Kobiece serce. 101 medytacji

WAM
2016-06-27
2016-06-27
9788327711953

Piękna książka. Polecam czytać w niesamowitych warunkach przyrodniczych, wtedy odczuwana jest jeszcze mocniej i trafia do nas jeszcze bardziej. W moim przypadku czytana nad jeziorem, na pomoście, w otoczeniu nikogo... Pozwala zajrzeć w głąb siebie, wyszukać nawet najbardziej skrywane przez nas emocje, gdzieś na samym dnie... Pozwala się zatrzymać i przeanalizować dogłębnie nasze życie, czego chcemy, czego pragniemy, dokąd zmierzamy... Pozwala zbliżyć się do Boga jeszcze bardziej. Polecam serdecznie!

Świetna lektura! Ćwiczenia zawarte w tej małej, pięknie wydanej graficznie książeczce są wspaniałą okazją do poznania samej siebie i uświadomienia sobie, jak widzi nas Bóg. Myślę, że to pozycja dla kobiet wierzących, ponieważ zachęca nie tylko do modlitwy, ale także nakłania do pracy z Pismem Św.

Kobiece serce jest tak zbudowane, że ciągle martwi się o innych: o rodzinę, pracę, swoich przyjaciół, a czy kiedyś myślałaś o sobie? Nie tylko w tej sferze fizycznej, ale i psychicznej?

Jezus zachęca nas abyśmy codziennie na pewien czas wszystko odstawiły i odpoczęły w Bożej miłości.
Pomyśl ile czasu możesz poświęcić na medytacje: pięć minut, dwadzieścia, a może godzinę?

Gdy z niechęcią oglądasz w lustrze swoje zmarszczki lub gdy we włosach pojawi się pierwszy siwy włos, jest ktoś kto odzwierciedla dla Ciebie tę wierność Boga. Może mąż, partner lub inna bliska sercu Ci osoba.
Pomyśl przez chwilę o miłości tej osoby, a następnie zanurz się w miłości Boga przychodzącej poprzez tę osobę.

Odnajdywanie związków między czytanym tekstem, a naszymi osobistymi przeżyciami powoduje, że Biblia żyje w naszym codziennym życiu.
Niniejsza książka proponuje teksty do medytacji i modlitwy nie po to, aby umożliwić Wam studiowanie Biblii, ale by pomóc Wam odkrywać własną historię.
Wybrane cytaty z Biblii do czytania lub słuchania przez osoby, które wnoszą do nich swoje osobiste doświadczenia.

Książka z wyglądu bardzo ładna i kobieca. Okładka słodka ozdobiona kwiatami, sprawia wrażenie jakby to był kobiecy pamiętnik, a jeszcze do tego ta słodka niebieska zakładka w formie wstążeczki powoduje, że każda kobieta zaraz chce mieć taką książeczkę.

Autorka swoją książkę zamknęła w pięciu podstawowych rozdziałach, które w moim odczuciu są istotą kobiecych wartości i cech charakteru.

101 medytacji do rozważania, na każdy dzień fragment wyjęty z Pisma Św. i jego interpretacja odnosząca się do kobiet. To ważny aspekt naszego życia, bo wszak w tym naszym zabieganiu
powinnyśmy się zatrzymać i pomyśleć, że „nie samym chlebem żyjemy”.

Zachęcam więc gorąco: zacznijcie czytać tę książkę, bo ona pomoże Wam w kochaniu siebie tak, jak kocha nas Bóg.

Życzę owocnych przeżyć.

Moja ocena: 10/10