Łowca

Okładka książki Łowca
Paulina Hendel Wydawnictwo: We need YA Cykl: Zapomniana księga (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zapomniana księga (tom 3)
We need YA
2019-05-15
2014-12-01
literatura polska dystopia strażnik postapokalipsa demony mitologia słowiańska

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Hubert w końcu odnajduje wieś, o której śnił przed laty. Chłopak jest szczęśliwy, że ponowie spotka ludzi, z którymi tak się zżył, jednak oni go nie znają. Hubert musi na nowo zdobyć ich zaufanie i przyjaźń. Przy okazji chce też uchronić bliskich od śmierci i demonów, jednak nie wszystkie wydarzenia rozgrywają się dokładnie tak jak w jego śnie.

Hubert ma przewagę nad mieszkańcami Święcina. Przez swój sen wie, co się wydarzy, jednak wiele rzeczy ostatecznie nie pokrywa się z tym, co chłopak już przeżył. W tej kwestii autorka niejednokrotnie nas zaskoczy akcją.
Wiele sytuacji z pierwszego tomu się wyjaśni i pojawi się wiele nowych, przez zmianę linii czasowej przez Huberta. Przed chłopakiem wiele trudnych zadań. O ile jego przyjaciel wie o proroczym śnie, to Hubert musi zachować to w tajemnicy przed mieszkańcami Świę­ci­na.

Chłopak oddala się od mieszkańców Dąbrówki. Pewne wydarzenia zniechęca go do powrotu, a później jest już tylko trudniej. Mimo że Hubert oddalił się od Dąbrówki, to wieś nie odcięła się od niego. Kiedy w końcu dojdzie do konfrontacji, Hubert dowie się, jak wiele go ominęło i niekoniecznie będą to przyjemne rzeczy.
Hubert pozostaje rozdarty między Dąbrówką, gdzie mieszkają jego przyjaciele i rodzina, a Święcinem, o którym śnił. Byłam ciekawa, na co chłopak się zdecyduje.

Akcji jest jeszcze więcej niż w poprzednich tomach. Demony stają się pewniejsze i bardziej zuchwałe, ludzie nieprzewidywalni i zdolni do wielu rzeczy, aby zdobyć władzę, wiedzę czy zasoby. Życie staje się jeszcze trudniejsze i mimo że Hubert potrafi wyczuć demony, to nie potrafi wyczuć niebezpiecznych ludzi. Ze strony na stronę autorka zaskakuje obrotem wydarzeń, akcja jest dynamiczna, jest bardzo nieprzewidywalnie, mimo że już po części znamy tę historię.

Wielokrotnie były momenty, w których wstrzymałam oddech. Kolejna świetna książka. Bohaterowie nie zawodzą, są bardzo charakterystyczni i ciężko ich nie polubić. Złe charaktery są naprawę świetną przeciwwagą i dodają mrocznego klimatu historii. Czuć tę postapokaliptyczną atmosferę przez cały czas.
Zakończenie wskazuje, że przygoda bohaterów dopiero się zaczyna. W tym tomie ostatecznie zakończyła się znana nam już z pierwszego tomu historia. Zatoczyła ona krąg, autorka spójnie połączyła pierwsze trzy tomy i kolejne będą już zupełnie czymś nowym. Mam nadzieję, że Hubert z ekipą niejednokrotnie zaskoczą i odbędą mnóstwo przygód.

Hubert ma przewagę nad...

Jestem w rozsybce. Bo ksiazka o tej tematyce ma nieograniczony potencjal, jednak autorka ciagle walkuje to samo, co zaczyna byc meczace w polowie ksiazki (do tego trzeciego tomu). Seria ‘Zapomniana Ksiega’ jest doslownie niczym ‘The Walking Dead’ - zaczelo sie swietnie, ludzie robia wszystko by przetrwac apokalipse, ale z czasem fabula robi sie nudna, bo przygody bohaterow sa praktycznie ciagle takie same badz niemozliwie bardzo podobne do siebie.
Boje sie zabrac za czwarty tom, bo lubie bohaterow tej serii ksiazek, ale obawiam sie, ze bedzie kolejny zawod.

OBYM SIE MYLIŁ. Naprawde chce.

Kocham tą serię połączenie apoksalipsy i słowiańskich legend

Kocham tą serię połączenie apoksalipsy i słowiańskich legend

Na początku książka może się trochę dłużyć, lecz po jakimś czasie sprawy przybierają dość nieoczekiwany obrót. Historia ma swoje mankamenty - przede wszystkim przejawia się tendencja autorki do zasypywania czytelnika masą nieistotnych szczegółów. Zwróciłam też uwagę, tak jak w poprzednich częściach, na liczne przypomnienia o wcześniejszych wydarzeniach. Wiem, że dla niektórych takie wtrącenia mogą być zbawieniem, lecz dla innych (w tym dla mnie) jest to dość irytujące.
Niemniej jednak, biorąc pod uwagę całość, "Łowca", w mojej opinii wypadł wyjątkowo dobrze (szczególnie na tle "Tropiciela"). Fabuła zaintrygowała mnie do tego stopnia, że po przebrnięciu przez pierwsze rozdziały, nie mogłam odłożyć lektury na półkę i skończyłam ją jeszcze tego samego wieczora. W dodatku, choć natrafimy w tej pozycji na wspomniane wcześniej bezcelowe opisy to w kluczowych momentach tempo i dynamika akcji zostały oddane celująco.

Dziecinna i patetyczna. Skąd oni mają broń po 10 latach?

Dziecinna i patetyczna. Skąd oni mają broń po 10 latach?

Lepsza niż poprzednia , z chęcią poznam ciag dalszy, ale mankamenty serii nadal te same, co nie zmienia faktu ,że jest to dobra lektura na nudne wieczory.

Dobrze napisana książka, chociaż czasami mocno przeciągnięta. Końcówka w tym tomie sztampowa, aż do bólu i naprawdę muszę się zastanowić, czy sięgać po dalsze tomy; a szkoda, bo po pierwszym tomie zapowiadało się znacznie lepiej...

„Łowca” to już trzecia część serii „Zapomniana księga” autorstwa Pauliny Hendel i równie zaskakująca, jak poprzednie tomy. Bałam się, że po dwóch pierwszych książkach z tej serii historia stanie się trochę rozciągnięta, naciągana lub po prostu nudna, bo co nowego można wymyślić dla bohaterów, którzy wciąż muszą robić to samo, czyli walczyć z demonami, radzić sobie bez prądu i bieżącej wody itd. Jednak jestem pozytywnie zaskoczona, bo akcja nie zwalnia tempa.

Pojawiają się tutaj nowi bohaterowie i całkowicie nowe wyzwania, którym muszą sprostać Hubert, Ernest i ich kompani, a z każdą stroną tylko przybywa emocji. W świecie pełnym demonów łatwo jest zapomnieć, że ogromnym zagrożeniem dla człowieka może być inny człowiek. Czytając „Łowcę”, czułam się jakbym żyła w ciągłym poczuciu zagrożenia. Tak bardzo wciągnęłam się w losy bohaterów, że na każdym kroku się o nich bałam, a zwłaszcza o Huberta, którego w dalszym ciągu można określić lekkomyślnym w wielu sytuacjach.

Zakończenie tej książki również wzbudziło we mnie niemałą ciekawość, bo pomysł, na jaki wpadł Hubert, może pomóc odbudować powoli na nowo świat i świetnie urozmaicić kolejne tomy tej serii, więc lecę czytać kolejne części, aby poznać dalsze losy bohaterów, których tak polubiłam. Pomimo tego, że postapo jest gatunkiem, za którym nie szaleję aż tak bardzo, to totalnie wkręciłam się w tę serię, a wobec kolejnych części mam duże oczekiwania.

Na półkach: , , , ,

Po rozwleczony początku, akcja przybiera na sile. Ciekawy pomysł na prowadzenie dalej tej historii. Już nie mogę się doczekać jak będzie wyglądało zakończenie tej opowieści.

Fajnie napisana przygodówka fantasy. Ciekawi bohaterowie, fajnie opisane demony, cały czas się coś dzieje. Jedna z lepszych książek przedstawiających postapokaliptyczny świąt i ludzi uczących się żyć od nowa. Jak poprzednie 2 tomy opisałam tak samo, tak też 3 troszkę wydaje się słabszy, zobaczymy co przyniosą pozostałe 2.