Dylemat przełomowej innowacji

Okładka książki Dylemat przełomowej innowacji
Joshua Gans Wydawnictwo: Kurhaus Publishing Seria: Biznes horyzonty biznes, finanse
biznes, finanse
Biznes horyzonty
The Disruption Dilemma
Kurhaus Publishing
2018-05-15
2018-05-15
Zofia Soszyńska
ekonomia innowacje

A mnie się ta książka podobała. Nie jest jakoś mocno wnikliwa, ani przełomowa, ale pokazuje procesy, ryzyka i strachy w przechodzeniu od starego do nowego, co nie wszystkim się zresztą udaje, bo upada wielu graczy kurczowo trzymających się rozwiązań starych, zwłaszcza tych, które w przeszłości przyniosły im sukces. Książka pokazuje proces podejmowania decyzji w sytuacji dużej niepewności, a także opór jaki stawiają „tłuste koty” wewnątrz firmy. Pokazuje jak trudną sztuką jest zarządzanie biznesem, który jest liderem rynku. Demonizujmy korporacje, a tam na stanowiskach zarządzających często są zwykli ludzie, którzy czasem źle oceniają sytuację, podejmują nietrafne decyzje i popełniają błędy. Bardzo ciekawe.

Dodaj cytat z książki Dylemat przełomowej innowacji