Psy i ich niezwykły świat

Okładka książki Psy i ich niezwykły świat praca zbiorowa
Okładka książki Psy i ich niezwykły świat
praca zbiorowa Wydawnictwo: Jedność Seria: "Jedność" dla Dzieci popularnonaukowa dziecięca
31 str. 31 min.
popularnonaukowa dziecięca
"Jedność" dla Dzieci
Il meraviglioso mondo dei cani
Jedność
2013-01-01
2013-01-01
31 min.
Zofia Pająk
psy zachowania ciekawostki

Uważam, że jest to szkodliwa książka. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że jest skierowana dla dzieci. Pozycja stara się poruszać wiele tematów - wychowanie szczeniaka, pochodzenie psa, opisy ras, przywołanie postaci psów w popkulturze na zaledwie 30 stronach. Jest to zwyczajnie niemożliwe, powoduje niesamowite spłycenie treści, która niestety miejscami i bez tego jest szkodliwa i nieaktualna. Merdanie ogonem nie zawsze oznacza radość, psy nie tworzą z ludźmi stada, a rasy psa nie da się opisać w ledwo trzech zdaniach.
Po przeczytaniu wyobraziłam sobie scenariusz, w którym dziecko po przeczytaniu książki poucza rodziców, ktorzy mają rzetelną wiedzę. Nie poleciłabym tej książki nikomu.

• Też psie
  • 5/10 - przeciętna
  • ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Literatura obca
  • ▪ Ciekawostki, popularnonaukowe, edukacyjne...

Dodaj cytat z książki Psy i ich niezwykły świat