Codex Seraphinianus

grafika malarstwo sztuka groteska surrealizm
sztuka
angielski
grafika malarstwo sztuka groteska surrealizm

Powiedzieć, że przeczytałam to za dużo. Niemniej gratuluję autorowi niezwykłej i barwnej wyobraźni.

Trudno w zasadzie uznać tę książkę za przeczytaną, jako że napisana jest w wymyślonym języku (zabieg jak najbardziej celowy) i jedyne, na czym może bazować czytelnik, to ilustracje. Całość ma formę zbliżoną wizualnie do encyklopedycznej.
Uwielbiam różne kurioza, dlatego musiałam konieczne przejrzeć ten twór, gdy tylko o nim usłyszałam. Sądzę, że wydanie papierowe robi o...

Dyskusje

• Chcę w prezencie