Tajemnica gwiezdnego jeziora

Okładka książki Tajemnica gwiezdnego jeziora
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Terra Incognita (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Terra Incognita (tom 1)
Zielona Sowa
2014-05-21
2014-05-21

Zdecydowanie bardziej podobały mi sie Kroniki Archeo.

Taka fajna krótka książka by na chwilkę oderwać się od codzienności. Czyta się ją samorzutnie, wciąga swoją dosyć prostą fabułą i jednym głównym wątkiem bez żadnych bardziej skomplikowanych historii. Dzięki temu można na spokojnie sobie czytać nie zastanawiając się skąd, gdzie co się wzięło.

Myślałam, że to będzie fantastyka, a okazało się że to typowa przygodówka dla dzieci.
Chyba nie trafiła na dobry czas u mnie, bo jeszcze się nie odkleiłam od poprzedniej książki, a akurat tej użyłam właśnie do "zatarcia" tamtej.
Czytała się dobrze i dzieci z pewnością będą zachwycone.
Mnie męczyła niewiarygodność psychologiczna bohaterów i ich straszny marysuizm. Motywacji...

Nie no nawet jest fajna.

Tę książkę porównałabym do domowej babeczki. Wygląda apetycznie, chociaż uważasz, że trochę ją przypaliłaś (obiecujący tytuł i świetna autorka, ale te ilustracje..). Wgryzasz się w ciasto. Cynamon, czekolada...(zaczynasz czytać. dialogi, humor...) Kolejny kęs. Ale co to... Ups, chyba przesadziłaś z tą czekoladą. (tak, coś się dzieje. lecimy balonem, burza... coś słaba ta...

Najlepsza część z tych trzech Agnieszki Stelmaszych. Ale wole czytac inne.

Super seria.
Bardzo ciekawa.

Bardzo fajna książka. Polecam!

Pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Agnieszki Stelmaszyk. Nie słyszałam wcześniej o niej zupełnie, a nowo kupiona seria w bibliotece zachęciła mnie do przeczytania ''Tajemnicy gwiezdnego jeziora''. Książka zaintrygowała mnie i skłoniła do dalszego poznawania ''Terry Incognity'' oraz innych dzieł autorki.
Jest to chyba też moja pierwsza lektura przygodowa i jestem...

Agnieszka Stelmaszyk serduszko me podbiła serią "Kroniki Archeo", dlatego z uśmiechem na ustach sięgnęłam po 1. tom przygód szalonej czwórki i ich rodziców. To bardzo optymistycznie i pouczająco napisana książka. W niedługim czasie, gdy dostanę w bibliotece, sięgnę po następne części cyklu.

• Z biblioteki
  • 2015
  • Wypożyczone z biblioteki
  • 2014
  • 2015

Dodaj cytat z książki Tajemnica gwiezdnego jeziora