Najsłynniejsze okręty podwodne

Okładka książki Najsłynniejsze okręty podwodne David Ross
Okładka książki Najsłynniejsze okręty podwodne
David Ross Wydawnictwo: Alma-Press Seria: Panorama techniki wojskowej militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
9788370206918
Grzegorz Siwek
okręt podwodny

"Wybrane i opisane"
"Najsłynniejsze okręty podwodne" to opis wybranych przez autora kilkudziesięciu jednostek. Czy pisanie "najsłynniejszy" o okręcie na temat którego jest tak mało danych, że jest on nieznany, jest zasadne? Moim zdaniem troszkę nie trafiony tytuł. Druga rzecz to sposób korekty. Jeżeli są błędy to trzeba je usunąć, lub skorygować a nie zamieszczać i pod nimi pisać, że są to błędy. Takie marnowanie papieru.
Książka jest podzielona na dwie części - okręty do końca II W.Ś. i te powstałe po tym czasie. Opis każdego okrętu to duży rysunek i kilka pomniejszych, czasami zdjęcia i dość zwięzły tekst. Niestety nie są objaśniane pojęcia i szary człowiek przeczytawszy, że okręt jest wyposażony w system kierowania ogniem ISUS 90-1 lub TCS marki STN może czuć się zagubiony.
Książka jest pięknie wydana w lakierowanej twardej oprawie i na kredowym dobrej jakości papierze. Cena okładkowa 70 zł jest zbyt duża na taką szczątkową publikacje. Ja swój egzemplarz dostałem w przecenie za 25 zł. I dlatego jest on w mojej biblioteczce.

"Wybrane i opisane"

• Książki Żana
  • Kolejka
  • Okręty i wojna na morzu
  • Posiadam (papier)

Dodaj cytat z książki Najsłynniejsze okręty podwodne