Pomocnik historyczny nr 1/2018; Rewolta 1968

Redakcja tygodnika Polityka Wydawnictwo: Polityka Seria: Pomocnik historyczny Polityki czasopisma
Polityka
1968 kontrkultura
czasopisma
Pomocnik historyczny Polityki
1968 kontrkultura

kumulacja wiedzy. jak zawsze POLITYKA na wysokim poziomie

Rok 1968, kojarzy się większości Polaków (przynajmniej trochę znających historię) dość jednoznacznie: Marzec 1968 i "praska wiosna", nie inaczej było ze mną, jednak wielokrotnie spotykałem się z określeniem pokolenie 68, w odniesieniu do zachodnich kręgów kulturowych, zarówno intelektualistów jak i twórców kultury, tu niestety moja wiedza była dużo uboższa.
Jak obszerny...

Kompendium wiedzy o roku 1968. Autorzy biorą pod analizę wydarzenia z krajów na całym świecie. Rewolta tyczyła się wokół idealistycznych, wolnościowych i rewolucyjnych haseł. znajdziemy tutaj między innymi wydarzenia z Pragi, Paryża, Warszawy czy Niemiec. Dużego smaczku nadaje tło historyczne i nastroje opisane w Ameryce Łacińskiej, Afryce czy na Bliskim Wschodzie.

Polecam...

„Pomocnik historyczny Polityki. Rewolta 1968” to przewodnik po roku 1968. Dowiadujemy się z niego o przełomowych wydarzeniach i zjawiskach, które wpłynęły na losy świata. A w roku tym działo się sporo...
Właściwie rok 1968 był kulminacją fali zmian, która przetoczyła się przez cały świat w latach sześćdziesiątych. To właśnie wtedy do głosu doszło pierwsze powojenne...

• Historia
  • Posiadam e-prasa