Przewodnik oznaczania roślin z 376 miedziorytami

Okładka książki Przewodnik oznaczania roślin z 376 miedziorytami Józef Rostafiński
Okładka książki Przewodnik oznaczania roślin z 376 miedziorytami
Józef Rostafiński Wydawnictwo: Graf ika flora i fauna
flora i fauna
Graf ika
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Przewodnik do oznaczania roślin Józef Rostafiński, Olga Seidl
Przewodnik do ... Józef Rostafiński,&...

Tytuł może wydawać się nudny, ale jest to dobrze skondensowana wskazówka nie tylko dla botaników ale i osób amatorsko zajmujących się poznawaniem roślin i pozyskiwaniem ich piękna.
Książka jest reprintem oryginału z 1906 roku.
Zawiera w sobie ponad 900 dziko rosnących roślin.
Na uwagę zasługuje szczegółowość.
Autor starał się aby z pomocą tej książki spopularyzować naukę o roślinach, pokazać ich różnorodność.
J.Rostafiński był botanikiem i pionierem polskiej florystyki, nic dziwnego że zawarł w tej pozycji swoje zamiłowanie do badania krajowej flory.Zwraca uwagę na to, że rośliny ciekawe można spotkać nie tylko w lasach ale i często pomijanych zbiornikach wodnych.
Dowiemy się także jak zbierać, badać i suszyć.
Nauka polega na bezpośrednim obcowaniu z rośliną dzięki czemu łatwiej jest przyswoić informacje dotykiem i widokiem tego co mamy przed sobą.
Dobrze przygotowana pomoc badawcza musi posiadać system korzeniowy, a także być odpowiednio zabezpieczona do zabrania ze sobą.To wszystko jest zawarte w lekturze.
Ważne wskazówki na początek oswajania się ze zbieraniem.
Jak nie uszkodzić, zebrać w odpowiedniej porze kwitnienia i owocowania.
Tłumaczenie nazewnictwa, dlaczego używa się nazw łacińskich.Moze być to zmorą ale trzeba pamiętać, że dana roślina może posiadać nazwę pospolitą oraz ludową a to właśnie łacińska będzie uniwersalna.
W przewodniku odnajdziemy objaśnienie skróceń i znaków zawartych przy oznaczeniach oraz dwa klucze.Pierwszy dla drzew i krzewów a drugi dla roślin, ich rodzajów oraz bylin.
Zeszyt II w przewodniku przeznaczony został na ryciny, jak autor zaznacza na wstępie są starannie wybrane.Dokladnie 376 szczegółowych miedziorytów, przez co stanowią doskonałą pomoc przy poznawaniu roślin.Są także jedną z najbardziej dekoracyjnych i eleganckich technik graficznych.
Książka jest poręczna, mały format oraz twarda oprawa sprawiają, że można zabrać ją ze sobą w teren.
To wydanie w tak pięknej oprawie można nabyć u wspaniałego Wydawnictwa Graf_ika.

Książka jest reprintem oryginału z 1906 roku.
Zawiera w sobie ponad 900 dziko rosnących roślin.
Na uwagę zasługuje szczegółowość.
Autor starał się aby z pomocą tej książki spopularyzować naukę o...

• Chcę posiadać
  • Wyp_z_BUWr