Tort

Wydawnictwo Natuli
2021-01-01
2021-01-01
32 min.

Tort 🎂 książka z serii Niegrzecznych.
No cóż, dzieci są dziećmi. Nie potrafią od razu zachować się w pewnych sytuacjach, ale z pomocą przychodzą #niegrzeczneksiążeczki
Chłopiec zrobił własnoręcznie zaproszenie na urodziny w domu z domowym tortem. Niestety, przyjaciel wyśmiał imprezę, ponieważ on miał lepszą w lokalu z prawdziwym magikiem...
Na szczęście, w końcu dzieci się dogadują i wspólnie spędzają urodziny.
🍰🍬🍭

Tort 🎂 książka z serii Niegrzecznych.
Na szczęście, w końcu dzieci się...

"Tort" to kolejna książeczka z serii Niegrzeczne Książeczki od @natuli_dziecisawazne i kolejny strzał w dziesiątkę!😊 im dłużej czytamy tą serię,tym bardziej jestem nią zachwycona.

W "Torcie" po raz kolejny spotykamy Antka i Tytusa- przyjaciół od zawsze,którym oczywiście zdarza się posprzeczać. Tym razem chodzi o urodziny Antka- chłopiec sam zrobił zaproszenie,przyjęcie odbędzie się w domu,będzie wujek Feliks przebrany za superbohatera i własnoręcznie zrobiony tort. Tytus uważa,że jego urodziny były lepsze,bo miał super zaproszenia, prawdziwego klauna i przyjęcie na sali z kulkami. Dochodzi do kłótni,jednak ostatecznie chłopcy się godzą i Antek świętuje swoje urodziny tak,jak planował.

Dla mnie to książeczka przede wszystkim o wartościach materialnych: czy faktycznie ten kto ma więcej,drożej,wystawniej, ma lepiej? Czy naprawdę jest to ważne? Po drugie o docenianiu czyjejś pracy i wysiłku jaki wkładamy w daną czynność. Kolejna rzecz to złość,która jest naturalną emocją i dotyka każdego z nas,natomiast ważne jest jak sobie z nią radzimy i jak ją wyrażamy.
Niegrzeczne Książeczki nie dają nam gotowych rozwiązań i nie mówią wprost co jest dobre,a co złe. Są wyjściem do rozmowy i zaadaptowania tych historii do naszej domowej rzeczywistości 😊

Podoba mi się,że w każdej części przewijają się te same postaci,chłopcy bardzo się ucieszyli, gdy zobaczyli na końcu Jadzię z "Błota"😊 to tacy bohaterowie,z którymi mali czytelnicy mogą się polubić i utożsamić.

"Tort" to kolejna świetna książeczka z serii- o dziecięcych emocjach i świecie oraz wartościach,jakie naszym latoroślom przekazujemy😊

Znacie tą serię? Którą część najbardziej lubią Wasze dzieciaki?😊

Recenzja we współpracy z wydawnictwem Natuli!

Czy uczycie swoje dzieci by byłe miłe dla innych? Założę się że tak – i słusznie, sama wychodzę z założenia że z uśmiechem i życzliwością można więcej. Problem pojawia się natomiast wtedy gdy ktoś jest niemiły dla nas i co… oddać mu tym samym czy przemilczeć to co nas boli? Trudne.

Kolejna część z serii „Niegrzeczne książeczki Tort” 🎂 to historia zbliżających się urodzin Antka, który z ogromnym zaangażowaniem przygotowuje specjalne zaproszenie dla swojego przyjaciela Tytusa. Niestety ten nie cieszy się z niego, tylko wypomina przyjacielowi, że jego urodziny na pewno były super fajne i dużo lepsze od Antka.
Antek wybucha złością i wykrzykuje Tytusowi kilka niemiłych słów. Czy Antek jest niegrzeczny? A może po prostu broni swojego pomysłu i robi to najlepiej jak umie?

Trudno jest wyważyć poszanowanie emocji dziecka przy jednoczesnym nie pozwalaniu mu na celowe krzywdzenie innych, ale jak zwykle twierdzę, że rozmową i dobrym przykładem jesteśmy w stanie wiele zdziałać. Kluczem na pewno będzie tutaj nauka kluczowego „Przepraszam” – najlepiej będąc dla dzieci dobrym przykładem. Chłopcy na szczęście dochodzą do porozumienia i wiecie co najbardziej mi się podoba? To, że to Tytus pierwszy przeprasza Antka

Książka, choć kolejna, nie zawodzi (jak 11 sezon ulubionego serialu który już jakby się opatrzył :P ) tylko jest genialnym punktem wyjścia do rozmowy o prawie do własnego zdania, obronie swoich racji, niepozwalaniu na krzywdę słowną.
Ogromnie się cieszę, że książka trafiła w nasze ręce a jeszcze bardziej cieszy mnie, że czytając je myślę „nieźle nam idzie to całe wychowywanie” Tobie na pewno też! ❤️

• Dla szkrabów
  • Książki