Władca ciemności

Okładka książki Władca ciemności
Donato Carrisi Wydawnictwo: Albatros Cykl: Marcus (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2019-01-30
Jan Jackowicz
Jan Jackowicz literatura włoska

Oficjalne recenzje i

Gdy zapada ciemność, budzą się demony

Link do recenzji

496 70 383

Kolejna świetna książka Donato Carrisi. Książka wciąga id pierwszych stron i trzyma w napięciu aż do ostatnich. Historia penitencjariusza niesamowita wecwsxystkich trzech częściach podobnie jak wiele jest faktów autentycznych. Polecam

Polecam. Dobrze wymyślona historia.

Polecam. Dobrze wymyślona historia.

Książka zaskakuje z każda stroną.. Błyskotliwa, wspaniała opowieść.

Książka zaskakuje z każda stroną.. Błyskotliwa, wspaniała opowieść.

Kolejna rewelacyjna ksiazka mojego juz ulubionego autora . Nie zawiodlam sie . Świetna akcja, bardzo duzo sie dzialo , tak jak lubie. Ciekawie rozbudowane postacie. Jedynie do czego moge sie przyczepic to czasami zbyt rozlegle opisy , jednak mozna to przezyc Jak najbardziej polecam.

Jedna z największych aglomeracji Europy - Rzym, zostaje na około dobę pozbawiona prądu i łączności ze światem, nie funkcjonuje pogotowie ani policja, a nie gorsza wszystko wskazuje na to, że gdzieś w Wiecznym Mieście grasuje psychopatyczny morderca. Ten pomysł na zwieńczenie trylogii poświęconej Marcusowi,
łowcy anomalii, zdecydowanie zapowiadał się ciekawie, dlatego kiedy w mniej więcej połowie lektury wszedłem na ten portal aby zobaczyć średnią ocen książki, byłem nieco zszokowany dość przeciętnym wynikiem. Na ówczesnym etapie byłem przekonany, że to świetny kryminał, zdecydowanie najlepszy z cyklu całego cyklu. Czar wkrótce prysł, wrażenie to minęło po przeczytaniu 2/3 powieści. Wówczas interesująca początkowo fabuła przerodziła się w dość absurdalną i zdecydowanie przesadzoną, przywodzącą nieco na myśl kiepskie filmy z lat 90., historię "mistyczno-sekciarską", zupełnie niepasującą do poprzednich dwóch części. Niektóre wątki w ogóle nie trzymają się kupy, inne kończą się w kompletnie niezrozumiały i bezsensowny sposób, a do tego zakończenie jest dość przewidywalne, zwłaszcza w zakresie tego, kto odpowiada za cały ambaras. Co gorsza autor ani przez moment nie powrócił do wątku kończącego "Trybunał dusz", na co liczyłem podczas lektury. Najsłabsza część cyklu, ocena zawyżona dzięki dobremu poziomowi na pierwszych dwustu stronach.

łowcy anomalii, zdecydowanie zapowiadał się ciekawie, dlatego...

Się autor rozpędził z tymi tajemnicami i apokalipsą tak, że miałam wrażenie, że wyciąga ze swojego kapelusza królika za królikiem. Stanowczo najsłabsza część chociaż potencjał był.

Książka rewelacyjna, rewelacyjnego autora. Akcja trzyma w napięciu do samego końca. Rewelacja!

Ostatni tom wciągającego kryminału. Mam wrażenie, że wszystko co najlepsze autor zostawił na koniec. Rozwiązanie tajemnicy na końcu zaskoczy nie jednego czytelnika. Polecam. Trylogia Donato Carrisi jest lekturą obowiązkową dla wielbicieli dobrego, przepełnionego tajemnicami kryminału.

to chyba najsłabsza z trzech części. autor poszalał z okolicznościami akcji. w tak rozwiniętym kraju można było przewidzieć i wprowadzić wystarczające siły zabezpieczające blackout. do tego, na upartego można było przeczekać, a nie szaleć po mieście pełnych "zombie".

To moje pierwsze spotkanie z serią i autorem. Niestety bardzo nieudane, po lekturze nie mam ochoty sięgać po inne części, może przekonają mnie opinie innych użytkowników serwisu:). Książka sensacyjna, którą słabo trzyma w napięciu to zła książka,to mój pierwszy zarzut. Drugi- absolutnie absurdalne wyjaśnienie sprawy i zamknięcie niemal każdego wątku. Próbuje je dopasować do fabuły i za każdym razem wychodzi, że jest to szyte grubymi nićmi lub pojawia się jakąś wielką nielogiczna dziura. Jestem rozczarowana.