The Other Gospels: Accounts of Jesus from Outside the New Testament

Okładka książki The Other Gospels: Accounts of Jesus from Outside the New Testament
D. Ehrman BartZlatko Plese Wydawnictwo: Oxford University Press religia
2013-12-18
angielski
0199335222
ewangelie chrześcijaństwo

Któż nie słyszał na lekcjach religii historii „rodzinnych” Świętej Rodziny, znanych teologom i wiernym z licznych ewangelii już od starożytności. Nie zostały one włączone w Nowy Testament przez ojców kościoła, i teraz rozumiem dlaczego.

Weźmy taką ewangelię dzieciństwa Jezusa, bynajmniej nie bajeczkę dla dzieci, bo młody Jezusek miał zwyczaj boską mocą okaleczać i zabijać...

• Historia
  • Religia

Dodaj cytat z książki The Other Gospels: Accounts of Jesus from Outside the New Testament