rozwińzwiń

Mikologia. Przewodnik do ćwiczeń terenowych i laboratoryjnych

Okładka książki Mikologia. Przewodnik do ćwiczeń terenowych i laboratoryjnych Anna Bujakiewicz, Maria Lisiewska
Okładka książki Mikologia. Przewodnik do ćwiczeń terenowych i laboratoryjnych
Anna BujakiewiczMaria Lisiewska Wydawnictwo: Bogucki Wydawnictwo Naukowe Seria: Biblioteka Pomocy Dydaktycznych nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
92 str. 1 godz. 32 min.
Kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Seria:
Biblioteka Pomocy Dydaktycznych
Tytuł oryginału:
Mikologia. Przewodnik do ćwiczeń terenowych i laboratoryjnych
Wydawnictwo:
Bogucki Wydawnictwo Naukowe
Data wydania:
2003-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2003-01-01
Liczba stron:
92
Czas czytania
1 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
8389290243
Średnia ocen

9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Rocznik Naukowy Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra" I Marek Bąkowski, Rafał Bernard, Lech Buchholz, Barbara Bugajna, Dorota Celka, Sławomir Janyszek, Lech Kaczmarek, Tadeusz Kałuża, Andrzej Kepel, Piotr Klimaszyk, Lechosław Kuczyński, Maria Lisiewska, Irmina Maciejewska, Beata Messyasz, Tomasz S. Osiejuk, Albin Pawłowski, Dorota Rzepka, Paweł Urbański, Lubomira Ważyńska, Joanna Ziomek
Ocena 0,0
Rocznik Naukow... Marek Bąkowski, Raf...
Okładka książki Polskie badania geobotaniczne poza granicami kraju Stanisław Balcerkiewicz, Adam Barcikowski, Adam Boratyński, Janina Borysiak, Kazimierz Browicz, Andrzej Brzeg, Anna Brzeg, Anna Bujakiewicz, Andrzej Chlebicki, Rade Drenkovski, Eugieniusz Dubiel, Jerzy Fabiszewski, Krystyna Falińska, Janusz Bogdan Faliński, Barbara Godzik, Wojciech Granoszewski, Krystyna Grodzińska, Wanda Gugnacka-Fiedor, Małgorzata Guzikowa, Zofia Heinrich, Janusz Hereźniak, Bogdan Jackowiak, Marek Kasprowicz, Halina Komorowska, Jan Kornaś, Jerzy Kurzyński, Karol Latowski, Maria Lisiewska, Stanisław Lisowski, Stefania Loster, Janusz Łuszczyński, Ewa Madeyska, Tomasz Majewski, Kazimiera Mamakowa, Karol Marhold, Aca Marković, Paul F. Maycock, Anna Medwecka-Kornaś, Stefan Michalik, Zbigniew Mirek, Teresa Mrozińska, Andrzej Obidowicz, Maria A. Olech, Anna Pacyna, Franco Pedrotti, Halina Piękoś-Mirkowa, Witold Plichta, Krzysztof Rostański, Anna Rusińska, Tatiana B. Ryłowa, Jadwiga Stasiak, Jerzy Staszkiewicz, Leon Stuchlik, Keiichi Sugiyama, An Gi Sun, Florian Święs, Wojciech Szwed, Zygmunt Tobolewski, Kazimierz Tobolski, Zofia Tomczyńska, Krystyna Towpasz, Danuta Tumidajowicz, Krystyna Wasylikowa, Karol Węglarski, Jan J. Wójcicki, Władysław Wojewoda, Halina Wojterska, Maria Wojterska, Teofil Wojterski, Bronisław Wojtuń, Lesław Wołejko, Adam Zając, Maria Zając, Kazimierz Zarzycki, Ewa Zastawniak, Jerzy Zieliński, Waldemar Żukowski
Ocena 0,0
Polskie badani... Stanisław Balcerkie...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
962
962

Na półkach: ,

Dobrych książek o grzybach jest w Polsce niewiele. Ta jest jedną z lepszych jakie miałem w rękach. Nie jest to kolorowy przewodnik dla grzybiarza. To porządne, wybitne wręcz wydawnictwo omawiające grzyby i pomocne w ćwiczeniach laboratoryjnych i zajęciach terenowych.
Książka rozpoczyna się krótkim wstępem. Po nim autorki przedstawiają charakterystykę grzybów i ich pozycję w świecie organizmów żywych. Następnie omówiona zostaje systematyka grzybów przyjęta w przewodniku. Trzeci rozdział omawia grupy troficzno-siedliskowe grzybów (grzyby symbiotyczne, pasożytnicze, saprotroficzne, wewnętrzne - endofity). Czwarty rozdział mówi o grzybach wielkoowocnikowych w wybranych zbiorowiskach leśnych środkowej Wielkopolski. Udział grzybów rozpatrywany jest w fitocenozach łęgu wiązowo-jesionowego, grądu niskiego i wysokiego, buczyny niżowej, subatlantyckiego boru świeżego oraz boru chrobotkowego. Ostatni rozdział zajmuje się cechami morfologicznymi grzybów wielkoowocnikowych przydatnymi przy identyfikacji gatunku. Omówione zostają najważniejsze cechy makroskopowe i mikroskopowe, które należy przy oznaczaniu grzybów wziąć pod uwagę.
Książka dla miłośnika biologii będzie wielce interesująca. Przewodnik jest niezwykle ciekawy i może być bardzo przydatny zarazem. Znakomita to publikacja. Pochwały cisną się na usta i zachęcam do lektury tej nietuzinkowej książki.

Dobrych książek o grzybach jest w Polsce niewiele. Ta jest jedną z lepszych jakie miałem w rękach. Nie jest to kolorowy przewodnik dla grzybiarza. To porządne, wybitne wręcz wydawnictwo omawiające grzyby i pomocne w ćwiczeniach laboratoryjnych i zajęciach terenowych.
Książka rozpoczyna się krótkim wstępem. Po nim autorki przedstawiają charakterystykę grzybów i ich pozycję w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    4
  • Posiadam
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Mikologia. Przewodnik do ćwiczeń terenowych i laboratoryjnych


Podobne książki

Przeczytaj także