Czarna wrona

Okładka książki Czarna wrona J.L. Weil
Okładka książki Czarna wrona
J.L. Weil Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Raven (tom 2) Seria: Young fantasy, science fiction
Raven (tom 2)
2017-03-17
Edyta Świerczyńska

Świetna!!!

Świetna!!!

Nie tak ciekawa jak pierwsza część. Mało akcji, zbyt wiele wątków o uczuciach, które się powielały. Dopiero pod koniec fabuła nabrała tempa.

Kocham całą trylogię całym sercem❤️.A Zane jest moim książkowym mężem którego kocham z całego serducha. Choć przyznam że pierwszy tom mnie bardziej zaciekawił to na końcówka ŁAŁ. Okładka pierwszego tomu jest chyba najładniejsza jaką mam
Polecam :)

Polecam :)

Babcia Piper nie żyje. Od teraz dziewczyna przejmuje nie tylko jej moc, ale również obowiązki. Zostaje Białym Krukiem, najwyższym w hierarchii Żniwiarzy. Losy wielu ludzi, zależą od jej decyzji. Teraz trenuje swoje nowe moce. Nie ma już bezpiecznego miejsca dla jej bliskich, a niektórzy za znajomość z nią zapłacą życiem.
Piper musi zadecydować, czy wejść w małżeństwo z Zanderem, bratem jej ukochanego, które może powstrzymać wojnę czy poświęcić wszystko dla miłości do Zane'a, z którym łączy ją więź dusz.

"Za często słyszałam wiatr wzywający moje imię - to wezwanie, któremu nie potrafię odmówić. W świecie szarości i bieli ja widziałam ciemność."

Jeśli podobała Wam się pierwsza część serii Raven Hollow, to jestem pewna, że druga część też się Wam się spodoba. Skupia się ona na moralnych rozterkach głównej bohaterki, której cały świat zwalił się na barki. Widzimy jej determinację w pracy nad sobą oraz odkrywaniu całego wachlarza zdolności. Wygląda również na to, że autorka posłużyła się motywem Banshee. Już od pierwszych stron pojawiają się dynamiczne sceny akcji, które zachwycają wielkim finałem tuż na zakończenie. Ludzie umierają, zmory powracają, a sekrety wychodzą na jaw. Pisarka dała nam odpowiedzi na wiele pytań, a także rozwinęła wszelkie wątpliwości, jakie miałam jeszcze podczas pierwszej części.

Piper straciła wszystko. Nie tylko rodzinę, której nigdy nie miała, ale również nadzieję, możliwość podejmowania decyzji, a nawet własną tożsamość. Już nie wie, kim jest ani, co powinna. Nawet szansa na miłość stoi teraz pod znakiem zapytania. Jej dusza tworzy jedność, będąc zsynchronizowana z cudownym Zane'em. Chłopak od poprzedniej części stracił na tajemniczości, ale wciąż jest sarkastycznym, uroczym, złym chłopcem i skradł nie tylko serce bohaterki, ale i moje. Niestety oboje czują, że w obliczu wymaganych przez wszystkich zaręczyn Piper z Zanderem, muszą trzymać się na dystans, jeśli chcą wciąż być w swoim życiu. Lepsza sprawa, w ogóle im się to nie udaje, z czego się cieszę, bo ich spotkania to moje ulubione momenty w całej książce. To, co się z nimi dalej stanie, było tym, co najbardziej mnie ciekawiło, gdy sięgałam po tę pozycję. Ich relacja jest dla mnie na pierwszym miejscu, gdy czytam i po prostu ją uwielbiam. Chemia pomiędzy nimi jest widoczna jak na dłoni.

Pojawia się niestety o wiele mniej braci Hunterów, a także samej Zoe, którzy dodawali humoru i uroku historii. Obecność jakichkolwiek bohaterów z pierwszego tomu jest zmniejszona do minimum. Weil skupia się bardziej na misji Piper i pokazuje nam nowe postaci, mroczniejszą stronę Żniwiarzy, a także rodzinę i przyjaciół dziewczyny z jej starego życia. To, co jeszcze zauważyłam w tej części, to że straciła swój tajemniczy, morski, małomiasteczkowy klimat na rzecz fantazji i magii, ale nie przeszkadzało mi to jakoś szczególnie bardzo.

Czarna Wrona to lekkie fantasy z nutą humoru i świetnym wątkiem romantycznym. Myślę, że ta seria jest idealna dla fanów paranormalnych klimatów Jennifer L. Armentrout czy Lauren Kate. Nie brak jej wad, ale czyta się ją niezwykle przyjemnie i ma świetny klimat. Wciągnięcie się w nią od pierwszej strony i nie oderwiecie aż do końca!

"Byliśmy sobie pisani. A ja byłam już zmęczona walką z wszechświatem."

Piper musi zadecydować, czy wejść w małżeństwo z...

Bardzo ciekawa, wciągająca, polecam całą serię.

Bardzo ciekawa, wciągająca, polecam całą serię.

Niestety. Gorsza część od pierwszej. Piper tak samo beznadziejna jak w Białym Kruku.

Drugi tom tak samo "niedopracowany" jak pierwszy. Jeden konkretny zwrot akcji to trochę mało jak na prawie 200 stron tekstu... Przeczytam trzeci tom ale raczej z obowiązku niż z przyjemności...

"Czarna wrona" jest drugą częścią trylogii "Raven". Piper po śmierci babci zostaje Białym Krukiem. Na pogrzebie dochodzi do zamieszek. Dziewczyna boi się o bezpieczeństwo brata, więc odsyła go do Chicago do ojca. Jednak gdy brat już odpływa promem, przybywa ktoś inny z odsieczą, dziewczyna jest przerażona. Nie wie co ma dalej począć, na dodatek nie zna swoich umiejętności i sama nie wie, czego może się spodziewać. Za namową swojej wielkiej miłości Zane'a rozpoczyna morderczy trening, który ma ją przygotować do objęcia nowego stanowiska. Dziewczyna oddała mu swoje serce, jednak nie zmienia to faktu, że jest zmuszona poślubić jego brata, pierworodnego syna Śmierci. Czy dziewczyna będzie mogła połączyć się ze swoim ukochanym? Czy zdoła ocalić swoich bliskich?

Autorka stworzyła dobrą młodzieżówkę, przy której można miło spędzić czas. Ta część jest trochę lepsza niż poprzednia. W tej książce akcja zaczyna się już od samego początku. Występuje sporo zwrotów akcji, wydarzenia są ciekawsze i bardziej wciągające. Wydaje mi się, że w tej części bohaterka odrobinę wydoroślała, stała się mądrzejsza, zaczęła podejmować mądre decyzje. Relacja bohaterów nie jest już taka dziecinna, jest za to bardziej dojrzała. Mile mnie to zaskoczyło. Za to Zane momentami działał mi na nerwy, był niezdecydowany, jakby nie wiedział czego chce, to raz kocha, później nie kocha i tak w kółko. Już jak mam się do czegoś przyczepić, to zabrakło mi więcej walki, dynamicznego rozwoju akcji, magi która porywa czytelnika. Treningi które były mdłe, bez wyrazu, żeby było tego więcej ta powieść wypadłaby o wiele lepiej i z pewnością tę historię czytałoby mi się o wiele przyjemniej.

Chyba nie sięgnę po kolejną część.

Chyba nie sięgnę po kolejną część.

Ta część tomu była jak dla mnie bardzo smutna. Końcowa scena była dla mnie szokiem jak i rozczarowaniem że tak właśnie się to potoczyło, szczerze mówiąc popłakałam się jak dziecko, ale z całego serduszka polecam ten tom książek.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to