NAJWAŻNIEJSZA RZECZ

biznes, finanse
MT Biznes
2012-05-11
2012-05-11

Jedna z lepszych książek inwestycyjnych jakie miałem okazję przeczytać.

Jedna z lepszych książek inwestycyjnych jakie miałem okazję przeczytać.

Pozycja wybitna i obowiązkowa dla każdego inwestora (moim zdaniem) - ogólne prawidła i spostrzeżenia dot. inwestowania, które przy każdym podejściu do książki można odkrywać na nowo.

Książka wprowadza około 20 ogólnych porad. Niestety, większość z nich jest na tyle ogólna, że początkujący lub średniozaawansowany, indywidualny inwestor wkładający część swoich oszczędności w akcje i ETF niewiele wyciągnie z tych porad (a przynajmniej z większości),szczególnie jeśli nie ma wykształcenie "okołoekonomicznego". Aby w pełni zrozumieć i umieć efektywnie wykorzystać te porady trzeba mieć już wiedzę z ekonomii, wyceny spółek, posiadać rozeznanie ogólne w branżach i w aktualnej sytuacji rynkowej czy interesującej nas branży. Książka jako uzupełnienie lub zmianę mentalności, ale nie do nauki jak wybierać spółki czy ETF do inwestycji.

Super ciekawa lektura . Spora dawka wiedzy - porad na temat ryzyka w inwestowaniu i nie tylko.

Moja ulubiona książka o inwestowaniu w wartość. Konkretna, kiedy trzeba. Ogólna, gdy można, bo słuchacz i tak by się zanudził, czytając tabele w rodzaju książek Grahama lub Damodarana. Dobra lektura na czas zimowy.

"Oczami laika nie krytyka, to tylko moja subiektywna opinia pamiętajcie o tym proszę:) ". Będzie krótko i na temat. Jeśli ktoś chciałby się coś dowiedzieć o inwestowaniu (wykresy, spółki itd) to nie ta książka. Z tej książki mozna się dowiedzieć jak mentalnie się przygotować do całego procesu inwestycyjnego i na co zwracać uwagę w trakcie jego trwania, czego sie wystrzegać. Plusem nie wątpliwie jest fakt ze autor to prawdziwy inwestor posiadający fundusz inwestycyjny, o którym ciągle wspomina (naprawdę ciągle). To teraz minusy. Sam sposób w jaki ta książka została napisana, jest dość męcząca do czytania(dla mnie była na początku) musze przyznać. Zlepek autora artykułów z przeszłości które sa dodatkowo opisane i wyjasnione o co wtedy dokladnie chodzilo i czego te artykuły dotyczyły. Ehh masło maślane trochę. I do tego chyba w kazdym rozdziale jakis cytat z Warrena Buffetta (ileż można, to nie książka o nim przecież). Niewątpliwie można coś z niej sie dowiedzieć, czy nawet chwilę sie zastanowić nad tym wszystkim, a czasem zirytować czytając banały.

P.s Cytując klasyka "ale mogłem czegoś nie doczytać" także proponuje sprawdzić 😉

Bardzo dobra książka pod wieloma względami. Na rynku jestem już kilka lat plus przeczytałem parę książek z psychologii a mimo to czytało się przyjemnie i można było się czegoś dowiedzieć. Poza tym dużą wartością dodaną jest fakt iż autor to zarządzający funduszem inwestycyjnym z wieloletnim doświadczeniem. Funduszem którego wyniki można sprawdzić w każdej chwili a nie jak u wielu szkoleniowców tylko w excelu. Polecam wszystkim

Polecam, książka na swój sposób odkrywcza. Zgadzam się z zaletami książki wymienionymi przez przedmówców.

Bardzo dobra książka o inwestowaniu na giełdzie. Nie ma w niej wzorów matematycznych i szczegółowych analiz, natomiast znajdziemy tutaj porady dotyczące psychologi i podejścia do swoich inwestycji. Rozdziały są krótkie i zwięzłe, zawierają skondensowaną wiedze na poruszany temat. Każdy inwestor wyciągnie z niej coś dla siebie.

no fajna, ale czemu taka droga? no chyba że autor przeznaczył honorarium na cele charytatywne, to bym przyklasnął

• Finanse
  • Inwestowanie