Czarna wrona

Okładka książki Czarna wrona
J.L. Weil Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Raven (tom 2) Seria: Young fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Raven (tom 2)
Young
Black Crow, Raven #2
Wydawnictwo Kobiece
2018-08-17
2017-03-17
Edyta Świerczyńska

Drugi tom tak samo "niedopracowany" jak pierwszy. Jeden konkretny zwrot akcji to trochę mało jak na prawie 200 stron tekstu... Przeczytam trzeci tom ale raczej z obowiązku niż z przyjemności...

"Czarna wrona" jest drugą częścią trylogii "Raven". Piper po śmierci babci zostaje Białym Krukiem. Na pogrzebie dochodzi do zamieszek. Dziewczyna boi się o bezpieczeństwo brata, więc odsyła go do Chicago do ojca. Jednak gdy brat już odpływa promem, przybywa ktoś inny z odsieczą, dziewczyna jest przerażona. Nie wie co ma dalej począć, na dodatek nie zna swoich umiejętności i sama nie wie, czego może się spodziewać. Za namową swojej wielkiej miłości Zane'a rozpoczyna morderczy trening, który ma ją przygotować do objęcia nowego stanowiska. Dziewczyna oddała mu swoje serce, jednak nie zmienia to faktu, że jest zmuszona poślubić jego brata, pierworodnego syna Śmierci. Czy dziewczyna będzie mogła połączyć się ze swoim ukochanym? Czy zdoła ocalić swoich bliskich?

Autorka stworzyła dobrą młodzieżówkę, przy której można miło spędzić czas. Ta część jest trochę lepsza niż poprzednia. W tej książce akcja zaczyna się już od samego początku. Występuje sporo zwrotów akcji, wydarzenia są ciekawsze i bardziej wciągające. Wydaje mi się, że w tej części bohaterka odrobinę wydoroślała, stała się mądrzejsza, zaczęła podejmować mądre decyzje. Relacja bohaterów nie jest już taka dziecinna, jest za to bardziej dojrzała. Mile mnie to zaskoczyło. Za to Zane momentami działał mi na nerwy, był niezdecydowany, jakby nie wiedział czego chce, to raz kocha, później nie kocha i tak w kółko. Już jak mam się do czegoś przyczepić, to zabrakło mi więcej walki, dynamicznego rozwoju akcji, magi która porywa czytelnika. Treningi które były mdłe, bez wyrazu, żeby było tego więcej ta powieść wypadłaby o wiele lepiej i z pewnością tę historię czytałoby mi się o wiele przyjemniej.

Chyba nie sięgnę po kolejną część.

Chyba nie sięgnę po kolejną część.

Ta część tomu była jak dla mnie bardzo smutna. Końcowa scena była dla mnie szokiem jak i rozczarowaniem że tak właśnie się to potoczyło, szczerze mówiąc popłakałam się jak dziecko, ale z całego serduszka polecam ten tom książek.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza pozycja lutego to "Czarna Wrona", czyli drugi tom Raven autorstwa J. L. Weil.

Piper jest rozdarta po śmierci swojej babci Rose, która była zwiastunką śmierci. Dziewczyna poza odziedziczeniem ogromnej fortuny dostaje w spadku również funkcję po babci. Tylko jak ma wypełniać swoje obowiązki skoro do niedawna nie była ich świadoma i nie wiele wie o nadnaturalnym świecie żniwiarzy. W dodatku wbrew swojej woli na mocy starego paktu została zaręczona z pierworodnym synem śmierci. Niestety nie tym, do którego żywi głębsze uczucia. Jakby tego bałaganu było mało jej ojciec wciąż się nie odzywa, a w obliczu ostatnich wydarzeń powinna odesłać brata do domu. Aby uchronić go przed złym losem.

Nie wiem czemu ale od pierwszych stron ciężko mi się czytało ten tom. Za dużo śmierci, straty bliskich i żałoby pojawia się w tej części. Może nie powinnam czytać tej książki teraz. Ale pierwszy tom czytałam nie tak dawno temu i byłam bardzo ciekawa co dalej. Nie wiem co się stało. Ale faktycznie drugi tom jest bardzo dramatyczny. To miało być coś lekkiego ale wychodzi na to, że dopiero się przerzucę na lżejszą lekturę. W każdym razie polecam każdemu, komu podobał się pierwszy tom.

Powracamy do świata Żniwiarzy i do młodych ludzi, którzy muszą stawić czoła swojemu przeznaczeniu.

W tej części Piper musi zmierzyć się ze stratą babci oraz wysłaniem brata z dala od wyspy a także skupić się na treningu, bo przecież Biały Kruk nie może być nie doszkolony.
W tych najgorszych chwilach zawsze towarzyszy jej Zane ale niestety dla dobra wszystkich muszą trzymać się na dystans.
Ataki na Piper nie ustają.
Codziennie jej życie jest zagrożone i nie pomaga w tym pojawienie się jej przyjaciela, który jednak chce być kimś innym.

"Czarna Wrona" to przesiąknięta emocjami książka. Teraz akcja nabiera tempa, bohaterowie muszą radzić sobie na różne sposoby w różnych momentach życia. Walchlarz emocji jest w tej książce bardzo duży. Nie mają łatwo i wychodzi na to, że lepiej nie będzie.
Podoba mi się ta fantastyka, trafiła do mnie a bohaterów polubiłam. Zane jest wspaniałym Żniwiarzem, przyjacielem i ochroniarzem, który zapadnie mi w pamięć.

Książka utrzymuje poziom pierwszej części. Równie lekko napisana, szybka akcja, ciekawa i zaskakująca fabuła, główna bohaterka troszkę mniej irytująca. Powieść się wręcz pochłania,a nie czyta.

Naiwnie wierząc w jakąś magiczną przemianę głównej bohaterki, która sprawi, że będzie się czytało łatwiej, bardziej interesująco, bez irytacji i prychania nad denerwującymi przemyśleniami i czynami Piper - sięgnęłam po tom 2. Niestety, więcej męczącej księżniczki, wymyślnych emocjonalnych dramatów i nielogicznych sytuacji. Najbardziej denerwuje mnie fakt, że gdyby był inny dobór bohaterki, to ta fabuła, pomysł i akcja miałyby zupełnie inny wymiar, klimat i czytałoby się z zapartym tchem. Ale jest Piper i tylko 3 gwiazdki. Na Symetrię Dusz już się raczej nie skuszę.

Przeznaczenie zawsze Cię dogoni.

Przeznaczenie zawsze Cię dogoni.

Drugi tom świetnej serii z gatunku romans paranormalny. Piper jest rozdarta po między obowiązkiem a głosem serca. Jednak wszyscy wiedzą, że Piper musi podjąć naukę i opanować swoją stopniowo uwalniającą się moc i techniki walki. Oczywiście z pomocą przyjdzie jej Zane oraz jego rodzeństwo. Czy Piper wypełni wolę innych co do jej małżeństwa czy postanowi postąpić zgodnie z samą sobą i wybierze swojego ukochanego? Co zwycięży tradycja i przestarzałe poglądy czy miłość i wyjątkowa więź?