...Prawda was wyzwoli. Rozmowy z Patriarchą ekumenicznym Bartłomiejem I

Olivier Clément Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM religia
"La verite vous rendra libre". Entretiens avec le Patriarche oecumenique Bartholomee I
8371920253
Maria Żurowska, Janina Dembska
Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
religia
8371920253
Maria Żurowska, Janina Dembska

Tzw. wywiad-rzeka, mimo rozmiarów wartko tocząca swe fale. Godne polecenia źródło wiedzy o prawosławiu. Dla Polaka tym cenniejsze, że dzięki pochodzeniu rozmawiających osób oderwane od stosunków polsko-rosyjskich (-ukraińskich i - białoruskich), złożonych i utrudniających uzyskanie całościowego obrazu prawosławia.
Wywiad można czytać fragmentami, w wybierając...

• NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY