W poszukiwaniu siebie

Wydawnictwo Poligraf
2018-12-15
2018-12-15
miłość tęsknota

Na rynku wydawniczym aktualnie możemy znaleźć całe mnóstwo książek o miłości ukazywanej w wielu jej odcieniach i różnorodnych obliczach.
Jednak debiutancka powieść autorstwa Moniki Nowackiej jest pozycją nieszablonową, gdyż jest to połączenie powieści psychologiczno – obyczajowej z elementami poradnika. Autorka w swojej opowieści podejmuje temat zdrowo pojmowanej miłości własnej, która jest niezbędna każdej z nas.

Główną bohaterką jest Laura, atrakcyjna, młoda kobieta z ustabilizowaną sytuacją życiową właściwie na każdej płaszczyźnie bytowania, a mimo tego wciąż czegoś jej brak i nie czuje się szczęśliwa…

Śledzimy jej rozterki, gdy z jednej strony chce zmienić swoje życie, a jednocześnie paraliżuje ją lęk przed zmianami, niewiara w siebie oraz własne możliwości. Obserwując zmagania Laury z pewnością wiele spośród nas zastanowi się na tym, jak często my same trafiamy w podobną spiralę zaniżonego poczucia własnej wartości, rutyny, utartych schematów, stagnacji etc.

Autorka w sposób wyrazisty, a zarazem szczery i przystępny przybliża nam przemyślenia bohaterki na wiele różnych tematów. A opisane rozważania kobiety dotyczące konieczności dokonania egzystencjalnych zmian niepozbawione są znamion targających nią często skrajnych odczuć i emocji.

Jeśli chcecie same przekonać się czy Laura wykaże się odwagą i ostatecznie zdecyduje się sięgnąć po szczęście, czy też postawi na dotychczasową pozbawioną satysfakcji stabilizację to koniecznie przeczytajcie „W poszukiwaniu siebie”.

Jest to powieść dla kobiet i o kobietach Autorka utkała ją z marzeń, pragnień, często bardzo głęboko skrywanych potrzeb oraz wielu różnorodnych emocji przeżywanych właściwie każdego dnia przez miliony kobiet na całym świecie.

Mam nadzieję, iż lektura niniejszej książki nie tylko przypadnie Wam do gustu, ale stanie się także motorem w kierunku modyfikacji Waszej codzienności tak, abyście każdego dnia czuły się wartościowe, spełnione i po prostu szczęśliwe, ponieważ książka te idealnie nadaje się dla osób poszukujących swej drogi do szczęścia, a zarazem do siebie samych.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Zapraszamy na naszą weekendową recenzję <3
"W poszukiwaniu siebie", to książka, którą powinna przeczytać każda kobieta, nie ważne w którym momencie życia się znajduje.
Nie ważne czy jesteś zapracowaną singielką, kochającą matką, wyuzdaną kochanką czy żyjesz w związku, który się już dawno wypalił. Każda kobieta jest inna i potrzebuje czegoś innego od życia, ale jedno jest pewne. Każda z nas pragnie miłości, pragnie wsparcia ukochanego mężczyzny, żeby jego silne ramiona oplatały nas z samego rana, i były ostatnią rzeczą którą czujemy gdy kładziemy się spać.

Laura jest kobietą, która znalazła się na życiowym zakręcie. Nie! stop...Może nie do końca zakręcie, ale dotarła do ślepego zaułka. Nie wie co dalej ze sobą zrobić. Tkwi w związku, który już nie przynosi jej satysfakcji nie wspominając już o gorącym i namiętnym uczuciu. Rutyna. Monotonia. Tak teraz wygląda jej życie. Żyje pracą, wspina się po szczeblach kariery, gubiąc po drodze siebie. Tak dalej żyć nie może. Postanawia wziąć byka za rogi i wyruszyć w podróż.
W Wenecji poznaje przystojnego mężczyznę Antonia, do którego zaczyna przyciągać ją magiczna siła. Pożądanie, a może i coś na kształt uczucia wkrada się w ich relację. Niestety, ale wszystko kiedyś musi się skończyć, a Laura musi wrócić do Polski. Przeżywają razem niesamowite chwile, ale nasz bohaterka dalej nie wie co ma ze sobą zrobić, dalej szuka siebie samej. Jej cień osoby, którą mogła by być prześladuje ją na każdym kroku. Pokazując jaka to ona nie jest silna i pewna siebie. Mami ją życiem, o którym Laura boi się nawet marzyć.
Przelotnie pokazuje tą czerwoną wstążkę, która jest symbolem według nas kontroli nad swoim życiem.
Czy Laura założy tę wstążkę, czy może schowa głęboko w szufladzie?

Książka jest na pewno trudna. Przyznajemy się bez bicia, że zaczęłyśmy ją czytać od początku dwa razy. Dzięki Bogu autorka na końcu wszystko wyjaśniła i tym samym mogłyśmy nasze przypuszczenia potwierdzić.
Na początku, bardzo drażniły nas monologi bohaterki, która wyglądała nie tak bardzo na zagubioną, jak na taką co postradała zmysły. Jednak im dalej się zagłębiałyśmy w lekturę i poznawałyśmy inne aspekty jej życia, innych znajomych i różne kobiety, na różnych etapach swojego życia wszystko stało się jasne i przejrzyste. Ta książka to nie jest książka erotyczna ani żaden ckliwy romans.
To historia kobiet takich jak my, którym może się wszystko rozpaść w jednej chwili. Kobiet które pragną prawdziwego i namiętnego uczucia, których rutyna w związku zabija.
Laura przekonała się na własnej skórze jak to jest. Poznając Antonia popłynęła na fali życia. Zrobiła odważny krok. Poniosły ją emocje.
Jednak gdy przyszedł czas poważnych decyzji znowu się poddała i zagubiła w sobie.
Jaką decyzję podejmie?
Czy prześladująca ją pewna siebie, piękna i atrakcyjna kobieta uzmysłowi Laurze co traci i że życie jest tylko jedne? Że trzeba ryzykować?
A co na to Antonio? Czym dla niego byłą ta znajomość?
Może czas pokaże, że szczęściu trzeba trochę pomóc? Sprowokować los, a miłość przyjdzie we śnie.....

Polecamy bardzo gorąco wszystkim kobietą, tą piękną, dojrzałą i bardzo ważną książkę o kobiecości i trudnych naszych wyborach. Język nie jest łatwy i lekki, potrzeba trochę skupienia i głębszych przemyśleń, ale warto :)
Literatura kobieca​ Dziękujemy za egzemplarze do recenzji :) <3

Zapraszamy na naszą weekendową recenzję <3

Z twórczością autorki zetknęłam się całkiem przypadkiem, dzięki bardzo popularnemu w dzisiejszych czasach medium, jakim jest znany portal społecznościowy Facebook. Z ciekawością zaczęłam studiować biografię Moniki Nowackiej i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że studiowałyśmy ten sam kierunek studiów na tej samej uczelni - obecnie jest to Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, obie również pochodzimy z województwa świętokrzyskiego. Z tym większą radością postanowiłam przeczytać powyższą książkę.

Z opisu, jak też opinii o książce wnioskowałam, że może to być poradnik, jak zmienić swoje życie, być pewną siebie kobietą sukcesu i... poniekąd może nim być, ale tylko w niewielkim stopniu. Przede wszystkim bowiem jest to powieść.

Główną bohaterką jest Laura, kobieta sukcesu, pracująca w branży kosmetologicznej. Ma faceta, super pracę, wydawałoby się, wszystko, czego potrzebuje. Jednak, czy tak jest naprawdę? ...

Więcej znajdziecie na blogu

Tytuł intrygujący - „w poszukiwaniu siebie”. Która z nas nie poszukuje siebie? Nie chce się narodzić i rozpocząć nowe życie? Lubię debiuty, nigdy nie wiem czego się można spodziewać. Spróbujmy więc.

Na okładce w następujący sposób autor i wydawca zachęca do przeczytania:
„Laura przekroczyła właśnie magiczną trzydziestkę i coraz częściej odczuwa chęć zmiany w monotonnym życiu. Od lat żyje w związku z mężczyzną, z którym łączy ją jedynie przyzwyczajenie. Gotowa na miłość, lecz jednocześnie pełna obaw, że tej właśnie nie może spotkać...

Historie Laury i innych pojawiających się w książce kobiet łączą się, dając efekt przeplatających się wydarzeń. W nich czytelniczka odnajdzie cząstkę siebie, by następnie skonfrontować odpowiedzi na pytania, które nieraz zapewne zadawała sobie przed lustrem”.

Bohaterka – Laura, żyje w związku z Piotrem. Niby razem a jednak osobno. Każde z nich ma własne mieszkanie, spotykają się i pomieszkują u Laury. Kobieta jest pracownikiem firmy wprowadzającej na rynek polski i zagraniczny produkty kosmetyczne. Po ukończonym projekcie - wdrożenia na rynek nowego produktu, Laura spontanicznie wybiera się na samotny urlop do Wenecji. Poznaję mężczyznę – Antonia, który zaprasza ją na romantyczne spacery, zwiedzanie miasta. Zakrawa na banalną historię? Pewnie by tak było gdyby nie to, że książka jest pełna głębokich przemyśleń psychologiczno-filozoficznych. Głowna bohaterka prowadzi często wewnętrzny dialog z drugą kobietą. To nic innego jak prześladujące ją sumienie, które umoralnia i blokuje pragnienia by poczuła się kobietą kochaną, wolną i szaloną. Mocno zakorzenione kompleksy wyniesione z rodzinnego domu, utrudniają narodzić się na nowo…

„Tyle minęło czasu i Laura pragnęła powoli zmiany na horyzoncie swojego życia. Miłość, przywiązanie bądź, jak kto woli, przyzwyczajenie do własnych ograniczeń i pragnień, z jednoczesnym poczuciem bezgranicznej samotności wciąż wkradało się w codzienność, utrudniało rozpoczęcie czegoś zupełnie innego niż doczesność. Całym swoim jestestwem dążyła do nieznanych i niekoniecznie niewinnych przeżyć. Coraz częściej marzyła o novum istnienia własnych instynktów. Poznać prawdę o sobie lub na nowo się narodzić, odczuć podniecającą wolę czerpania z życia pełnymi garściami, zachłystywania się naturalnym uśpionym kobiecym pięknem”.

Laura po trosze podobna jest do każdej z nas. Chcemy prawdziwej miłości, ale boimy się wyjść jej naprzeciw. Lękamy się porzucić bezpieczny świat i spróbować kolejny raz. Wpojone przez dom, społeczeństwo zasady są jak kajdany, od których chcemy się uwolnić ale nie wiemy, czy to jest ten moment. Czy nie za dużo możemy stracić? Zaryzykować?

To naprawdę książka o poszukiwaniu siebie w głębi siebie. I uwierzcie mi trudno jest napisać recenzję tej książki. Dlaczego? Bo sama się ciągle zastanawiam, szukam. Może nie warto się nad tym zastanawiać? Tylko po prostu żyć? Realizować swoje pasje, pragnienia?

Przychodzi mi na myśl taki cytat – nie mam pojęcia kogo. Znalazłam kiedyś w Internecie:
„Dopóki nie będziesz szczęśliwy sam ze sobą, nigdy nie będziesz wiedzieć, czy kochasz kogoś z miłości czy z samotności…”
Polecam tą książkę tym którzy poszukują...

Na okładce w następujący sposób autor i wydawca zachęca do przeczytania:

Świetna książka dla kobiet.
Opowiada o rozterkach kobiety, która chce zmienić swoje życie, ale się boi. Jest to bardzo dobry motywator do tego by zrobić coś ze swoim dotychczasowym życiem.
Książka zawiera bardzo dużo opisów i przemyśleń bohaterki. Podjąć ryzyko bycia szczęśliwą i kochaną? Czy zostać przy swojej dotychczasowej, monotonnej codzienności?
Książka może być odnośnikiem do życia wielu z nas i pomaga przełamać rutynę oraz spojrzeć na życie z innej perspektywy, skłaniając czytelnika do przemyśleń.
Polecam

Świetna książka dla kobiet.
Książka może być...

• Zapisana w zeszytku