Oszukani przez Aliantów

Szlak Andersa (tom 28)
historia
historia II wojna światowa

11920

Wciąż jeszcze trochę trudno się przyzwyczaić do czytania tych słów, które wypowiadano w Polsce po wojnie w wielu domach, ale już nikt w PRL nie śmiał ich wprost napisać: Polacy, jako sojusznik aliantów po II wojnie światowej zostali zdradzeni. A przyjęta przez zwycięskie mocarstwa Karta Atlantycka, mająca gwarantować samostanowienie narodów w niezmienionych granicach, ...

Dyskusje

• Nauki społeczne - historia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Oszukani przez Aliantów