rozwińzwiń

Świat poza jQuery. Biblioteki: angluarjs, backbone i knockout

Okładka książki Świat poza jQuery. Biblioteki: angluarjs, backbone i knockout Karol Rogowski
Okładka książki Świat poza jQuery. Biblioteki: angluarjs, backbone i knockout
Karol Rogowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN informatyka, matematyka
232 str. 3 godz. 52 min.
Kategoria:
informatyka, matematyka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
232
Czas czytania
3 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301180133
Tagi:
jQuery programowanie
Średnia ocen

1,0 1,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Programista Junior, nr 2 (4) / 2020 Adrian Bala, Gynvael Coldwind, Michał Jawulski, Rafał Kocisz, Rafał Korzeniewski, Krzysztof Łos, Mariusz Muniak, Justyna Płatek, Krystian Pochodyła, Joanna Raczek, Redakcja magazynu Programista, Karol Rogowski, Witold Sikorski, Wojciech Sura, Tomasz Węgrzyn, Krzysztof Wojnicki, Damian Wojsław, Marcin Wolski, Marcin Zajkowski, Adam Zaręba, Michał Zbyl
Ocena 10,0
Programista Ju... Adrian Bala, Gynvae...
Okładka książki Programista Junior, nr 2 (2) / 2019 Adrian Bala, Arkadiusz Brzegowy, Gynvael Coldwind, Krzysztof Diks, Magda Jąkalska, Julia Janeczek, Michał Jawulski, Jarosław Jedynak, Rafał Kocisz, Rafał Korzeniewski, Paweł Miry, Karolina Obszyńska, Justyna Płatek, Redakcja magazynu Programista, Karol Rogowski, Witold Wrotek, Marcin Zajkowski, Adam Zaręba
Ocena 0,0
Programista Ju... Adrian Bala, Arkadi...
Okładka książki Programista Junior, nr 1 (1) / 2019 Arkadiusz Brzegowy, Gynvael Coldwind, Krzysztof Diks, Julia Janeczek, Michał Jawulski, Rafał Kocisz, Rafał Korzeniewski, Justyna Kurpierz, Justyna Płatek, Redakcja magazynu Programista, Karol Rogowski, Witold Sikorski, Witold Wrotek, Marcin Zajkowski, Adam Zaręba, Michał Zbyl
Ocena 0,0
Programista Ju... Arkadiusz Brzegowy,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
1,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
414
219

Na półkach:

Zdecydowanie odradzam. Zaczynając od strony merytorycznej: książka jest pełna jeśli nie błędów, to co najmniej półprawd. Przykładowo, autor w części o Angularze forsuje używanie atrybutu ng-bind zamiast wrzucania wyrażeń w nawiasach wąsiastych wprost w tekst strony – mimo że oficjalna dokumentacja nigdzie nie odradza stosowania drugiego sposobu, a odrzucając go traci się wiele z czytelności i prostoty wprowadzanej przez ten framework. Ogólnie, szkodliwe w książce jest ciągłe sugerowanie w arbitralny sposób, bez żadnego uzasadnienia, co jest przydatne, a co nie, co warto stosować, a co nie – mimo że autor nie wygląda na mającego duże doświadczenie w opisanych technologiach (na pewno nie w Angularze) ani nie wydaje się opierać się na oficjalnych zaleceniach twórców. Jak rozumiem, ma to być książka dla początkujących, a dawanie zaleceń tylko „na wiarę”, bez podparcia argumentami, dlaczego nie wolno inaczej, nie wyrobi w czytelniku świadomego, myślącego programisty, jeśli już, to najwyżej pozbawionego inicjatywy robotnika potrafiącego tylko wykonywać polecenia. Zupełnie nie spodobały mi się przykłady, moim zdaniem wydumane, sztuczne, dalekie od praktyki, a przy tym niepokazujące sensu użycia bibliotek – zatrzymują się tylko na sposobie uzyskania jednego konkretnego efektu. Niby książka omawia wiele bibliotek mających dawać programistom w miarę szeroki wachlarz narzędzi do wykorzystania – co z tego jednak, jeśli czytelnik nie będzie po lekturze wiedział, które narzędzie będzie dobre w jakiej sytuacji, w jakim projekcie.

Przechodząc do stylu: nagminne używanie zwrotów typu „nie będę tego opisywał, bo łatwo można znaleźć to w Internecie” albo „powyższy kod oczywiście nie wymaga komentarza” – po pierwsze często niesłusznie, bo pomijane milczeniem są rzeczy nieoczywiste, a po drugie brzmią nieprofesjonalnie i marnują tylko miejsce. Wydaje mi się, że słowo „oczywiście” pada na każdej stronie – być może lekko przesadzam, ale w trakcie lektury zanotowałem sobie, że znalazłem 3-zdaniowy akapit, gdzie „oczywiście” pada 2 razy… Książka jest pisana w pierwszej osobie i pełna zwrotów do czytelnika – to kwestia bardzo subiektywna, ale dla mnie taki styl sprawiał wrażenie mało profesjonalnego, coś jakby kumpel z pracy zrobił sobie pogadankę o kilku bibliotekach, ktoś go nagrał i bez obróbki wydał jako książkę. To, co uchodzi na przykład Wujkowi Bobowi, robi złe wrażenie u autora, któremu brakuje warsztatu na pisanie w takim stylu. Raziło mnie ciągłe filozofowanie mimo braku dostatecznej wiedzy (wypowiedzi typu, parafrazując: „jak myślę o serwisach, to pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to WCF z .neta, w Angularze jednak serwisy to co innego, ale nie do końca innego, zaraz o tym opowiem”). Autor sili się najwidoczniej na dowcip mający urozmaicić lekturę, ale efekt jest mizerny. Skutkiem jest tylko sporo lania wody w treści.

Jestem w stanie zrozumieć błędy programisty piszącego pierwszą papierową książkę – ale wręcz poraziło mnie, co zrobiło (a właściwie czego nie zrobiło) tak szanowane wydawnictwo jak PWN. Widoczny jest brak korekty – ewidentne literówki zarówno we fragmentach kodu, jak i w odmianie wyrazów obcych w tekście. Dalej, wydaje mi się, że wydawnictwa zatrudniają redaktorów, których zadaniem jest ocena tekstu i oni bazując na swoim doświadczeniu mogą zasugerować autorom poprawki. Nie wygląda, by ktoś taki spojrzał na „Świat poza jQuery”, a szkoda, bo być może pomogłoby to wydaniu.

Taką książkę mógłbym napisać rok po studiach – nie budzi zaufania pod kątem merytorycznym, jest pisana drażniącym stylem. Jeśli ktoś chce poznać wymienione biblioteki, lepszym sposobem będzie przeczytanie oficjalnej dokumentacji po angielsku.

Zdecydowanie odradzam. Zaczynając od strony merytorycznej: książka jest pełna jeśli nie błędów, to co najmniej półprawd. Przykładowo, autor w części o Angularze forsuje używanie atrybutu ng-bind zamiast wrzucania wyrażeń w nawiasach wąsiastych wprost w tekst strony – mimo że oficjalna dokumentacja nigdzie nie odradza stosowania drugiego sposobu, a odrzucając go traci się...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Świat poza jQuery. Biblioteki: angluarjs, backbone i knockout


Podobne książki

Przeczytaj także