Umów się i giń

Okładka książki Umów się i giń
Robert Buczek Wydawnictwo: Skrzat kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Skrzat
2007-01-01
2007-01-01

więcej Więcej

Zamordowano kilka kobiet w dość okrutny sposób. Sprawą zajmują się Gorman i Kaszana, doświadczeni gliniarze. Oprócz tego jest pewien nietypowy (to chyba dobre określenie) osobnik, ale nie zdradzę szczegółów, oraz spisek obcych służb.

Książkę wypatrzyłam na półce u mojej przyjaciółki, pożyczyłam, przeczytałam i mogę polecić. Czasem fajnie sięgnąć po te starsze.

Autor...

Pomysł może nie taki zły, ale jak na mój gust nazbyt oszałamiający. Mutanty, służby obcych państw, szaleństwo aż nazbyt duże. Ale jeśli to komuś nie przeszkadza, to książka jest całkiem przyzwoita, akcja wartka. Jednym słowem gratka dla miłośników spisków obcych służb.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

podchodziłem do tej książki niepewnie. ale powiem bez bicia że już dawno nie czytałem tak dobrego kryminału, może brakuje mu czegoś tu i tam ale dla mnie coś naprawdę wybitnego, polecam

Książka dobra, chociaż nie ma w niej rewelacji, podobała mi się w niej wielowątokowość, chociaż jak dla mnie było za mało opisów.

Miła niespodzianka, naprawdę dobry polski kryminał. Można się czepiać tego i owego, ale czyta się świetnie i o to chodzi w tego rodzaju literaturze. Polecam.

Z reguły nie czytam polskiej literatury i po tej książce zastanowiłam się czy czasem nie zmienić swoich zamiłowań do obcej na literaturę "krajową" :)

Świetny kryminał utrzymany w mrożącej krew w żyłach atmosferze. Na dodatek śledztwo prowadzi dwóch fajtłapowatych (na pozór) detektywów. No i to, czego nie znajdziecie w zagranicznych książkach - polskie wulgaryzmy i hasełka...

• Po krakowsku
  • Domowa biblioteczka- nieprzeczytane
  • Kraków pokój Oli
  • Sensacja - Kryminał - Thriller
  • Kryminały
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Umów się i giń