/2023/06/104-atrakcje-dla-dzieci-polska-z.html

Dzisiaj mam dla Ciebie recenzję książki "104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem" - i żeby nie było, tam są takie atrakcje, że i dorosły świetnie się zabawi 🥰

Znajdziemy tutaj:
📍 104 atrakcje (jak sama nazwa wskazuje) w różnych województwach
podzielone na kategorie:
🌊 wodne szaleństwo,
🧪 nauka pełna doświadczeń,
🦖 w świecie dinozaurów,
🚂 kolej na... kolej,
🏛 muzeum nie musi być nudne,
🌳 na łonie natury,
🎡 tylko zabawa,
🐳 tajemnicze i magiczne krainy,
🏕 wiejskie klimaty,
🏰 w książęcych rezydencjach,
🐏 oko w oko ze zwierzętami,
🛣 trasy

📍 kilka wskazówek jak się przygotować do wyprawy z dzieckiem/dziećmi

📍 kategoria atrakcji, opis, film, kontakt, dojazd, ceny, opinia oraz atrybuty

📍 wszystkie atrakcje zostały wyposażone w przepiękne, kolorowe fotografie

📍 mamy też dwie mapki (na początku i końcu) z zaznaczonymi atrakcjami

👉 Moja opinia:
Przewodnik został skonstruowany zdecydowanie w bardzo przystępny sposób - znajdziemy tutaj wszystko, co nam potrzeba wiedzieć o danej atrakcji. Mi osobiście brakło tutaj tylko jednego - większej ilości mapek, które mogłyby się znaleźć przy każdej atrakcji.

Są województwa, które zostały potraktowane odrobinę "po macoszemu" - najwięcej atrakcji znajdziemy oczywiście w pobliżu Warszawy. Mimo wszystko, że każdy rodzic znajdzie sporo odpowiednich miejsc na wycieczkę ze swoim dzieckiem 😊

Nie jest wielkich rozmiarów, zatem z powodzeniem "upchniemy" go w plecaku i zabierzemy ze sobą :)

Tak krótko podsumowując - zdecydowanie jest to przydatny przewodnik, którego brakowało na rynku podróżniczym i warto po niego sięgnąć pomimo tych dwóch wad 🥰

Znajdziemy tutaj:
📍 104 atrakcje (jak sama nazwa wskazuje) w różnych województwach