Kto umrze, zobaczy Czyściec i Raj

M Kraków
2019-01-01
2019-01-01
Aleksandra Bałucka-Grimaldi

Nie ma nic pewniejszego niż to, że wszyscy umrzemy. Od chwili naszego ostatniego oddechu rozpocznie się dla nas etap zupełnie nowy - życie wieczne. Można w to wierzyć lub nie, każdy będzie miał okazję osobiście się przekonać. Ks. Dolindo pisze, że niektórych przeraża widok Boga, którego całe życie negowali.

Ks. Dolindo w obrazowy sposób, przystępnym językiem opisuje, czym są czyściec i niebo.
Wskazuje na to, że Bóg w swoim miłosierdziu nie chce cierpienia dusz w czyśćcu, ale one same chcą się oczyścić, wymaga tego sprawiedliwość. Dusze nie czują się godne, by stanąć przed Bogiem tak jak kobieta, która ma poplamioną sukienkę wstydzi się wejść na przyjęcie.

Z lektury można dowiedzieć się,czym jest heroiczny akt miłosierdzia, z jakiej ofiary najbardziej cieszą się dusze i co Święci robią w Niebie.
To kolejna książka, która przybliża tak bardzo drogi mojemu sercu temat dusz w czyśćcu cierpiących. Temat tak często przemilczany, odsuwany na dalszy plan, niewygodny, niepopularny, a przecież najważniejszy.

Troszczymy się o bliskich za życia, gotowi na wiele poświęceń, a gdy odejdą z tego świata możemy zrobic dla nich znacznie więcej niż zapalanie zniczy raz w roku. Wystarczy uwierzyć, że oni nadal żyją, nie rozpływają się w powietrzu i nie wpadają w czarną dziurę. Żyją czasem jeszcze bliżej nas i w jak lustrze weneckim obserwują każdy nasz ruch, nie mogąc niczego nam przekazać, choć tak wiele mieliby do powiedzenia...

Wspaniała książka Ks. Dolindo, znanego z modlitwy "Jezu, Ty się tym zajmij" 🙏

Ks. Dolindo w obrazowy sposób, przystępnym językiem opisuje, czym...

Jest to książka zarówno dla wierzących, jak i tych którzy wątpią w istnienie życia po śmierci. Piękny opis tego co dzieje się z duszą człowieka w chwili śmierci i potem. Czym w istocie jest czyściec? I jak wygląda wejście duszy do raju już po oczyszczeniu? Wspaniała książka, którą warto przeczytać!!!

Piękna adoracja Boskiej istoty, Boskiej miłości napisana ręką świętego kapłana, który w spośób katechetyczny wyjaśnia prawdy odnoszące się do duszy dążącej do spotkania z Bogiem. Warto pochylić się nad tą katechezą traktującej o życiu, śmierciu, Sądzie Bożym, czyśćcu i zbawieniu. Ponadto należy zwrócić uwagę na piękny ostatni rozdział gdzie ks. Dolindo żegna się ze światem w pełni ukazując swoją pokorę i oddanie woli Bożej. Módl się za nami święty kapłanie!

Jeszcze nigdy nie przeczytałam tak wielu pochwał na temat czyśćca. W zasadzie wszystkie rozdziały poświęcone są nieustannej adoracji mądrości Bożej. Niemniej książkę tą polecam każdemu, kto zastanawia się nad tym, co dzieje się z duszą po śmierci. Nie spotkamy tu straszenia karami, sądem czy upominaniem przed skutkami grzesznego życia. Autor w nietuzinkowy sposób tłumaczy wszystko odwołując się do naszej mądrości i miłości i wolnej woli. Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałam się z taką interpretacją Pieśni nad Pieśniami jaka została zaprezentowana w tej książce. Szczerze polecam

Książka dla ludzi wierzących, ponieważ moim zdaniem tylko przez pryzmat wiary można zrozumieć i przyjąć to co w niej napisano, a i tak żaden katolik nie ma obowiązku wiary w wizje prezentowane przez o. Dolindo. Dla mnie osobiście ciekawe było spojrzenie na niektóre sprawy wiary "okiem" przedsoborowym.

Wzniośle i z wielkim uduchowieniem przedstawiona wizja przechodzenia duszy z czyśćca do raju - pozycja budująca i godna polecenia.

Bardzo ciekawa książka, warto po nią sięgnąć. Urzeka mnie niezwykła pokora Ojca Dolindo, może być dla nas wzorem w dzisiejszych czasach.

Piękna.

Piękna.

Spojrzenie "za kurtynę" księdza, którego polecał ojciec Pio.

Spojrzenie "za kurtynę" księdza, którego polecał ojciec Pio.

• Religia
  • Religijne