This Coven Won't Break

Okładka książki This Coven Won't Break Isabel Sterling
Okładka książki This Coven Won't Break
Isabel Sterling Wydawnictwo: Razorbill Cykl: Te wiedźmy nie płoną (tom 2) Seria: These Witches Don't Burn Series fantasy, science fiction
Te wiedźmy nie płoną (tom 2)
These Witches Don't Burn Series
Razorbill
2019-05-28
2019-05-28
LGBT młodzieżowa young adult paranormal wiedźmy

W przeciwieństwie do pierwszej części książka nie wciągnęła mnie tak od razu, ale później czytało się już bardzo dobrze. W tej części jest zdecydowanie więcej bólu i różnych emocji, przez co czytało mi się ją trochę ciężej, ale to zrozumiałe. W tej części za to wątek magii był bardziej rozwinięty co zasługuje na plusa, a mniej było dram związanych z rozterkami miłosnymi głównej bohaterki. Jednak dla mnie jest to na minus, ponieważ bardzo polubiłam postać Morgan i cudownie mi się czytało ich wspólne sceny, chciałabym tego więcej, a jednak w tej części wątek ratowania magii i sabatu zdecydowanie wypłynął na prowadzenie.

✨Ten sabat nie upadnie✨

W porównaniu z pierwszym tomem, tutaj dzieje się o wiele więcej, akcja jest zdecydowanie bardziej dynamiczna. Niektórych bohaterów poznajemy bardziej, pojawia się także kilka nowych twarz, a inni usuwają się w cień (to akurat dobrze, bo Veronicki i tak nie lubiłam).

Jest pare momentów, które mogą wycisnąć łzy z oczu, pare takich, w których wstrzymuje się oddech i jeszcze takie, które sprawiają, że oczy wychodzą z orbit ze zdziwienia 😅 Wszystko to jednak dobrze ze sobą współgra i czyta się to naprawdę przyjemnie.

Jest to jednak dla mnie kolejna książka z serii takich, o których szybko się zapomina. Było przyjemnie, ale jej braku w moim życiu bym nie zauważyła 😅 Daję jej tyle samo gwiazdek co pierwszej części - 7,5/10⭐️

Jeśli macie ochotę na coś lekkiego i nie wymagającego to jak najbardziej polecam. Jeśli jednak oczekujecie od książek czegoś więcej, to możecie sobie tę pozycje odpuścić.

✨Ten sabat nie upadnie✨

Jest pare momentów, które mogą wycisnąć łzy z oczu, pare takich, w których...

Czarownice — wolicie je w książkach urban fantasy czy high fantasy? 🔮 Mnie ciągnie do obu. Każdy z tych podgatunków może wiele zaoferować wiedźmom, ale przede wszystkim wymagam, by rzucały czary. W tej dylogii magia raz jest, raz jej nie ma...
.....

"Ten Sabat Nie Upadnie" to drugi tom "Te Wiedźmy Nie Płoną". Minęło trochę czasu, odkąd dylogia ukazała się na rynku, swego czasu było o niej całkiem głośno. Tom 1 mi się podobał. Czytało się przyjemnie, lubiłam bohaterów. Ale teraz, kiedy sięgnęłam kilka lat później po kontynuację... Rety, jestem rozczarowana. Tyle się nasłuchałam, że w tom 2 oferuje mnóstwo magii, a wcale nie było jej więcej niż w poprzedniej części. Do tego doszło mnóstwo rozterek Hannah w stylu, że jest do niczego, a na końcu niemal w pojedynkę doprowadza do upadku łowców w całych Stanach 😐 Przynajmniej wydarzenia ładnie łączyły się w całość, choć nie do końca kupuję motywację tajemniczego złego, ukrytego pośród ludzi, którym poniekąd się ufało. Nie, że nie miało to sensu, ale trochę za mało jak na skalę krzywd, jakie miały przez to miejsce.
.....

Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie raziła — mianowicie podejście Hannah do osób hetero. Rozumiem, że jako osoba homoseksualna jest otoczona zewsząd znajomymi którzy mają podobne preferencje... Ale nazywanie ludzi hetero obrzydliwymi? Jestem tolerancyjna, lecz kiedy widzę, że taka bohaterka napisana przez tę autorkę tak myśli, mam bardzo skrajne uczucia. Gdyby to było raz, pewnie by nawet tego nie zapamiętała, ale w tej książce pojawiało się to co chwilę i nie tyle jest przykre, co wręcz krzywdzące, nieważne jakiej jest się orientacji.
.....

Zdecydowanie najlepszym aspektem tej serii jest wydanie. Okładki tak bardzo przyciągają wzrok! No i w treści nie dopatrzyłam się błędów, dzięki czemu czytało się przyjemniej.
.....

"Ten Sabat Nie Upadnie" ostatecznie mnie rozczarował. Liczyłam, że ta książka będzie świetną, bo część 1 naprawdę mi się podobała, ale... Cóż, klątwa drugiego tomu weszła i już została. 5,5/10 🔮

.....

Przyjemna, dużo zwrotów akcji.

Przyjemna, dużo zwrotów akcji.

Nie za dużo pamiętam z pierwszego tom, gdyż minęła już dłuższa chwila od kiedy go czytałam. Początkowo ciężko było mi się przez to wgryźć w historię, ale później nie było to dla mnie już większym problemem. Akcja była całkiem ciekawa, chociaż główna bohaterka skutecznie irytowała mnie swoim zachowaniem i ciągłym zrzędzeniem na temat braku swojej mocy.
Całkiem przyjemna, ale nie zostanie na długo w mojej pamięci.

Całkiem przyjemna,...

Najlepsza książka o wiedźmach, jaką kiedykolwiek czytałam. POLECAM

Najlepsza książka o wiedźmach, jaką kiedykolwiek czytałam. POLECAM

Fajne uzupełnienie pierwszej części, jednak moim zdaniem historia idzie do przodu zbyt gładko jak na to, że odwieczny konflikt rozwiązuje nastolatka...

W książce w końcu zaczęła rozwijać się akcja. Hannah w końcu porzuciła przeszłość i przestała uganiać się za swoją eks. Zaczęła planować ratowanie klanu i skupiła się na swojej dziewczynie, przyjaciółce i misjach od sabatu.

W tej części pojawia się więcej magi, na co czekałam od początku, oraz więcej akcji i przygód dziewczyny.
Wiążą się z tym kolejne zdrady i łamanie serca Hannah przez osobę które powinna być po jej stronie a nie są.

Wiążą się z tym kolejne zdrady i łamanie...

Ta część była moim zdaniem nawet lepsza niż poprzednia, uwielbiam pokazanie skutków sytuacji z pierwszej części. Autorka sprawiła, że płakałem niejednokrotnie, warta przeczytania dylogia

Dużo lepsza niż poprzednia część. Tym razem mamy ciekawą intrygę, więcej akcji. Może nie jest to nic nowego w świecie czarownic, ale książka stanowi przyjemną lekturę.