Łowca

Paulina Hendel Wydawnictwo: We need YA Cykl: Zapomniana księga (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
2019-05-15
2014-12-01
We need YA
literatura polska dystopia strażnik postapokalipsa demony mitologia słowiańska
Zapomniana księga (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-05-15
literatura polska dystopia strażnik postapokalipsa demony mitologia słowiańska

Hubert po latach odnajduje wreszcie Święcino. Ale nie wszystko wygląda tam tak, jak zapamiętał. Dla mieszkańców osady jest zupełnie obcy i nikt nie proponuje mu od razu posady strażnika. Chłopak musi na nowo zdobyć ich zaufanie. Chociaż wie, co się może za chwilę wydarzyć, nie jest mu wcale łatwiej. Zwłaszcza że zdobywając księgę demonów, zmienił bieg historii. Teraz, mimo...

Jak do tej pory to najlepsza część przygód Huberta i jego przyjaciół. W książce wracają bohaterowie z części pierwszej, Hubert odnajduje Święcino, tym razem historia toczy się trochę inaczej. Akcji jest więcej, niż w poprzednich tomach, dzieje się dużo, a ja niebawem będę kontynuować czytanie serii.

Coś mi nie gra w tej serii, dla mnie jest po prostu ok, fajna rozrywka, nic szczególnego.

Bohaterowie średnio wykreowani, przez trzy tomy nie zżyłam się z żadnym. Każdy kolejny tom coraz bardziej powtarzalny, co robi się nudne. Klimatu apokalipsy nadal mi mocno brakuje. Wiele wątków jest zaczynanych i kończonych po 15 stronach, mało który pogłębiony. Bywaly strony na...

Mój ulubiony tom, ulubionej serii młodzieżowej! Naprawdę mi się to podobało i mam nadzieje że "Wysłannik" będzie przynajmniej tak samo dobry!

Nie wiem co było w tomach 2 ,ale jak pójdę to wezmę.To jest obłędnie wbardzo dobre.Mimo,kilku dłużyzn.Potwory :biesz,leszy,strzyga.
Czyta się świetnie. Karabinem w biesa ,o tak.

Hubert wreszcie trafia do Święcina, jednak na początku budzi nieufność. Nic nie jest takie oczywiste jakby się wydawało, a zagrożenie czycha zarówno ze strony demonów, jak i ludzi... Kolejny tom i kolejna porcja zaskakujących wydarzeń. Z przyjemnością sięgnę po kolejną część.

W “Łowcy” odnalazłam tę Paulinę Hendel, którą pokochałam kilka książek temu. Historia znowu się rozpędza, wydarzenia nabierają tempa i, co najważniejsze, wracają moi ulubieni bohaterowie. W tym tomie oszczędzono nam opisów z życia odradzającego się gospodarstwa czy patroli strażników. Nadal królują demony, ale okazuje się, że nie stanowią jedynego zagrożenia w trudnych...

„Łowca” to trzecia część serii „Zapominana księga”. I z tych trzech, które do tej pory przeczytałam, ta część podobała mi się najbardziej.

W moim odczuciu, w tej książce bohaterowie byli jacyś i dali się zapamiętać. Każdy miał swoje lepsze i słabsze strony, ale byli wyraźni. Niedosyt czuję tylko w kwestii relacji między Hubertem a Izą. Tempo fabuły było lepsze niż w...

Świetna książka, wciągająca fabuła i niespodziewane zakończenie. Cała seria jest godna uwagi, polecam zagłębić się w świat demonów, razem z Hubertem ;)

Hubert po 7 latach odnajduje Święcino. Czy święcinanie przyjmą go równie serdecznie jak za pierwszym razem?

• 2019
  • Chcę w prezencie