The Great Shift. Encountering God in Biblical Times

Okładka książki The Great Shift. Encountering God in Biblical Times James L. Kugel
Okładka książki The Great Shift. Encountering God in Biblical Times
James L. Kugel Wydawnictwo: Houghton Mifflin Harcourt religia
religia
Houghton Mifflin Harcourt
2017-01-01
2017-01-01
9780544520554
Biblia Bóg obraz Boga

Wielkie przesunięcie w ujęciu Kugela polega na zmianach w obrazie Boga, człowieka, duszy ludzkiej, jakie zaszły w ramach różnych miejsc Biblii Hebrajskiej.
Bóg z opowiadań o Abrahamie, Jakubie, Jozuem czy narodzinach Samsona - Bóg, który pojawia się w nieoczekiwanych momentach w jakby ludzkiej postaci, który może być w paru miejscach równocześnie, ale najwyraźniej nie jest wszechobecny, ani wszechwiedzący, ani nawet wszechmogący - ustępuje później Bogowi bardziej odległemu (Józef Egipski nawet się do niego nie modli!),wszechobecnemu i wszystkowiedzącemu.

Dodaj cytat z książki The Great Shift. Encountering God in Biblical Times