Falklandy. Harriery RAF atakują!

Jerry Pook Wydawnictwo: KsiazkaLotnicza.pl militaria, wojskowość
RAF Harrier Ground Attack Falklnads
militaria, wojskowość
Agata Trzcińska-Hildebrandt
Falklandy Harrier RAF wojna wspomnienia pilot 1982

Książka warta przeczytania. Autor w bardzo barwny sposób opisuje działania lotników RAF podczas wojny o Falklandy. Niestety polska redakcja tekstu jest na słabym poziomie dużo literówek, nie popisała się również redakcja techniczna.
W książce brakuje przypisów czy słownika do pojęć związanych z lotnictwem użytych przez autora.

Książka jest cennym świadectwem konfliktu falklandzkiego od strony brytyjskiej, spisanym przez naocznego świadka. Jest poza tym krzepiąca, ponieważ pokazuje, że niekompetencja, chamstwo i brak zdrowego rozsądku u osób "na stanowisku" nie są wyłącznie polską specyfiką. Jeśli nawet autor nieco przesadza, to choćby podane przez niego fakty mówią same za siebie. Po przeczytaniu...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Passion for Aviation - My Library
  • Planuję kupić
  • Książki lotnicze
  • Lotnictwo
  • Mam wersję papierową
  • Reportaż/ literatura faktu

Dodaj cytat z książki Falklandy. Harriery RAF atakują!